Kroana3 Kroana3 komentáře u knih

Zaslíbená Země Nezemě 1 Zaslíbená Země Nezemě 1 Kaiu Širai

Výborný horrorový komiks, jen škoda, že anotace většinu prvního dílu vykecá...

26.02.2019 5 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Mahanovi konečně přestalo všechno vycházet a kardinálně s ním vyjebali. Barliona se začíná podobat nejen Wowku, ale i Lineage a začínám si všímat prvků z dalších her... Autor toho očividně nahrál dost, takže je to celé krásně uvěřitelné. A jako obvykle to končí tak, že potřebuji další díl

26.01.2019 5 z 5

Dračí město Dračí město Petra Machová

Kdyby se autorka úplně vybodla na lidskou část a místo proměněného člověka vyprávěla příběh třeba míšence různých dračích ras, bylo by to asi geniální. Takhle je první třetina knihy velmi slabá, druhá zachraňuje, co se dá, a třetí je absolutně epická, protože člověk zapomene, že čte něco, co by se mělo odehrávat tady u nás, v Evropě... Pak do toho vletí znovu zmínka o lidské rodině a Brnu a člověk jen nevěřícně kouká, kde se to zase vzalo...

Autorce urbanky nejdou, ať se o ně tedy nepokouší. Samotná mytologie, bohové, dračí zvyky a rituály ale byly super. A ještěři natolik podobní lidem vlastně docela originální. Popisy vůní, chutí, barev... super. Ale pokud je vám víc jak 18, budete pravděpodobně docela zklamání příšerným začátkem a spoustou nelogičností.

Začátek tak 30%, konec dobrých 80%, průměr mi vychází 60%

16.11.2018 3 z 5

Ta jediná z cest Ta jediná z cest Ivo Hury

Snížená známka je za sprosté vykrádání Zaklínače.
Ne, že by se to z názvu, obálky, ilustrací a postav obecně nedalo očekávat, ale co se dá dělat.

Torwolf je v podstatě zaklínač s vizáží Kratose, kterak se vydává na dobrodrůžou s alchymistkou (později čarodějkou), roli Marigolda převzal rádoby ctnostný rytíř a místo jednoho trpaslíka jsou tu trpaslíci tři (a mluví tím perfektním hanáckým nářečím, které v originálním Zaklínači milujeme).

Nápad byl fajn, jezinka pobavila, sexu tak akorát... a pokud vám nevadí, že se jedná o čistokrevný plagiát, budete se bavit náramně. Až napíše autor něco vlastního, ráda si to přečtu.

03.11.2018 2 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Po dlouhé době YA, která mě opravdu chytla. Zaregistrovala jsem pár chybiček a netuším, proč Kostěje nechali jako Kostcheie, ale jinak parádní jízda. Po dlouhé době knížka z Omegy, která mě nezklamala, to se musí ocenit:)

Jen poznámka... Pokud nemáte rádi knihy, knihovny a nemáte potřebu si knížky doma syslit, nemusíte chápat, proč jsem z toho tak odvařená... Já hlavní hrdince rozumím, která knížka mi do pařátů padne, tu už nevydám. A proto plný počet, protože je to knížka v podstatě o mně, jak jsem potkala dračího kámoše XD

16.10.2018 5 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Znovu absolutně dokonalé. NPC umí být bestie, což bylo evidentní už v předchozích dílech... Ale co předváděly tady, to bylo hodně drsné. Navíc se začala probírat klanová politika (do téhle části jsem se absolutně zažrala) a trochu víc prostoru dostali další hráči. Moc se mi líbí systém povyšování povolání a celou dobu ve mně hlodala myšlenka, že tuhle hru bych si fakt ráda zahrála. Nemůžu než doporučit, pro libovolného hráče MMORPG se Cesta šamana stane okamžitě srdeční záležitostí (pokud se tak už nestalo). Nutně potřebuju čtvrtý díl.

10.10.2018 5 z 5

Hitokiri Hitokiri Oskar Fuchs (p)

Bombová záležitost. Pěti hvězdami hodnotím obsah, nikoliv obálku, protože ta je úděsná... Nicméně pokud máte rádi historii, ironii, lištičky všech barev a vyznání, a především poctivou řežbu, bude se vám Hitokiri líbit. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že Slováci si ho užijí daleko víc. Ne kvůli použití slovenského jazyka, ale díky reáliím. Kriváň, politici, hrátky s jazykem... Je to logické, když se většina děje odehrává u sousedů.

