Kudík Kudík komentáře u knih

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Musím uznat, že toto se autorkám obzvlášť povedlo. Pravda, "náhod" zde bylo až moc, ale celý příběh měl jiskru, vtip, ždibec sentimentu a hodně romantiky. Přesně něco takového jsem zrovna potřebovala. U příhod ze seznámení se a výcviku v podání Gretchen s Marmadukem jsem se opravdu dobře bavila. Líbil se mi i popis pracovních rande v podání Sadie, a co nezvládla ona a partneři, to završila kolegyně Devin. Takže..... 4,5* a danke. :)

01.06.2022 5 z 5

Kontrakt 2 Kontrakt 2 Melanie Moreland

Nemůžu si pomoct, ale Richard z "Kontraktu" mi přišel jiný, než totožný Richard v rámci "Vested Interest". První díl se mi tolik nelíbil jako tento, asi protože byl až moc předvídatelný. Zde mám pochopení pro Richardovo chování. Bolest a beznaděj člověku zatemní hlavu. Podpora Katy, nejstarší dcery Gracie a rodiny, ať již ze strany Gavinových nebo v rámci BAM byla skvělá. Bavila jsem se u scén na začátku a v závěru, kde jsou cedule. :) A epilog to dorazil.

18.04.2022 5 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

Hal a Fiona nebo-li Halton a Fee jako další sympaťáci. Kde je ta autorka pořád bere. :) Zde je znovu dobře vykresleno, jak je důležité "normální" dětství, a že děti nemají být nástrojem rodičů. Bavily mě narážky od kluků z BAM, ale hlavně od Reného, jimž bylo rychle jasné to, co Halovi docvaklo až skoro v samotném závěru. Fee byla skvělá (včetně raptor projevu :) ), a to že se protějšek někdy radikálně změní, to je prostě život, a to, že se někteří nechají převálcovat a zformovat okolím. A nyní již závěr této série se stále se rozšiřující "rodinou".

12.04.2022 4 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Předně musím uvést a pochválit, že u této série jsou prozatím vhodně zvolené obálky, což v poslední době nebývá často a děj je jednoduše parádní. Nejvíc jsem se bavila hned v počátku, při seznámení se Sluníčka a Povídalky v letadle, ale následně i s celou kapelou Kill Johna, při jejich vzájemném pošťuchování. Gabriel Scott (pro ostatní Scottie) se v průběhu děje celkem překvapivě vyloupne ze své ulity, protože z prvního dílu jsem měla ohledně této postavy trochu jiný dojem. A co se týká Sophie, zde se sice překvapení nekonalo, protože takhle sympaticky trhlé hrdinky mám ráda a zvrat v závěru byl více než očekávaný, ale přesto mám tyhle "pohádky", kde je ona praštěná a on vážný, pořád ráda. Upřímně se těším na další díly.

26.11.2021 5 z 5

Z popela Z popela Aly Martinez

Stačí tak málo a život se ve zlomku okamžiku změní v popel, avšak z popela se může zrodit i Fénix, který sice zemřel v ohnivých plamenech, ale následně povstává a je symbolem nejen smrti, ale i znovuzrození a síly.
Eason Maxwell byl také bájná postava, protože tolik dokonalosti...., které si jeho žena Jessica necenila, to až zamrzí. Co na tom, když má někdo své sny a přesto se snaží o zabezpečení rodiny, ale druhý mu nijak nevychází vstříc a pouze jej peskuje. Nejlepší přátele v podání Bree Wintersové a Roba, kde mě odhalení v necelé polovině děje nijak nepřekvapilo, jen silně znechutilo, protože to bylo jako ze života, v tomhle složení kolem sebe opravdu nechcete.
Líbilo se mi, že Eason i Bree přes veškeré truchlení neopomíjeli Ashera, Madison a Lunu. Samotný závěr byl trošku moc, ale říkala jsem si, že se k něčemu schyluje, i když osobně jsem čekala něco méně nepravděpodobného. Autorka si v nečekaných zvratech a odhaleních libuje, každopádně dokáže vykouzlit čtivý příběh na pár stránkách a v tomto případě i s krásným epilogem. 4,5*

25.03.2024 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

(SPOILER) Jaký byl příběh krásky a zvířete v podání (resp. v podobě biografie) Belle, a to dle Whitney. :) Krátká pohádka pro dospělé, kde je hodně věcí a postav ve dvojím provedení, ať již Zvíře nebo starší Isabelle a její mladší sestra "pouhá" Belle, o které v podstatě věděla pouze její rodina. Dobře se zde mihnou, anebo je o nich alespoň zmínka i další pohádkové postavy, např. Popelka, Rampelník, draci, trpaslíci, Jeníček a Mařenka.... Samotný závěr ani totožnost knižního přítele nijak nepřekvapí. Ději však ubližuje a celkem jej ochuzuje, jak je příběh krátký a každá akce je v podstatě hned odhalena nebo ukončena. 3,5*

