KristynaBrandy KristynaBrandy komentáře u knih

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Jakožto milovník seriálu Vikingové jsem si nemohla nechat ujít příběhy severské mytologie. Příběhy jsou krátké a jakmile se začtete, nemůžete se odtrhnout. Jak Odin přišel o oko, jak Thor přišel ke kladivu, jak se zrodila země a kdo byli první lidé? Příběh bych se také určitě nebála předčítat dětem :) Krása střídá nádheru a já se k této knize budu určitě vracet :)

30.01.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádherná avšak velice smutná kniha z dob okupace. Člověk se zamyslí nad tím, že vlastně takovýchto příběhů muselo být mnoho a že to není zas tak dávná minulost. Je to příběh plný lásky a obětování. Kniha vypráví o studentovi a židovské dívence z Prahy za dob heydrichiády. Jedná se o kratičkou novelu kterou jsem měla přečtenou za 2 večery.

30.01.2020 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Přečetla jsem to vcelku rychle, příběh byl moc pěkný a z knihy jsem byla vcelku nadšená ale děj se táhnul jako pondělní dopoledne.

06.08.2019 3 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Naprosto skvělá kniha, od první stránky jsem se začetla a nemohla se odtrhnout, bylo tam vše co mám ráda: nadpřirozené bytosti, severská mytologie, tajemno a dokonce autorky zmínili znečištění oceánů. Tuvě jsem fandila už od začátku, o to víc mi jí bylo líto že nebyla oblíbená a neměla žádné kamarády,díky tomu jsem se s hrdinkou velice rychle sblížila a vše prožívala s ní. Je to kniha pro teenagery ale určitě zaujme i dospělé čtenáře kteří mají rádi trochu z toho fantasy světa :) Kapitoly jsou krátké, písmena velké, tudíž stránky obracíte jedna báseň, za mě nejlepší kniha kterou jsem četla v tomhle roce :)

06.08.2019 5 z 5

Charlieho malé tajomstvá Charlieho malé tajomstvá Stephen Chbosky

Opravdu hezky čtivá knížka. Charley je tak trochu podivín a děj se odehrává v Americe v devadesátých letech. Moc se mi také líbilo vypsání písní které Charley poslouchal a dal do mixu na kazetu Pod názvem: asleep. Jsem moc ráda že tímto přenáší autor kvalitní hudbu jako je Simon a Gurfunkel, Smiths apod... na mladé lidi.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Mrzí me to ale za me jedna z nejhorších knih které jsem kdy precetla. Celý příběh jenom loví rybu a několikrát mi hlavou proběhlo ,,tak už se vymáčkni" Divim se kolik lidí si tuto tvorbu oblíbilo.

15.11.2017 1 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Nemohu se dočkat až má neteř bude starší a Já jí budu moct předčítat Harryho Pottera, zároveň ji závidím, že o Harrym uslyší poprvé a Bradavický život čar a kouzel ji vtáhne tak, jako mě v dětství, neopustí ji ani v dospělosti a předá tento příběh zase dál. Za mě nejkrásnější pohádka pro děti i pro dospělé. Při čtení knihy se jakožto holka vžívám do role čarodějky Hermiony z mudlovské rodiny a moji nejlepší kámoši jsou Ron a Harry :)

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Ano, je to Porno. Pro člověka s bujnou fantazií a neostýchavostí čtení přinese příjemný zážitek. Já sama jsem knihu přečetla dvakrát. Určitě to není kniha pro každého, avšak to nemůžeme čekat po žádné pornografii.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Na závěr knihy me zcela zalila husí kůže a slzy, poslední Bukowskiho tvorba avšak zcela odlišná jeho předchozím. Tady není co dodat, snad jen že i náš milovaný Charles našel červeného vrabce.

Jelito Jelito Charles Bukowski

Kniha Jelito je naprostá pecka! Knížka prečtená jedním dechem. Příběh o Henrym Chinaski ktera vypráví o těžce představitelném životě Charlese Bukowskiho. Několikrát přistihnutá s otevřenými ústy a zatajeným dechem. Doporučuji.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Druha kniha sirotčince se mi četla o něco pomaleji s menším nadšením. Za me o dost slabší než jednička.

15.11.2017 2 z 5

Opravdu fantastický příběh, který člověka pohltí. Kniha prečtena jedním dechem a okamžitá potřeba koupě dalšího dílu. Po přečtení dvou dílů jsem shlédla film, ale ten me vcelku zklamal, kdybych věděla, že jsou tři knihy splácnuté do jednoho filmu, tak si film nechám ujít. Ve třetí knize tedy nepokračuji.