Kuci12 Kuci12 komentáře u knih

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Kdo je dobrý a kdo zlý a jak může touha po pomstě ovlivnit životy lidi, kteří jsou zdánlivě mimo. Mám ráda styl autorky, která píše, tak nějak jinak, bez zbytečného patosu a silných frází - díky tomu, tak lidsky a opravdově.

"Vždycky budeš špatný, když tvůj příběh bude vyprávět špatný člověk."

28.01.2024 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

"Láska stojí za to, aby se za ni bojovalo. Já nejsem on, Lino. A zrovna tak tohle není minulost."

Taková hrana mezi 3 a 4 hvězdami, ale je konec roku a já jsem taková sentimentální, takže 4* Bylo to hodně někdy vážně hodně o dýchání a hledání emocích ve tváři - nevím jestli moje tvář jich tolik dokáže vyjádřit očima, jako Aron, ale co už. Chtěla bych si myslet, že taková láska může být, ale upřímně tohle by bylo moc i na Popelku a Vivian, ale nic to nemění na tom, že někdy je fajn si přečíst takové sci-fi s láskou.

"Když najdeš takovou lásku, na čase přestane záležet. Ať se stane cokoli, Lino. Miloval by ji v každém případě, bez ohledu na to, kolik měli času."

31.12.2023 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Jednotlivé myšlenky a celková pointa velké ano, kresby nádherné, ale stačí to opravdu na knihu, je to vlastně kniha, když i když jsem jednotlivé kapitoly četla opravdu pomalu, tak 30 minut a nebylo o čem? Ano některé věty tesat do kamene a uvědomit si je. Ale já vám nevím, jestli je to kniha, nebo jen grafik a autor uměli 15 myšlenek roztáhnout do knižní podoby.

01.05.2023 4 z 5

Tak jo, chtěla jsem si před svojí vlastní cestou do Santiaga přečíst, něco díky ,čemu si vždycky řeknu - to nic, tobě se nic neděje.... a myslím, že to se rozhodně povedlo. Klobouk dolů, před každým, kdo šel a zažil část PCT a všem Trailer Angels. Díky, že jsem mohla být aspoň vzdáleně součástí téhle neuvěřitelné cesty.

09.04.2023 4 z 5

Emilka Emilka Ivana Fajnorová

Život se musíš žít, jak se říká. Ale, jak a někdy i vlastně proč, když už nezbývá téměř nic, pro co - nebo spíše pro koho žít. Nevím jestli nám Bůh nakládá jen tolik kolik uneseme, ale síla lidského ducha a schopnost jít dál i když dál může být zase jen samé trápení, to je odvaha a neuvěřitelná síla. Román má být o duších obyčejných lidí, ale jak může být někdo, kdo překonal tolik ztrát a výzev obyčejný?
Jako první literární počin autorky hodnotím velice kladně, snad jen šlo příběh lehce zkrátit.

20.03.2023 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

(SPOILER) Za mě dobré, ale aby to mohlo býti krásné, tak bych asi potřebovala více děje a méně dramatických pocitů a potřeby udělat jí šťastnou.......Ano chápu, že postelové scény jsou hitem, ale tady mi přišlo, že se autorka nemohla rozhodnout, jestli bude drsný sex a romantická láska dost popisná a na můj vkus to bylo popisné až moc. V podstatě jakákoliv jiná zápletka už nedostala prostor.

17.12.2022 3 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Příběh, který se nachází na hraně. Stačilo málo a stal by se z něj sladkobolný kýč, který si vzal, jako rukojmí nebolestnější období druhé světové války - protože to se teď prodává. Naštěstí pro nás to zvládla autorka vybalancovat a předkládá nám, příběh o lásce na pozadí války. O lásce, která nemyslí ve svůj prospěch je trpělivá, vždycky doufá a všechno vydrží.....

"Nikdo v normálním světě si neuměl představit, jak hluboko může lidská bytost klesnout. Přemýšlela, jestli jim lidé vůbec uvěří, pokud z toho nějakým zázrakem vyváznou živí."