02.02.2024 3 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Příjemné čtení, přestože nijak zásadně originální. Ona (Elle Napierová) pro něj (West Maxwell) pracuje, následně již ne, ale on si uvědomí svou ztrátu a potřebu pomoci s neteří. Tohle již zde párkrát bylo, až na 3minutové úmrtí, se opravdu jedná celkem o klišé. Přesto čtivé a jinak poskládané. Epilog po 5ti letech byl jasný jako facka a já část z něj čekala i dříve. Pravdou je, že je to kniha, kterou si za měsíc sotva vybavím. 3,5*

28.01.2024 4 z 5

Taková, jaká jsi Taková, jaká jsi Beth Moran

(SPOILER) Olivie Tennysonová si ve svých šestnácti letech napsala dvanáctibodový seznam svých snů, který si za vydatného povzbuzování své nejlepší kamarádky Steph, splní až ve svých devětadvaceti. Samozřejmě část z něj musí adekvátně upravit s ohledem na aktuální věk, kdy jej teprve naplňuje. Kde si plnit sny, než v Bigley Bottom, a to relativně daleko od své sobecké a těžce manipulativní matky, protože slovo starostlivá jí absolutně nevystihovalo. Nechápu, že to Olivie tak dlouho vydržela v tomto nezdravě toxickém vztahu, a že zvolila tak "hezký" odchod. Na novém místě potká jedenáctiletou sousedčinu dceru Diamanté Butterfly Brownovou, zkráceně Joan, která jí řádně a za vydatné pomoci Nesbita (nalezeného štěněte kokršpaněla čokoládové barvy, což zaručené nekoresponduje s jinak parádní obálkou), obrátí už tak silně otřesený svět ještě navíc vzhůru nohama. Joanina máma v podání Leanne, soused Ebenezer (Barry), lesník Sam, paní knihovnice Irene Jenkinsová, klienti lekcí ReadUp Trev, Yasmin i Jaxx, anebo Frea-K Three-K se stanou jejími novými a občas neuvěřitelnými přáteli. Kniha střídá závažnější témata jako různé druhy zneužívání a závislostí s trapasy, které život může přinést. U Nesbitova vpádu na Samovu oslavu a loupeže kuřete v bio kvalitě, stanováním před loveckou chatou, nomatem, paní knihovnicí a 3Káček jsem se skvěle bavila. 4,5*

"Když jsem o hodinu později ukazovala Joan, kterou jsem vyzvedla z prázdninového klubu, hashtag #PaníKnihovniceIrene, měl už přes tisíc sledujících.
„Tenhle svět je šílený,“ prohodila. „Proto dávám přednost knížkám. Dávají větší smysl.“
Prohlédla jsem si její aktuální četbu o partě chameleonů, co se vrací do minulosti, aby zachránili dinosaury, a byla jsem ochotna souhlasit."

20.11.2023 5 z 5

Co už nikdy nepřebolí Co už nikdy nepřebolí Lucy Score

Neuvěřitelně pozitivní příběh, kde bylo až nadmíru kladných postav. Ze začátku mi někteří dávali trošku zabrat, ale díky rozsahu díla jsem se celkem dobře zorientovala, kdo kam patří a s kým skončí. Místo jako Knockemout má své kouzlo, hlavně v rychlosti a záludnosti šíření drbů, či odhodlanosti a rychlosti vyrazit někomu na pomoc (nebo zuby). Těžko říci jak by Naomi po dalším z podvodů svého dvojčete Tiny skončila, nebýt Knoxe Morgana, který jí ubytoval u své babičky i s její nově objevenou a dočasně osvojenou neteří Waylay a zařídil jí také práci. Ano, má sice vroubek za ten svůj "strach" a absolutně nesmyslné jednání, ale přesto vše co mimo to udělal, bylo více než dostačující. Pobavila mě jeho péče o jeho tři synchronizované zaměstnankyně v podobě Fi, Max a Silver z Honky Tonky. Líbilo se mi, že jsem se seznámila s dalšími páry, jejichž díly si moc ráda přečtu. Myslím si, že "Autorčin vzkaz čtenářům" hodně napoví, kdo jí sloužil jako inspirace, a také proč tři díly. Završuje to krásná obálka a hodně prozrazující epilog. 4,5*

13.11.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Sloan si prošla v prvním díle svým... pro oživení jsem si jej v rychlosti přečetla znovu a bohužel, pořád končí stejně. :( Naštěstí je zde Kristen, která se nijak nezměnila. Dále je zde úžasný Jason, ale již nic moc Jaxon Waters, protože tohle jím zvolené řešení situace nebylo domyšlené (a hlavně co ten slib s motorkou). No a nejdůležitější byl čtyřnohý parťák Tucker, který byl více než ideální společník pro Sloan a dostával jí ze stavu komplikovaného truchlení (viz. poznámka autorky), což jsem ve svém okolí také zažila.
3. díl má vyjít cca v pol. září, a to s Adrianem (Joshův bratranec), který se zde lehce mihnul.