05.10.2018 5 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Absolutně luxusní záležitost, kterou budou milovat všichni fandové Kulhánka, Kotlety, Kopřivy a Fuchse. Ta knížka má všechno... vtipný hlášky, bezvadný přirovnání, střílí si z různých filmů i herců, démoni zprzní kostel i inkvizitorku a co je nejlepší... Najdete tu papeže nekromanta. Co víc chtít??

14.09.2018 5 z 5

Svitky z londýnského mostu Svitky z londýnského mostu Jana Šouflová

Absolutní luxus. Pokud máte rádi středověkou Anglii, byli jste někdy v Londýně a fantasy prvky vám nevadí, je to prakticky povinnost. Autorka si poctivě načetla reálie, nastudovala rozložení domů i pilířů mostu, dokonce i některé postavy v knize zmiňované skutečně existovaly. Vážně paráda.

19.06.2018 5 z 5

Život a doba Skrblíka McKváka Život a doba Skrblíka McKváka Don Rosa

Zasloužilo by si plný počet, nebýt zprzněného překladu.
Knížka nádherně shrnuje Skrblíkův příběh a líbilo se mi vysvětlení nesrovnalostí vůči Barksovým komiksům. Spoustu příběhů jsem ještě neznala, ale je fajn dozvědět se, co všechno Skrblík prožil před získáním svého pohádkového bohatství.

02.06.2018 4 z 5

O krok před peklem O krok před peklem Jiří Pavlovský

Výborný návrat do světa Kladiva na čaroděje. Některé kousky boží, jiné dobré... Ale všechny mě něčím zaujaly. Hostující povídka vítěze soutěže Napiš si své Kladivo patří dle mého k nejlepším... A u koled ze závěreční povídky jsem slzela smíchy. Díky!

28.03.2018 5 z 5

Nezdejší Nezdejší Jana Rečková

Nevím, co měli pánové za problém, ale Nezdejší se mi četli úplně sami.
S autorkou mám poměrně dost zkušeností a patří mezi mé oblíbené... Už od Knihy prokletých, kterou jsem četla na nižším gymnáziu. Faktem je, že pánům zpravidla nesedne tolik jako dívkám, protože řeší skutečně hromady věcí naráz a většinou promíchává žánry.
Nejinak tomu bylo i u Nezdejších, kde jsme začínali klasickou poetickou pohádkou s krutými uchvatiteli trůnu, čaroději, vílami a Neblahými poklady z pověstí... A skončili jsme u rasy Nezdejších, kteří shánějí palivo, aby se mohli vydat domů... Nechci úplně spoilerovat, ale nepotkáte moc fantasy, kde se shání černý olej do ohňovozů:-)
Postav je zde opravdu mnoho a často mění jména, takže to jednoho může lehce mást, ale ve světě, kde jméno vždy něco znamená, to dává docela smysl. A že se postavy zamilovávají - to se v blízkosti smrti stává. A víly svou věrností zrovna neprosluly:P

24.03.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Luxusní manga s hromadou příšerek z britské mytologie, snové pojetí světa se střídá s temnými stránkami lidského života... A Elias je jakožto necitelný lebkoun naprosto dokonalý.
Jsem moc ráda, že teď vychází i v českém jazyce... A mimochodem, není to manga jen pro holky, i když je tam romantická linka. Příběh s kočkama je hodně silný, a i když je začátek relativně pomalejší, komediální scénky určitě zabaví. Akčnější scény přijdou později;-)

02.03.2018 5 z 5

Společné chromozomy Společné chromozomy Jiří Wittek

Na obálce panáčkovi pěkně zpívají, když lákají na Hetešu... s ním to sice nemá společného nic, přesto je knížka chytlavá, zábavná a erotická scéna s důvodem záchrany života docela pobavila. Aneb kolem čeho jde postavit knížka:)
Jen bych to spíš než fanouškům Heteši doporučila fandům Schinka, Matrixu a mooooožná Kopřivy.

