kuti kuti komentáře u knih

Zrada nejen zabolí Zrada nejen zabolí Éloïse Caron

Zaujalo mne, že popisuje úplně jinou část než většina ostatních autorů, kdy se setkáváme s popisem nakažení nebo pak až konečnou fází nemoci. Tento "mezičas" života jsem zatím nikdy zpracovaný neviděla.

04.09.2012 4 z 5

Půlnoc ve městě andělů Půlnoc ve městě andělů Melissa Cameron

Knížka je to dobrá. Jen je škoda toho úplně otevřeného konce a .... "pokračování v dalším díle"

04.09.2012 3 z 5

Vášeň Vášeň Louise Bagshawe (p)

Tenhle žánr mne od autorky dost překvapil. Ale povedlo se jí to. Zápletka měla hlavu a patu, rozuzlení, napětí.

11.08.2012 4 z 5

Na jaře zazpívá skřivan naposledy Na jaře zazpívá skřivan naposledy Johannes Mario Simmel

Je pravda, že jsem od něj četla lepší knihy. Ale pokud měla kniha za účel nám připomenout, v čem žijeme, jak si ničíme vlastní planetu, tak účel splnila. Člověk se mimo napínavého děje dozvěděl hodně zajímavých faktů....

09.07.2012 3 z 5

Abeceda bláznů Abeceda bláznů Sebastian Faulks

Co se týká děje, tak to lze brát spíš jako samostatné povídky. Tím, že příběhy nenavazují a jsou na přeskáčku, tak dá člověku zabrat, srovnat si co kdy bylo, co čemu předcházelo a tak. Ale musím říct, že tím, že hlavní hrdina hodně cestoval, tak jsem se z knihy naučila hodně nového a dozvěděla se o věcech, které jsem do té doby neznala nebo mě ani nenapadlo se o nich nějak zamýšlet. Což oceňuji. Kniha by neměla jen pobavit, ale i poučit.

29.06.2012 3 z 5

Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Gričská čarodějnice 1. - Tajemství Krvavého mostu Marija Jurić Zagorka (p)

Podle mne lepší než slavný román o Čachtické paní. Jasně, tohle není podle skutečného příběhu. Ale připadá mi to zajímavější a různorodější.

29.06.2012 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Dobrá kniha. I když mě ke konci všichni děsně štvali, jak si hráli na morální a pokaždé Alžbětu nechali uniknout a dělat ty hrůzy dál.

29.06.2012 4 z 5

Šamáda Šamáda Françoise Sagan (p)

Báječná kniha. Skvělý příběh. Psychologický náhled na problematiku. Zajímavé zvraty. Do osudu hlavní hrdinky jsem se dokázala vžít a s napětím jsem čekala, jak to nakonec dopadne. Donutilo mě to přemýšlet, jak bych se v daných situacích zachovala já. Dokonce mi to dalo podnět k zamyšlení nad tím, co sama od vztahů chci. Tuhle knihu jsem četla v dospívání a kdo ví, jestli mi třeba změnila život. Poučila jsem se z cizích osudů a nemusela si vše přetrpět na vlastní kůži.

21.06.2012 5 z 5

Rodina Moskatova Rodina Moskatova Isaac Bashevis Singer

Na začátku jsem si říkala, že jsem tentokrát asi přecenila své čtenářské schopnosti. Ten styl psaní, tolik postav, neobvyklá jména, neznámá slova a zvyky... A to nemluvím o počtu stran. Ale jak jsem četla dál a dál, tak mne kniha opravdu chytla. Nejen zajímavé osudy všech postav. Ale i to, že díky ní člověk aspoň trochu pochopí myšlení ortodoxních Židů. Když jsem knihu dočítala a zbývalo mi asi poslední půl stránky, tak jsem si říkala: "Sakra, jak to může teď skončit. Uprostřed napínavého děje...?" Je neskutečné, jak se osud všech Židů, jejich tisíce let zachovávaná víra.... Jak se to dá vše shrnout a přesně vyjádřit ve třech posledních slovech knihy. Až z toho mrazí!!!!!!
Jinak bych chtěla dodat, že vydavatel měl možná do knihy zařadit vysvětlivky. Protože ne každý zná židovské názvy a zvyky atd..