01.07.2023 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Musím uznat, že tohle se autorkám opravdu povedlo. Sympatické i správně trhlé postavy, humor, čtivá jemná romantika, sice s nepřekvapujícím závěrem, ale jako oddechovka je to fajn. Jess byla jako matka a vnučka skvělá, bohužel své rodiče si nevybíráme a partneři dokáží překvapit, důležité je se z toho poučit. No a doktor River Peña byl oříšek, ale jeho přístup k prarodičům a Juno, dále i neopomenutelnému projektu s horskou dráhou, to mluvilo za vše. Kdo se mi nejvíc zamlouval byla Felicity Chenová, alias Fizzy, od které bych si s chutí nějaký román přečetla, anebo se ráda dočkala jejího příběhu v "The True Love Experiment". 4,5*

27.12.2022 5 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Kratší, ale i přes lehčí neoriginalitu, velmi čtivý příběh s naprosto skvělou Norah, jejíž slovní průjmy mě bavily a v podání fake přítelkyně byla nepřekonatelná. Musím souhlasit s některými komentáři, že je škoda chybějícího pohledu ze strany Patricka. Příjemným překvapením v této knize bylo i to, že mnoho věcí zde bylo rovnou tak, jak jsou od začátku popisovány, např. skandál Patricka, anebo žena s kuchyňským nožem a vše se obešlo bez dramatu v samotném závěru. Jsem zvědavá na další díly a zatím asi můžu jen hádat o kom budou.... Cole, Jack, Mei, Zena, anebo pokračování příběhu Paddyho s Norah? 4,5*

16.10.2022 4 z 5

Drahý nepřítel Drahý nepřítel Kristen Callihan

Rovnou začnu tím, že o chloupek víc se mi líbí autorčina série "VIP", přesto je tento titul, nemůžu napsat přímo zábavný, ale spíše ve mě evokuje.... roztomilý. Delila i Macon se mi líbili a měla jsem už od začátku podezření jak to na maturitním plese asi bylo, nebyla jsem proto překvapena. Kniha je ve stylu pozvolna rozvíjející se romance, kde je jen krůček od nenávisti k lásce. Celkem v lehkém stylu je zde popsána šikana, stalking, domácí násilí a rivalita mezi sourozenci. 4,5* A nyní se po "Drahém" dočkat i "Sladkého" nepřítele. :)

23.06.2022 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

I přes obsah se mi kniha překvapivě dobře četla. Jen mě trochu mrzelo, že je většina děje obsažena/prozrazena v anotaci. U Kristy jsem čekala, jakou variantu zvolí, a to ještě před tím, než s tím přišla sama autorka. Napadla mě pomoc přes její celkem neobvyklé "zaměstnání" a Cliftona nebo i to, co sama zvolila. V reálu by takový konec nebyl ani šťastný, ani správný, protože těch možností měla přeci jen vícero, tím spíše s ohledem na prostředí a poukazování na její inteligenci. Navíc to nejhůře ve výsledku odnášeli její syn a otec. U Cliftona jsem si stále říkala, zda to udělal či nikoliv....., protože možnost justičního omylu je zdrcující.

11.12.2021 4 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Kouzelný příběh falešných sourozenců Mila a Maddie se změní v realitu pro Mattea a Hazel. Co začalo jako dobrodružství, tak vlastně i skončí. První část se mi líbila o něco víc a kdo má tohle duo načtené, asi nebyl jistou situací tolik překvapen. Z postav mě fascinovala a příjemně děsila Zara. Její "jsem věštkyně, ne blázen", mě stálo kafe. :) Celkově rychle a lehce čtivé, ideální na vypnutí.

26.09.2021 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Velmi hezké čtení i přes jistou tragickou událost. Trošku mi to připomnělo jinou knihu od Vi "Šéf" a od C. Hoover "Odvrácená tvář lásky". Hlavní hrdinka Ireland a její email mi daly hned v úvodu zabrat. :) No a Grant evidentně uměl adekvátně na takové zprávy reagovat. A hlavně časem dozrál k nové duze po dešti. Epilog to příjemně završil.