08.08.2017 4 z 5

Žena se lvem Žena se lvem Františka Vrbenská

Nejlepší povídková sbírka, jakou jsem četla za poslední roky. S komentářem od Eslema nemohu souhlasit, právě uvedená povídka Bez Krásky a bez Zvířete byla naprosto luxusní, i když bylo třeba přečíst si ji pořádně a pro některé dost možná i několikrát, aby ji řádně pochopili. Černý samet zas někomu jinému mnoho neřekl, ale pro mě to byla velmi osobní záležitost, takže naprostá paráda a například taková Rubinova liečba byla naprosto perfektní a vůbec mi nevadilo, že byla slovensky.
Také jsem díky této sbírce "objevila" několik autorek, které jsem absolutně neznala (paní Štiblaříkovou, Novákovou, Molcarovou), a po zkušenosti s jejich povídkami do knih určitě zainvestuji. Už teď se těším na trilogii Blíženci právě od Julie Novákové:)
A Ženu se sovou už mám doma taky a vrhnu se na ni hned po dočtení aktuální knížky:)

27.07.2017 5 z 5

Příliš divoká zem: Obleva Příliš divoká zem: Obleva Ladislav Klimeš

Autor se drží zavedeného tempa, akorát přidal trošku nadpřirozena v podobě Zmije. Ta bestie je hnusná mrcha, je to sviňucha svinutá.
Zajímalo by mě, jak se na tohle naváže, protože konec působí dojmem, že všechno zásadní už bylo řečeno... A víte co? Přečtěte si to. Komu se líbil první díl, tomu se bude líbit i tenhle.

03.07.2017 4 z 5

Drak bere vše Drak bere vše Hanina Veselá

Lepší než předešlá Magnólie a démon. Telepatka Magnólie opět spadne do průšvihu, jenž jí pomůže objevit nejedno tajemství a umožní sáhnout si skoro až na dno.
Chvílemi jsem ji až litovala, ale Magna není žádná křehule, takže se vždycky ze všeho vylíže a ještě si u toho parádně zanadává. Ocenila jsem propojení s předchozími příběhy a moc se mi líbilo odhalení Zvinovy minulosti a trošku snad i skutečné osobnosti. Líbil se mi už v démonovi, ale tady to nabralo úplně jiný rozměr. A vyobrazení lehce šílené vládnoucí rodiny vážně super. Přečteno na jeden zátah, trvalo mi to asi 5,5 hodinky... Kam ty stránky sakra utekly?:)
Těším se na další.

27.06.2017 5 z 5

Magnólie a démon Magnólie a démon Hanina Veselá

S Magnólií se život nemazlil, a mileráda to dává svému okolí sežrat. Její vrstevníci jsou z mého pohledu absolutně k ničemu a těžko říct, co jí vlastně tak závidí...
Ačkoliv je hrdinka nekromantkou, dokázala jsem se do ní v pohodě vcítit, knížka mě opravdu bavila a přiznám se, že bych ani nepoznala, že ji psala ženská ruka. Takhle funguje nejen pro všechny fanoušky Asterionu, ale hlavně pro ty, kdo mají rádi dobré příběhy. Navíc oceňuju tajemného mistra a učitele, na kterém je očividně daleko víc, než by se zdálo.

27.06.2017 4 z 5

Příliš divoká zem: Zimní válka Příliš divoká zem: Zimní válka Ladislav Klimeš

Tuto knihu jsem si nechala doporučit kamarádem, a rozhodně nelituji jejího přečtení:-)
Nemohu souhlasit s hodnocením níže, kde se psalo o inspiraci Falloutem... Protože tu jsem tam já skoro nezahlédla. A ne každé postapo je o Falloutu.
Trochu mě zarazil styl vyprávění, protože hopsání mezi různými lety příliš neholduji, ale postupem času jsem si na to zvykla a kniha mě vtáhla do děje. Na popisu zbraní a různého vojenského vybavení pak bylo vidět, že autoři buď věděli, o čem píší, nebo si o tom alespoň přečetli dostatek literatury, aby tam nebyly vyložené nesmysly...
Přesto se nemohu zbavit pachuti z určitých nelogičností. Něco bylo vysvětleno na závěru knihy, někde musela logika ustoupit autorské licenci a vyprávění... Což je možná trošku škoda. S přihlédnutím k faktu, že se jedná o první publikovanou knihu autorů hodnotím mezi 75-80% a budu se těšit na pokračování. Protože až se pánové vypíšou, bude to jízda:)

06.02.2017 4 z 5