18.04.2022 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Říká se, že žijeme v kruzích. Budoucnost je dána minulostí a kdo se nepoučil, zůstává stále na stejném místě. Překročit, ale stín své rodiny a vydat se novým směrem je někdy skoro nemožné a tak opakujeme chyby našich matek a babiček, které se ale celou dobu snažily v podstatě úplně o to stejné. Obsáhlá rodinná sága, ve které nejsou postavy jen černobílé. Prostřední část je na můj vkus přehnaně podrobná a konec je naopak příliš uchvátaný. Skladbou se podobná Slepé mapě od paní Mornštajnové, bohužel jejích kvalit nedosahuje, což je velká škoda.

"My věříme, že každý má v duši dva vlky. Jeden je hodný, milující, štědrý, soucitný, trpělivý a pokorný. Druhý je žárlivý, vzteklý, závistivý, smutný, sobecký a nenávistný. Vítězí ten, kterého si hýčkáš."

17.10.2021 3 z 5

Zapomenuté dívky z Paříže Zapomenuté dívky z Paříže Pam Jenoff

"Nejsmutnější na zradě, není samotná zrada. Ale fakt, že nikdy nepřichází od nepřátel, ale od člověka, od kterého by jste to nikdy nečekali." Příběh sám o sobě, má pár mezer a hluchých míst. Některé činny jsou dost nelogické a něco je omíláno pořád dokola, ale i když jde o fiktivní příběh, díky za něj, neboť si opět připomene, že hrdinové nebyli jen muži v přední linii, ale i ženy a civilisté, kteří se nebáli postavit zlu.

14.02.2021 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Poslední den roku a poslední téma čtenářské výzvy splněno, ale tohle byla asi ta největší výzva. Ne, že bych neměla ráda poezii, ale sama o sobě bych si knížku básní asi nepůjčila a víte co, jak už to tak chodí, nebylo to špatné a co víc, něco bylo nádherné - "Obláček namodralý tiše se rozplýval. To, co jsme milovali, milovat budem dál."

31.12.2020 3 z 5

Nečteno, ale slyšeno a šlo o vůbec mojí první audioknihu a rozhodně tedy ne poslední. Veronika Khek Kubařová byla skvělá a její pojetí Sonyho a Angeliky nemělo chybu. Poslouchala jsem při práci a několikrát vážně vyprskla nahlas. Takže doporučuji a určitě se těším na další načtenou knihu od Verči.

19.11.2020 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dva příběhy, dvě doby, dvě ženy a jeden obraz. Zapletený příběh, který postupně odkrývá svá tajemství. Konec byl sladký, jako cukrová vata.....ale jinak to nemělo chybu.

30.11.2019

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Vypadá to, že tentokrát půjdu proti proudu. Pro mě rozhodně nejlepší knížka od paní Třeštíkové, co jsem četla. Postavy, obsah i děj mi přišel nejvíce rerálný a pointa na mě působila nejméně depresivně. Samozřejmě nevěra byla, ale láska naštěstí taky proběhla.

04.10.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě nejlepší knížka od pana Hartla. Líbí se mi pohled z obou stran, to jak do sebe příběh zapadá. Každý ji čte jinak, já ji četla zároveň, jak z pohledu holky tak kluka. Pokaždé kapitole jsem otočila knížku :-) Má to spád, humor, napětí a i pár zajímaých postřehů - kdy je vlastně člověk štastný.

04.10.2019 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Moje první zklamání od této autorky, musela jsem v půlce přejít na jinou knihu a k Aronovy se potom vrátit, protože tohle nefungovalo. Neměla jsem problém jen s konverzací po e-mailech a chatu, celkově za mě nezafungovala žádná chemie a některé dialogy byly tak divné až jsem s říkala, co? Aron byl absolutně bez jediné chyby na vzhledu i duši, to ještě dejme tomu, ale RK..... moc dýchala, moc brečela a nebyla vůbec uvěřitelná. Věřím, že další knížky budou zase stará dobrá Zapata.