21.06.2012 4 z 5

Temná stránka hledačů světla Temná stránka hledačů světla Debbie Ford

Tahle kniha člověka donutí, zamyslet se sám nad sebou. Každý v sobě máme nějakou tu temnou stránku, o které třeba ani nevíme, ani si jí nevšímáme. Ale pokud je člověk k sobě upřimný, tak se v téhle knize opravdu najde. A kdo nechce, tak řekne, že je to jen blábol. Rozhodnutí je na každém!!!!

Vesmírný objednávkový servis Vesmírný objednávkový servis Bärbel Mohr

Stojí za přečtení. Obsahuje jednoduchý návod, který stojí za zkoušku. Tuhle myšlenku zpracovalo už hodně autorů různými způsoby. Ale tahle knížka o tom pojednává tak čtivě a zjednodušeně, že každý hned pochopí o co jde a jak na to.

Metoda M Metoda M Bärbel Mohr

Knížka se dobře čte, zaujme. Není určena jen k zamyšlení, jen k tomu, aby vám o téhle filosofii řekla. Ale přímo předkládá metodu, jak na zlepšení začít aktivně pracovat,

Pouze pro V.I.P. Pouze pro V.I.P. Leonie Fox

No myslím, že první díl byl o něco lepší. Tady se mi zdály některé scény hodně přitažené za vlasy. A závěr mě dost šokoval. U čtení jsem se sice bavila. Ale spíš na základě toho, jak je to místy neskutečně praštěné, než že bych se dokázala do situací vžít. (viz. jak dopadla opička atd.)

20.06.2012 3 z 5

Golfové paničky Golfové paničky Leonie Fox

Bezvadně se čte a děj dokáže překvapit.

20.06.2012 5 z 5

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Je to presentováno jako skutečný příběh. A fakt by mě zajímalo, kolik je na tom pravdy.

20.06.2012 3 z 5

Cesta byla dobrá, místy špatná Cesta byla dobrá, místy špatná Oldřich Vágner

Autor je liberecký patriot, což sama jako liberečanda oceňuji. Ale jinak.... co k téhle knize říct. Sám autor tvrdí, že je dílo z části autobiografické. No v tom případě je pán hodně odvážný nebo blázen. :-) Povídka o tom, jak měl první erekci při sáňkování nebo jak ve 14ti letech spal s dívkou i její kamarádkou, jak v 5 letech koukal sousedkám pod sukně... No nevím, co si o tom myslet. Ale rozhodně bych něco takového o sobě nezveřejňovala. :-) Na druhou stranu je pár povídek vysloveně dojemných. O jezevčíkovi, který se chodil koupat nebo o přibitých botách. No a jiné jsou až pravdivě smutné. A u jiných se člověk od srdce zasměje. Takže od každého něco!!!!!

19.06.2012 3 z 5

...a výstupy do údolí ...a výstupy do údolí Jan Pelc

Pořád dobrý. Ale ...a bude hůř je tak o dva stupně lepší!!! Ale stojí zato přečíst, protože všichni chceme vědět, jak to bylo s Olinem dál.

19.06.2012 4 z 5

Cesta za láskou Cesta za láskou Katie Fforde

Klasická Katie Fforde. Opět čtivá a zábavná kniha. Dozvěděla jsem se něco o lodích a plavbě po řece. Dokázala jsem se sžít s hlavními postavami. A opravdu mě mrzelo, že už je konec plavby i knížky. Jako vždy super čtení!!!!!

17.06.2012 5 z 5

Rodinné křižovatky Rodinné křižovatky Patricia Scanlan

Skvělá knížka, která zaujme a dobře se čte. Člověk se do ní dokáže vžít. Při čtení o "vyžírkách" jsem byla úplně vytočená!!!! I když nemám děti ani rodinu a po ničem z toho netoužím, tak přesto jsem se dokázala do hlavní hrdinky vžít a pochopit ji. Takže skvěle napsaná knížka. Zaujme, pobaví a poučí.

17.06.2012 5 z 5

Štěstí na řecký způsob Štěstí na řecký způsob Tori Carrington

To je tak praštěný, až je to vlastně dobrý!!! :-) Humorná řecká velice čtivá detektivka.

17.06.2012 3 z 5