kryspin66 kryspin66 komentáře u knih

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Další skvělá strhující detektivka. Skvěle napsané a úžasně čtivé. Jedno mínus ale mám - dá se vcelku brzy odhalit pachatel. Ale přesto vřele doporučuji a těším se na další pokračování.

14.10.2015 5 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Pěkný příběh v zajímavé době. Autor dokáže vtáhnout do děje. Historická krimi spíše zaměřená na osudy a charaktery lidí ve 14. století. Mohu doporučit.

29.09.2015 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Tak trochu jsem nevěděl do čeho jdu. Ale kniha mě úplně uchvátila. Měl jsem jí přečtenou za čtyři dny. Skoro až do konce jsem nedokázal určit vraha a jeho pomocnici, což už se mi dlouho při čtení detektivek nestalo. Těším se na další díly a doufám, že to bude stejně zajímavé počteníčko. Doporučuji.

01.07.2014 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

29.09.2015 4 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Dobrý autor,velmi pěkná a zapeklitá detektivka. Různé pohledy různých lidí na zločiny. Fakt bezva čtení. Celou dobu jsem děj hltal a nemohl jsem se od ní odtrhnout. Určitě doporučuji.

02.06.2014 5 z 5

Stříbrný orel Stříbrný orel Ben Kane

Zajímavý děj, ale je málo pravděpodobné, že by hlavní hrdinové přežili tak dlouho v první linii.

04.02.2016 4 z 5

Ať zemře král Ať zemře král Antonín Polách

Kniha mi mile překvapila, rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

30.06.2015 4 z 5

Rozhřešení vraždou Rozhřešení vraždou Peter Tremayne (p)

Zajímavá krimi. Vcelku mě oslovila. Je to odpočinkové čtení. Mohu doporučit.

18.12.2014 4 z 5

Nechte maličkých Nechte maličkých Peter Tremayne (p)

Další slušná krimi z historie. Jediný zápor knihy je brzké odhalení motivu vraždy, i když rozuzlení je zajímavé.

18.12.2014 4 z 5

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Velmi zajímavá kniha. Četl jsem jí jak se říká jedním dechem. Vřele doporučuji.

14.11.2014 4 z 5

Obránce Říma Obránce Říma Robert Fabbri

Velmi zajímavá a poutavá kniha. Autor vkusně propojil část života Vespasiána s dějem knihy. Všeho je tam v ději tak akorát (mládí, lásky, intrik, válčení, politiky). Těším se na další díl a další knihy autora. Vřele doporučuji.

28.05.2014 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Vkusné pokračování prvního dílu z doby krále Alfréda. Těším se na další díl

08.11.2013 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Vtažení do děje moc nefungovalo. Styl vyprávění autora mi moc neseděl, ale i přesto jsem si z knihy vzal pár pozitivních moudrostí. Kniha je určena pro čtenáře o Egyptě což já nejsem. Přesto knihu nezatracuji, ale ani nedoporučuji.

10.05.2013 3 z 5

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

Tento třetí díl již není tak nabitý dějem jako první dva díly, ale i tak se vyplatí si ho přečíst.

06.04.2013 4 z 5

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Super kniha. Poutavě popsaný příběh. Kniha krásně plyne. Zaujalo mě hlavně co se vědělo a jak se postupovalo v různých operacích a léčení některých chorob, které je problematické léčit i v dnešní době. Těším se na další díl.

01.04.2013 5 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

Z kraje knihy nic moc . Čím déle člověk vydrží, tím je kniha lepší. Chvíli mi trvalo si zvyknout na jiný jazyk a jiný styl vyprávění příběhu rodiny Sioraků.

25.01.2013 4 z 5

Lovci perel Lovci perel Colin Falconer (p)

Zajímavá kniha z pro mě neznámého prostředí.

06.01.2013 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Super, super kniha. Jedna z nejlepších knih jakou jsem kdy četl. Přečetl jsem jí během jednoho týdne.

06.01.2013 5 z 5

Poseidonovo zlato Poseidonovo zlato Lindsey Davis

Další z řady Falcových případů. Autorka opět nezklamala.

07.03.2016 4 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Bernard Cornwell

Čekal jsem trochu větší zápletku, ale jinak docela dobrý čtení.

04.02.2016 4 z 5