Kristy78 Kristy78 komentáře u knih

Listy z Provence Listy z Provence Miroslav Horníček

Nemůžu se úplně připojit k předchozím komentářům. Z této knihy na mě Provence úplně nedýchla. Ale jsem ráda, že ten kraj znám a ráda se tam znovu vrátím, jen mi inspirací nebude zrovna tato knížka.

15.04.2019 2 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Chvíli vtipné, ale stačilo ;)

06.04.2019 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čím dál tím lepší! Takové vyústění jssm opět nečekala.
Čtivé, napínavé,....skvělé!

03.04.2019 5 z 5

Václav Havel - Vzpomínková kniha Václav Havel - Vzpomínková kniha Michaela Košťálová

Bylo příjemné si zavzpomínat pana Havla. Jako by však kniha byla psaná velmi narychlo. Ač se snaží shrnout život V.Havla zejména v hlavních bodech ani to se občas nepovede.

26.03.2019 1 z 5

Opět vtipně podané vyprávění z cest.

25.03.2019 4 z 5

Expedice Kavkaz Expedice Kavkaz Vilém Heckel

Pěkné vyprávění z prostředí vysokých hor doplněné fotkami. Je fajn si přečíst, jak to všechno fungovalo dříve jinak. Třeba, že se lezci museli prokázat svými dovednostmi na ledu a skále, než byli puštěni na výstup ;)

12.03.2019 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Po životopisu A.Christie jsem sáhla i po detektivce - a musím říct, že to byla velmi čtivá a dobře napsaná. I když jsem vlastně viděla televizní předlohu, tak jsem stejně netušila, kdo je vrahem :)

12.03.2019 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Zdlouhavé, příliš květnaté, Místy jsem vůbec nechápala, co tím autor chce vyjádřit. Ač velmi ceněný román, jsem ráda, že jsem došla vůbec ke konci a rozhodně ve mě nebude toto dílo dlouho rezonovat.

02.03.2019 2 z 5

Lovec Lovec James Aldridge

Drsné líčené o životě lovců kožešin z kanadského prostředí.

13.02.2019 4 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Trochu strašidelná, pár prvky připomínající Marinu.

10.02.2019 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Chvíli trvalo, než jsem se začetla. Celý příběh je praktocky o tom jak Harry Králík Angstrom utíka před svou ženou, rodinoi, milenkou a vlastně sám před sebou.

03.02.2019 2 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Napínavé od začátku. Konec čtený jedním dechem. Vždy mě překvapý, jak autor udrží více linek příběhu a jak na sebe jednotlivé knihy nepřímo navazují a tvoří jeden celek s hlavním hrdinou Harry.

23.01.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělé! Tenhle díl utíkal od samého začátku. Tom Waaler konečně ze hry! Na to jsem opravdu čekala. Parádní, přečteno jedním dechem.

11.01.2019 5 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Poetické, syrové čtení, skvělá návaznost na předchozí knihu.

04.01.2019 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Začíná mě to bavit :) Těším se na další díl. Jen doufám, že na toma Waalera brzy dojde!! ;)

28.12.2018 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Další díl za mnou. Válečné vsuvky nebyly zrovna to pravé ořechové. Ale děj se za polovinou knohy rozběhl a netrpělivě jsem očekávala jak opět vše dopadne :)

20.12.2018 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Dalši vyřešený případ. Harry Hole opět vedl vyšetřování svým svérázným způsobem. Teším se na další příběh :)

12.12.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pěkně od začátku :) První setkání s Jo Nesbø. Klasická detektivka, seznámení se s Harry Hole...těším se na další dily :)

02.12.2018 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Příjemné čtení, krásná čeština, milý humor :) Zahřálo na duši v nynějších chladných dnech :)

21.11.2018 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Tentokrát zklamání. Asi nejslabší, co jsem od Murakamiho četla. Je to stále on, vnitřní svět hlavní hrdinky, nečekaný konec, který opět nutí k zamyšlení, jak to vlastně je, co mi to má říci, ale jaksi to nebylo úplně ono.

12.11.2018