20.07.2021 4 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

(SPOILER) Příjemné čtení na pochmurný večer. Rachel mě přímo bavila. Její zamazané halenky a pozdní příchody, poté penízky a andělé. Úplně na začátku knihy jsem netušila, co v její čtvrtině bylo již naprosto zřejmé, ale zápletka se mi líbila. Sice v poslední době mám smůlu, že narážím na knihy, kde děti prochází traumaty, která by je neměla potkávat, ale poté jsem vždy ráda, za alespoň rádoby "happy end". No a Cain/Abel byl pro mě rozporuplná postava. Vydával signály evidentně jiné, než se následně choval. A divím se, že při jeho popisu neměl učebnu/posluchárnu narvanou k prasknutí. :) Trošku mi čtení kazil překlad, a to nejen leckdy zvolená výraziva, ale i záměna postav, z jejichž pohledu je to aktuálně psáno, např. u Caina… zasmála jsem se.. apod.

27.11.2020 4 z 5

Bezpečné místo Bezpečné místo Nora Roberts

(SPOILER) Musím souhlasit s biki, protože tohle dílo je typická Nora v její přesné posloupnosti.
Děj je rozdělen na tři navazující části, a to Plány, Nový začátek a Kořeny, kde se dobře seznámíme s barmankou a amatérskou psycholožkou Morgan Albrightovou, která neměla až tak lehké dětství, protože se díky otci, armádnímu důstojníkovi, s matkou často stěhovala z místa na místo. S Morgan rychle projdeme její dětství, vzdělání, až do dospělosti k pořízení domu na hypotéku, díky kterému se seznamuje se svojí nejdříve podnájemnicí a posléze i dobrou kamarádkou Ninou Ramosovou, i s její rodinou a přítelem Samem. Aby Morgan vše zvládla, má dvě zaměstnání a celkem málo volného času, přesto se v baru seznámí s někým novým. Jak to proběhne je uvedeno v anotaci, kdy Morgan ve výsledku nezůstane nic ani její identita, jen hromada problémů a dluhů. Vrací se proto ke své matce a babičce, což je sympatické duo. Následně si nalézá novou práci v resortu rodiny Jamesonových, kde potkává hromadu nových přátel, a to vč. Milese a hlavně jeho psa Howla, který je celkem neuvěřitelný, jako jeho "majitel". :)
Děj je celkem rozvláčný, ale s popisnou prací za barem, motivací klientů a zákazníků, dále také krásnou rodinnou soudržností. Je zde hodně postav, ale není problém se v nich orientovat a zajímavě je zde popsán vývoj vraha, což byl solidní psychopat.

30.03.2024 4 z 5

Nádherně krutý Nádherně krutý J. T. Geissinger

Autorka prostě umí. Její knihy jsou si podobné "pouze" v tom, že na začátku je ona a on a v závěru jsou to již oni, protože co kniha, to jiné prostředí a zajímavé postavy.
Zde si nešlo neoblíbit Tru již od jejího počátečního žvatlání, kdy cca po 11 měsících navazovala delší hovor se svým vlkem. Dále její akce a rozhovory s Declanem a Killianem (už aby vyšel i jeho příběh) jsou zábavné. Nejvíc jsem se nasmála u Killianova popisu Diegova likvidačního umu. U Liama jsem pořád čekala, co se z něj vyklube a jaká tajemství skrývá, ale to co z toho v závěru vyšlo, jsem nečekala. Oceňuji poděkování od autorky, které je celkem osobní a její P.S. ohledně Truvy, byla ta správná tečka na závěr.

20.03.2024 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Agnieszka a její láska k domovu a lidem. Z počátku mi trvalo se začíst, ale od výběru čaroděje Draka/Sarkana, který byl jasný již z anotace, se to naštěstí stále zlepšovalo, a i přes obavu, aby Nieska nebyla dlouho zavřená pouze ve věži, střídala akce akci a následně protireakci Hvozdu. Zaujal mě důvod, proč si Drak každých 10let vybíral jednu z dívek. Oceňuji popis přírody, monster, svedených bitev...., i když mrtvých bylo na můj vkus až moc a některých jsem vážně litovala. Líbilo se mi přátelství s Kasiou, které bylo v dobrém, ale hlavně i v tom zlém, a to i přes obnaženou vzájemnou závist. Nieska se mi celkově jako hlavní hrdinka zamlouvala, protože dokonalost se přeceňuje a její nemotornost a neupravenost mě bavila. 4,5*

14.02.2024 5 z 5