27.04.2024 2 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

"Postarej se o to, aby s tebou byl někdo, kdo tě chytí, když upadneš."
Hmm, Green Valley - hned bych tam jela na dovolenou. Vysoké hory, bělostný sníh, vzduch který jiskří mrazem a láskou. Všichni staří dobří známí a zápletka, která je stejná, ale pokaždé trochu jiná. Annie a Cole mě bavili stejně, jako seriál na Netflixu. Ne dobře, oni byli lepší.
"Každý má zátěž. A každý má příběh. To nás dělá tím, kým jsme."

11.03.2024 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Všechny, které máme rádi - všechna ta láska, kterou mezi sebou máme, nás bude jednou hodně bolet, až se změní v bolest ze ztráty, kdy nás podvedou, opustí či zemřou. Každé plus má v sobě skryté mínus, náš život je smrtelný a všechno pomine, tak proč trpět, proč tohle všechno podstoupit? Přeci pro lásku a život.

"To je jediné, co se dá tváří v tvář těmto věcem dělat. Miluj lidi kolem sebe. Miluj život, jaký máš. Nenapadá mě žádná silnější reakce na smutky v životě, než láska."
Když jsem četla životní příběh Susu, přestala jsem nacházet slova. Nedokážu si představit tu bolest, strach, nejistotu a křehkost žití, jaký ona prožívala a opět prožívá. Nechápu, jak dokáže lidská mysl a tělo vydržet takové léčebné postupy, kdy bolest je stále s vámi a každá bakterie vás může zabít. Není to fér a nedává to smysl, ale nemoc si nevybírá stejně, jako smrt a přijmout tuhle nespravedlnost je téměř nemožné, nejen pro pacienta, ale i jeho rodinu a přátelé. Will byl, jako kluk z jiného světa a díky za něj. Ano bylo by to krásné, kdyby spolu šťastně zestárli, ale člověk míní a život mění.

"Možná největší zkouška lásky je způsob, jak jednáme v časech nouze."

Pokud stejně, jako já chcete vědět, jak pokračoval život Suleiky, doporučuji shlédnout dokument - Americká Symfonie, který je nominován na Oscara.

08.02.2024 5 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Hmm, já Vám nějak nevím. Na jednu stranu za mě hezká detektivní zápletka a praktiky z klasických kasovních trháků, kamery, rušičky, vždy mít po ruce někoho, kdo po mě uklidí a k tomu vzhled Bonda, James Bonda. Ale na druhou stranu na mě bylo moc Sluníčka, miláčka a pak najednou děvky. Patří mu a nepatří, má srdce a nemá srdce. Nějak moc překombinované. Za mě 3,5* a jsem zvědavá na další díly.
"Nemusíš se nijak zasloužit o to, aby tě lidi milovali, Avo. Láska není žádná zásluha, je to dar."

20.08.2023 3 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Jop, jedna z nejlepších knížek ve svém žánru. Má příběh a zápletka, která sahá do minulosti mě spolu s vyprávěním obou postav baví. Na konci už to bylo možná krapet moc sladkobolné, kýčovité a ne úplně "logické", ale kdo by tu chtěl hledat logiku. Už se těším na další díly.
"Láska je beton pod našimi chodidly. Je to kotva, když jsme uprostřed bouře."

16.07.2023 4 z 5

Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Lasse Lønnebotn

Nejde jinak všechny hvězdy a možná ještě jednu. Tyhle kluci si jiné hodnocení ani nezaslouží. Jsem biatlonová fanynka a když ještě jezdil Martin Fourcade byla jsem v jeho týmu. Zároveň jsem, ale tyhle dva bráchy měla ráda pro jejich bezstarostnost a čirou radost z biatlonu. Líbí se mi, jak se střídají oba pohledy a jak má každý z nich trochu jiný přístup, ale jedno je společné - "Tam jsme byli my dva proti světu." Už teď vím, že budu opět brečet, až tihle borci budou končit své neuvěřitelné kariéry.

22.01.2023 5 z 5