KrysaHelena KrysaHelena komentáře u knih

Kulička a jiné povídky Kulička a jiné povídky Guy de Maupassant

Literárně kniha super. Většina povídek je depka, kromě Baronky ta depka rozhodně není ???? knihu doporučuji. Trochu bych dodala k předchozímu komentáři: Lidé v 19. století řeší v povídkách ve své podstatě to samé co v dnešní době.

12.01.2020 5 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Pro mě příjemná změna v podobě velmi odpočinkové knihy. Pobaví, neurazí. Skvělé čtení, když chcete dát mozku trochu oddych.

27.08.2019 4 z 5

Táta za tři skleněnky Táta za tři skleněnky Lenka Rožnovská

Autorce tleskám. Kniha se náramně povedla. Krásná slovní zásoba a líbivý příběh. Všem vřele doporučuji

04.04.2022 5 z 5

Jízda Jízda Patrick Ness

YA, které mě osobně připomíná Buffy, přemožitelka upírů, akorát ve formě mimozemšťanů. Přečíst se to dalo, kdyby mi bylo o nějakej ten pátek méně určitě by se mi i kniha líbila a doporučila bych jí.

04.04.2022 3 z 5

Slasti a strasti Slasti a strasti Ivan Brož

Knihu nedoporučuji číst na jeden zátah. Osobně mi vyhovovalo si čas od času přečíst příběh jednoho či dvou nositelů Nobelovy ceny. Skvěle napsané životní příběhy člověka nejednou ohromí. Autor vypíchnul nejdůležitější okamžiky že života každého zmíněného nositele. Rozhodně doporučím každému, kdo si chce trochu rozšířit povědomí o lidech, kteří ovlivnili náš svět.

24.01.2022 5 z 5

Říkadla Říkadla Josef Kainar

Za mě teda žádná hitparáda. Cca 3 povedené.

14.01.2022 1 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Co ke knize napsat. Popsala bych jí jako něco mezi Doktorem Who a Knihovníky. Četla se velmi pěkně. Jediné co mě úplně nesedělo bylo až přehršle zvratů kombinované jak se současností, tak s minulostí. Pokud vyjde druhý díl, rozhodně si jej budu chtít přečíst.

10.01.2022 3 z 5

Příběh filmu Kuky se vrací Příběh filmu Kuky se vrací Alena Prokopová

Nádherně zpracovaná kniha plná zajímavých faktů, doplněná krásnou fotodokumentací a náčrty. Loutkové filmy mají v ČR dlouhou tradici a film na ní nádherně navazuje.
Každému fanouškovi rozhodně doporučuji knihu k přečtění.

17.11.2021 5 z 5

Fašista - Příběh sira Oswalda Mosleyho Fašista - Příběh sira Oswalda Mosleyho Jakub Drábik

Nejlépe knihu vystihl Martin Kovář v Předmluvě, dovolím si jej citovat, protože já bych to lépe nenapsala:
"Velkou předností Drábikovy práce je, že je založena na dlouholetém, pečlivém studiu nevydaných pramenů v britských archivech, stejně jako vydaných dokumentů, dobového tisku a navíc na výtečné znalosti nesmírně rozsáhlé odborné literatury. Právě proto je, mimo jiné, výsledný obrat tak "plastický" (...)
Ke kvalitě textu přispívá rovněž to, že čtenář může číst - prakticky paralelně - dva příběhy v jednom: "makro-" i "mikrohistorii" zároveň. Onou "velkou historií" je již zmíněný příběh britských dějin dvacátého století, (...). Onou "malou historií" je pak osobní příběh sira Oswalda Mosleyho, organicky zakomponovaný do "velkých dějin" své země, Evropy a vlastně i světa."

24.10.2020 5 z 5

Hunter Killers Hunter Killers Dan Hampton

Kniha je skvěle strukturována. Kapitoly "příběhy z misí" střídá chronologický popis dění okolo "války" ve Vietnamu, což skvěle doplňuje celistvost knihy.
Vynechám-li romantický popis krajiny, při sebevražedných misích, hodnotím knihu jako velmi čtivou, poučnou a zajímavou.

