KristynaZak KristynaZak komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Ztotožňuji se s komentáři níže - tedy, že se jedná o knihu na kterou asi jen tak nezapomenu. První polovina byla táhlejší, šlo o seznámení s Třibečem (velmi sympatické je, jak autor pobízí čtenáře ke "gůglení" faktografických informací) a aktéry knihy. To, co ale přišlo v druhé polovině knihy bych nikdy nečekala. Strach, úzkost, bušení srdce, husí kůže. Po dočtení knihy přišlo minimálně tříhodinové zírání do stropu, s myšlenkami na to, jak se v knize neobjevil žádný démon, litry prolité krve nebo násilí, ale byl to právě strašák s podobou každého z nás a tedy i našeho nitra.
Nepochybně jedna z nejlepších knih, pana Kariku dávám do oblíbených a těším se na další knihy - tedy až poté, co zpracuji tento zážitek.

27.07.2021

Lazar Lazar Lars Kepler

Souhlasím s komentářem pode mnou. Po každé knize Keplerů mám takový dojem, že nemohu číst nic jiného.
Jejich knihy dokáží člověka spoutat a ikdyž si říká že si dá od čtení chvíli pauzu, knihu vezme po pár vteřinách zpátky do ruky.
Dávám knize 10/10. Zvraty v průběhu děje jsou naprosto jedinečné. Vřele doporučuji, nejen Lazara, ale celou ságu. Keplerovi jsou geniální.

31.10.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Jsem prakticky začátečník co se týče knih pana Browna. Ovšem tahle kniha předčila jakékoli očekávání. V prvních stranách mě pohltila jedinečným dějem (nemluvě o nádherném Španělském prostředí) a držela mě až do posledních stran.
Mé obrovské nadšení může ale proudit i z faktu, že je to má prvotina od Browna. Inu, uvidíme jaké budou další knihy.

11.10.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Ačkoli se mi to nestává často, přistihla jsem se u druhé poloviny knihy s jakým obrovským nezájmem ji čtu. První polovina byla fajn, člověk opravdu netušil co se bude dít dál. Ovšem od druhé poloviny, kdy jsem měla v hlavě tolik otazníků, se příběh vyvíjel velmi nereálně, chaoticky až směšně. Závěr knihy je dle mého úplně mimo - přestřelený a nepovedený. Ostatně jako větší část knihy.

01.11.2018 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Tak já Vám vůbec nevím. Neříkám, že by to byla špatná kniha - popis prostředí, emocí a myšlenek je perfektní, akorát...
Patrně kdybych četla Strach jako první knihu, po Trhlině bych nikdy nesáhla, protože bych pana Kariku strčila do police a nechala jej tam napospas (nejlépe Černému králi, že..).
Opravdu nevím zda jsem si jenom nenasadila laťku s Trhlinou nebo ta kniha byla jednoduše zvláštně pojatá, nerozpracovaná, nedotažená (?).

29.07.2021 3 z 5

Černá hra Černá hra Jozef Karika

“Nikdy nebuď jediným fungujícím kolečkem v nefunkčním soukolí”

Po přečtení knihy dostávají slova “starého estébaka” nový rozměr.

07.12.2021

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Kniha složitější na čtení. Nenechte se ale odradit.
Až děsivá nadčasovost. Pro vášnivé čtenáře antiutopií by měla být tato kniha povinná.

07.10.2018 5 z 5

Ženy ve spektru civilizací Ženy ve spektru civilizací Josef Tomeš

Velmi srozumitelně sepsaný sborník, který poslouží k získání základních znalostí v dané problematice.
Pokud se začínáte zajímat o vzdělávání žen v ČR a jejich celkový vývoj, tento sborník poslouží jako výborný základ.

06.09.2018

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zbytečně zdlouhavé, nezáživné - a to jsem se na knihu opravdu velmi těšila. Hvězdičku dávám za originální téma, bohužel to je tak jediné.

09.01.2019 1 z 5

Do politiky prý žena nesmí – proč?: Vzdělání a postavení žen v české společnosti v 19. a na počátku 20. století Do politiky prý žena nesmí – proč?: Vzdělání a postavení žen v české společnosti v 19. a na počátku 20. století Jana Malínská

Tato kniha je především pro lidi, kteří ještě nemají ucelenou představu o vzdělávání a celkovém postavení žen ve společnosti. Je zde krásně popsaná linie školství pro dívky -od samého počátku až po uzákonění vysokoškolského studia.
Vřele doporučuji, kniha je velmi čtivá.

07.10.2018 5 z 5

Tvorba stejná jako sám autor, geniální.

05.10.2018

Banka těl - Mladší Banka těl - Mladší Lissa Price

Musím souhlasit s ostatními. Nápad výborný, zajímavý a celkem unikátní. Ovšem zpracování velmi nudné, chvílemi zbytečně zdlouhavé.
Pokud bych to měla shrnout? Jednou bohatě stačí.

05.10.2018 3 z 5