krži krži komentáře u knih

Nebudu se dlouze rozepisovat. Tahle kniha je buď o tom, že tě tohle téma zajímá a musíš být nadšeny (a zděšený zároveň) a nebo ti tohle téma nic neříká a knížku po pár stránkách odložíš, jako nedůležitou.

Já patřím do té první skupiny. Kniha mě pohltila a jsem nesmírně rád, že jsem za ní utratil své peníze. Neříkám, že po přečtení téhle knížky se ze mě stane fanatik na spánek, ale otevřela mi oči a na spoustu věcí se díky ní po dnešku nebudu dívat tak, jak jsem se na ně díval v minulosti. Nevěřím 100% obecnému poselství knihy a sice ,,Spánek uzdraví všechno", ale věřím tomu, že dokáže život výrazně zkvalitnit.

Vycházím hlavně ze své osobní zkušenosti - mám zaměstnaní, kde jsem dlouhá léta pracoval 12 hodinové směny a to jak denní, tak noční, stejně tak občas 24 směny a mimořádné akce, kde jsem si nemohl dovolit spát třeba i dva tři dny v kuse a většina negativních věcí - jak co se týče fyzického zdraví tak psychiky, které autor v knize jmenuje, se u mě projevovali. Už je to nějaký pátek, co jsem změnil pohled na svět (ten impulz u mě bylo narození první dcery a uvědomění si, že tu pro ní chci být co nejdéle) a je pravdou, že od té doby jsem začal více a hlavně pravidelně spát, co se na mém zdraví i psychice pozitivně podepsalo. Samozřejmě je pravda, že jsem nezměnil jen spánek, ale například i stravu, vnitřní myšlení a urovnaní si priorit, nic méně věřím v to, že spánek je jeden z hlavních příčin, proč se dnes cítím zdravěji a lépe. Když se navíc zamyslím nad tím, že díky další spoustě ,,drobných" rad, které v knize najdete, můžu svůj život zkvalitnit ještě více, řešení je jasné = jdu do toho!!!

Kniha je i přes velké množství odborností napsána opravdu srozumitelně, proto se jí nikdo nebojte, že byste jí třeba nerozuměli. Dozvíte se z ní opravdu spoustu ,,alarmujících" informací a zároveň rad, jak pomoc alespoň sobě a svým nejbližším, když na to celá společnost ještě není připravená. Po přečtení jí doporučte svému okolí, hlavně lidem, které máte rádi, protože si to zaslouží! U mě samotného už je na knihu ,,čekačka" pěti lidí ;)

12.10.2018 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Četl jsem jako dvě knihy a nějak jsem nepochopil to rozdělení - asi způsob, jak tahat z lidi peníze, co nebyl naštěstí můj případ. K dílu jako takovému. Za mě opravdu příjemná fantasy pohádka, která sice neměla tolik akce, kolik jsem čekal, ale ve finále mi to ani zase tak moc nevadilo. Pořád tak nějak čekám co se bude dít dál - autor chytře více otázek předložil, než zodpověděl, a proto se těším na další díl. I přes nějaké vnitřní výhrady, za tuto pohádkovou magii musím dát pět hvězd ;)

09.04.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Oddechová pohádka, ve kterých je spousta mýtů, legend, a to od Anglie až po Egypt a to všechno zabalené do magie - jsem na tuhle knihu asi už starší ročník, ale je to přesně to, co si čas od času jako oddechovku rád přečtu. Dávám 5*, protože po cílovou skupinu - děti, tohle prostě musí být pecka! Díky takové knize děti vezmou do ruky knihu, místo toho, aby hráli hry na telefonech, tabletech a počítačích...