14.10.2020 4 z 5

Další příběhy z otcovy světnice Další příběhy z otcovy světnice Isaac Bashevis Singer

Pro mě povídky z neznámých končin, to jim rozhodně neubírá na kvalitě. Život přináší různé nástrahy a autor je velmi krásně vypravuje.
Velmi oceňuji vysvětlivky použitých hebrejských slov, popřípadě jidiš.
Určitě stojí za přečtení.

26.08.2020 4 z 5

Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Strašné pověsti české aneb Hrdinné příběhy Bohemanů uprostřed Evropy (Od Keltů k Boleslavům) Ivan Krejčí

Není nad to se hezky od srdce zasmát a Strašné pověsti české pobaví velmi, to mi věřte. Rozhodně stojí za přečtení.

15.08.2020 5 z 5

Pohádky slunného východu Pohádky slunného východu Joe Hloucha (p)

Určitým způsobem mě vždy přitahovala východní kultura (rozhodně mnohem více než západní, dá-li se v těch místech mluvit o kultuře). Proč si tedy nepřečíst sbírku pohádek?
Výběr pohádek byl ideální. Některé jsou podobné našim pohadkám. Holt všichni lidé řeší obdobné problémy.
Knihu rozhodně doporučím!

11.07.2020 5 z 5

Nejenom o psech Nejenom o psech Aleš Dostál

Knize nemám co vytknout a dlouhé oslavné ódy se mi taktéž psát nechce. Takže to shrnu:
Rozhodně doporučím každému čtenáři, který si chce odpočinout, rád by se zasmál i zamyslel.
Povídky příjemně ubíhají, knihu lze přečíst na jeden nádech.
Vyzdvihla bych tyto dvě povídky: Do třetice; To se ti jednou vymstí, Ervíne.

07.07.2020 5 z 5

Příručka dámy v běhu Příručka dámy v běhu Ruth Field

Velmi příjemně čtivá kniha o běhání.
Kromě rad pro začátečníky, jsou kapitoly prokládané dopisy autorčiných blízkých (zajímavé příběhy).
Nejsem si jistá, jestli mě kniha bude přímo motivovat k běhu. Hlavní záležitost, kterou si z ní odnesu je "Doktorka Nesmlouvavá" - tzv. vnitřní mrcha. Ta se stala mým motivátorem ve většině aspektů života.

27.06.2020 5 z 5

Malý princ / The Little Prince Malý princ / The Little Prince Antoine de Saint-Exupéry

Nedávno se nám stočila řeč k Malému princi. Mnou dlouho odkládaná kniha. Abych se za restík trochu potrestala, rozhodla jsem se sáhnout po dvojjazyčné verzi (Aj úroveň B2 - C1). Bylo velmi příjemné zjištění, že má angličtina není v zas tak bídném stavu.

Asi jako většina čtenářů, i já našla v knize pár "mouder":

Věřím, že knihu nemám v ruce poprvé, ani naposledy.
Co více ke knize říci... Klasika, kterou by za život měl každý alespoň jednou přečíst.

08.06.2020 5 z 5

Lazarův deník aneb Proč já? Lazarův deník aneb Proč já? Stanislav Brabec

Kniha je příjemně čtivá. Začátek knihy mě nezaujal, ale ani neodradil. Následně bylo pár úsměvných kapitol. Zařazuji jako: neurazí, nenáročná, vhodná na dovolenou na pláž.

13.03.2020 3 z 5

Z gauče vzhůru do divočiny Z gauče vzhůru do divočiny Renata Schritterová

Velmi příjemné odpočinkové počtení. Autorka píše čtivě a povídky z Yukonu a Rhodosu pobavily. Dokonce jsem se obohatila o nové slovo, které jsem doposud neznala, parhelium. Doplňující povídky mi přišly spíše jako rozšíření počtu stran knihy. Jako celek knihu vřele doporučím komukoli, kdo chce trochu zrelaxovat.

13.02.2020 4 z 5

Zpátky do boje Zpátky do boje Phil Klay

Různorodé povídky Vám dovolí nahlédnou do misí i následného civilního života.
Nejvíce bych asi vyzdvihla povídky: Modlitba v peci, Psychologické operace, Historky z války.
Občas se v knize setkáte s pokusy o překlady, které ne vždy dopadly dobře.
Knihu rozhodně doporučuji k přečtení.

06.02.2020 4 z 5