26.10.2017 5 z 5

Po recenzích, co jsem četl, jsem tak nějak čekal více... Tím jak je to ,,vulgární", to určitě originální je, ale tak nějak jsem čekal větší detektivní zápletku. Navíc mi vadilo pár nelogičností.... To nejdůležitější - bavilo mě to! :) (až na tu poslední kapitolu - zbytečnost)

18.08.2017 3 z 5

Navěky po škole Navěky po škole Jamie Thomson

DOKONALÉ zakončení jedné ,,bláznivé" série;) Je to opravdu pohádka s tím to člověk musí začít číst. Mě to ohromně bavilo, už se těším na další příběhy od Thomsona ;)

08.05.2015 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Pro mě hodně silné (zažil jsem v dětství hodně podobnou věc), asi i zároveň nejsmutnější kniha kterou jsem kdy četl.. Nejsem sice asi moc objektivní, ale dávám 5 hvězdiček...;)

21.05.2014 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Některé věci jsem bohužel nepochopil - i když jsem je četl vícekrát :( Ale co nadělám, hold nejsem taková bedna :)
Jinak super knížka, kde se člověk dozví spoustu nových věci, tedy spíše na ně nabalí více informací....

04.03.2019 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Taková lehká sprostá odreágovačka - jak už tu někdo psal, prostě takový luxusní brak - nic víc nic míň ;) Uvidíme, co druhý díl :)

21.01.2019 4 z 5

Čaroděj Čaroděj Michael Scott

krásné pokračování jednoho šíleného pohádkového dobrodružství - člověk v tom nesmí vidět žádné MEGA fantasy dobrodružství, ale příběh pro děti, který mě, jako dospělého, příjemné potěšil a těším se, až se vrhnu na další díl..... :)

21.07.2018 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Další krásná pohádka, tentokrát postavena na severské mytologii, kterou miluju a proto jsem nad míru spokojený. Ilustrace knize dodávají další rozměr a proto nemohu hodnotit jinak, něž pěti hvězdami. Nejsem žádné dítě, ale i tak jsem si to obrovsky užil!

13.07.2018 5 z 5

Naštěstí (ne)máme mléko Naštěstí (ne)máme mléko Neil Gaiman

Krásná, kouzelná, veselá, šílená a nevím co ještě pohádka. Gaiman je prostě Gaiman, i když je pravda, že v téhle dokonalosti mu hodně pomohl i ilustrátor Riddell ;)

11.07.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Rovnou říkám, že jsem fanoušek Roberta Langdona a moje hodnocení je tím určitě svým způsobem ovlivněno.

Musím smeknout před Brownem, že jak u Počátku, tak u předchozího Inferna, vybral ,,téma", které je opravdu aktuální a spoustu lidí současného světa tuto problematiku v přítomnosti řeší a zajímá se o ní - tedy alespoň já to tak mám a proto to tak vnímám. Když rozeberu jen samotný Počátek - v době kdy jde technologie opravdu mílovými kroky dopředu, je fascinující se začíst do příběhu, který fiktivně poukazuje na směr, kam až vývoj může teoreticky dále pokračovat. Mě to díky tomu hrozně bavilo. Jedna věc mi trochu vadila a sice ta, že v tomto hrozně rychlém příběhu byl profesor tak trochu divák a autor mu nedal více prostoru v řešení různých symbolů a šifer - to mi v tomhle díle opravdu trošku chybělo SPOJLER, protože rozluštění jednoho bezvýznamného & mi na Roberta prostě přišlo málo.

Co bylo ale na 100% dokonalé, tak to autorovo popisování staveb a památek a propojení těchto popisek s historickými fakty Španělska - jedno se jasné a sice: po přečtení této knihy jsem rozhodnutý, že se do Bilbaa i Barcelony musím podívat! :)

Ze srdce dávám ****

28.02.2018 4 z 5

Ilustrovaná teorie všeho Ilustrovaná teorie všeho Stephen William Hawking

Tenhle zábavný styl sdělovaní informací mě prostě baví - jsem opět o něco chytřejší :)

19.10.2017 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

spíše 3,5/5, ale dal jsem 4/5 jen proto, protože to chci hodnotit jako celek. Celá série se mi ve výsledku líbila - velký svět, politika, bitvy, hrdinové, magie. Trochu mi vadilo, když to místy bylo až moc utahané a konec BOHUŽEL nebyl taková terno, jaké jsem čekal. Občas byl problém postavami, hlavně když jsem neměl třeba týden 14 dní na knihu čas a vrátil jsem se právě až po takové době - problém vždy vyřešil seznam postav na konci knihy. Mrzela mě smrt některých postav, které si to pro své dobro prostě nezasloužily, ale to je teď hold kvůli GoT asi moderní. Jsem rád, že jsem dal celé trilogii šanci a do knih investoval peníze.

14.09.2017 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Počkal jsem si, jako u každé knihy Dana Browna, na obrazové vydání knihy a udělal jsem určitě dobře - fotky celý děj povyšují na ještě vyšší úroveň. K ději jako takovému - nemohu se bránit dojmu, že se kniha psáná už s tím záměrem, že bude zfilmovaná. Hodně se mi líbila vybraná problematika a sice problém s přelidnění planety - opravdu honě zajímavé téma. Amnézie neamnézie a celá zápletka jedné velké ,,divadelní" hry na mě bylo opravdu až moc. Kniha mě ale nijak neurazila, bavila mě a za mě si ty 4 hvězdičky zaslouží;)

03.06.2015 4 z 5

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Autor s takovou fantazii jsem asi opravdu ještě neviděl. bohužel to někdy bylo až na škodu. Popisování některé ,,obyčejné" věci na 2 stránkách je opravdu i na mě až moc. Kdyby se autor tak nerozepisoval a kniha tak měla třeba o 100-200 stránek méně, určitě by mě pohltila více zasloužila by si 5*, takhle ale pouze 4*;)

27.09.2013 4 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Jedničku jsem proletěl rychlostí blesku, dvojku sem bohužel v necelé polovině odložil, protože mě prostě přestala bavit. Časem jsem jí dočetl a více méně jsem nebyl úplně zklamaný ,ale po prvním díle jsem čekal mnohem více. Nevím jestli mám zkusit trojku, nebo ne...

27.09.2013 3 z 5

Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa Mary L. Trump

,,Americký bestseller, kterého se údajně prodalo milión kusů hned první v prvním dni prodeji.”

Kdo neví, je to kniha, kterou napsala neteř Donalda Trumpa. Podle anotace měla popisovat znepokojivý portrét jejího strýce - vyprávění, jak její rodina z Donalda vytvořila monstrum. Podle mě to tak úplně nedopadlo... Celá kniha paradoxně vypráví hlavně o jejím dědečkovi, který byl sice výborným obchodníkem, ale o to více mizerným otcem a to jak zejména pro jejího tatínka, tak pro každé ze svých dětí, takže i pro Donalda. Dále navazuje na to, jakou obrovskou chybu dědeček udělal, že vsadil právě na mladšího Donalda - tím monstrum stvořil, a jejímu tatínkovi nedal nikdy pořádnou šanci a to opakovaně, až mi to místy v tomhle kontextu nepřišlo úplně objektivní. Vypráví hlavně příběhy z dětství a dospívání, kdy se Donald choval jako nevychovanec a křupan - to o něm už ale asi každý moc dobře ví. Proč je ale Donald tím psychopatem, za kterého ho mám (a ne jen já), jsem se úplně nedozvěděl - ono je asi poměrně jednoduché říct: ,,Mohou za to rodiče”, jak svým způsobem tvrdí autorka, ale není úplně fér, myslet si, že tohle je ten jediný důvod... Je na druhou stranu super, že nám Mary umožnila nahlédnout do zákulisí celé rodiny - je děsivý, jak taková rodina funguje... Za to velký potlesk.

Sečteno a podtrženo: 3/5 a to jen proto, že snad tahle kniha přidala pár hlasů pro Bidena a že jsem jí četl právě v době prezidentských voleb v USA

13.11.2020 3 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Super vulgární pokračování jedné šillené věci. Na jednu stranu je to hrozně hloupý a ,,blbý”, ale jento hrozně návykové :)

23.01.2019 5 z 5

Zlověstný ředitel Zlověstný ředitel Jamie Thomson

Po původní trilogii pro mě (pro dospěláka) trochu zklamání. Už to tak nějak nefungovalo, jako ty původní díly. Neříkám, že to bylo špatně, ale prostě mě to tak nebavilo, tolik jsem se nenasmál, jako předtím. Celá ta rovina ,,temné školy" mi prostě tak nějak nesedla. Ve finále tedy dobrá oddechovka a návrat zpět Temnému pánovi.. Kdyby šlo, asi dám 3,5 ;)

15.07.2018 3 z 5