Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Žijte život, který si zasloužíte, najděte jeho smysl a dosáhněte svých cílů.

Člověk má jít a udělat to, co chce. Pokud čeká, mohl by také čekat navěky.

Život se má žít. Člověk z něj musí vyždímat každičký kousek uspokojení.

Rozmanitost je koreni života.

Musíš propadnout život za pačesy. Život je moc krátký na to, abychom se litovali.

Člověk by stále měl někam směřovat a zkoušet nové věci.

Dějí se i špatné věci, ale člověk se tím nesmí nechat poznamenat. Nemůžeme je zastavit, ale můžeme si vybrat, jak na ně budeme reagovat. Můžeme si vybrat být pozitivní nebo negativní, šťastní nebo smutní, vzteklí nebo klidní. Nikdo z nás nemůže ovlivnit to, co nám život postaví do cesty, ale pokud se m tomu postavíme pozitivně, budou naše životy o moc lepší.

Lidé si vytvářejí různé masky, aby za ně schovali svoje nejistoty.

Opět naprosto skvělý příběh a zasazený co nádherného prostředí. Hned bych se do takové chatky chtěla vydat!

04.11.2021 5 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Láska nezmizí, když život skončí. Přestože se naše těla promění v prach, láska, kterou cítíme, přetrvá.

Nikdy si nesmíme zvolit bezpečí před tím, co je správné.bezpeci je přikrývka zbabělců. Bezpečí zadusí naději a potlačí jakýkoli boj.

Úchvatný příběh. Citlivý. Bolestivý. Ale skvělý!

18.07.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Život v průměrnosti je promarněný život.

Být mrcha vyžaduje mnohem víc námahy než nebýt.

Slova dokážou někdy srdce zasáhnout mnohem víc než činy.

Lidi nemůžou ovládat svoje srdce, jenom svoje činy.

Lidi si nevybírají, do koho se zamilují. Vybírají si jen to, s kým v životě budou.

Vždycky je lepší mít někoho, na koho se dá svalit vina, když se věci zvrtnou.

To bylo tak neskutečně něco těžkého, smutného a krásného. Prostě všechno dohromady.

19.04.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Život může být vždycky horší, než je.

Najdi to, co miluješ, a nech, ať tě to zabije.

Na hříchu je prima, že ho člověk nemusí odčinit rovnou.

Není to láska na první pohled, dokud s tím člověkem nejste tak dlouho, aby se to láskou na první pohled stalo.

Když člověk najde někoho, kdo z jeho života vyžene všechny stíny, je těžké tomu odolat a nežít z něj.

Tak tohle jsem od autorky nečekala. Není to můj šálek kávy, ale ten příběh mě chytnul hned od začátku. Ač to od začátku bylo dost děsivé! Zhltnuto za jeden večer.

15.04.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přestaň reptat, dělej co můžeš, a všechno ostatní už se poddá. Když se necháváš vyprovokovat, je to jen důkaz toho, že se nedokážeš ovládat.

Zklamání může člověk pocítit, pouze pokud měl příliš vysoká očekávání.

Skvělý příběh. Bavila mě Animant, s jakou kuráží se postavila k práci a k tomu, čemu ji společnost nutila. Mela skvěl, drzý přístup ke všemu a to se mi líbí. Možná jen byla zbytečně dlouhá kniha...

29.03.2021 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Vždycky jsem mohla dělat jen jedno. Jít dál.

Strach do značné míry vyvěrá z toho, co sami sobě říkáme. Strach plodí strach. Síla plodí sílu.

V prázdnoty se věci rodí, začínají tam. Vezměte si, jak černá díra pohlcuje energii a vydává ji v nové, živoucí podobě.

Abyste zahojila ránu, musíte se vysvihnout do sedla a vyřítit se do bitvy jako práva bojovnice.

Vesmír nikdy, vůbec nikdy nežertuje. Vezme si, cokoli chce, a zanic to nevrátí.

To je realita. S realitou se musíme smířit - ať chceš, nebo nechceš.

Já svetw je tolik věcí, které si zaslouží úžas.

Já chodím pomalu, ale nikdy nekráčím zpět.

Nezbývalo než jít dál.

Když se jedny dveře zavřou, jiné se otevřou.

Nedá se zjistit, čím to je, že se něco stane a něco ne. Co k čemu vede. Co něčí ničí. Co zpříčiňuje, že něco vzkvétá, umírá nebo vychýlí směr.

Já nic vědět nepotřebuji. Stačí věřit, že to, co jsem dokázala, je skutečné. Chápat význam svých skutku, aniž bych je dokázala přesně pojmenovat. Věřit, že už nemusím lapat holýma rukama. Uvědomit si, že stačí vidět rybu pod hladinou. Že je to vším.

Naprosto skvělý příběh! Se vším všudy.

16.01.2021 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Věčnost se skládá z dnešních dní.
Život si vždycky nastolí určitou rovnováhu.
Všechno se dá napravit.
Všechno může být, když to vytvoříš.
Ty nejlepší věci chvíli trvají.
Vždycky miř vysoko.

Chvilku mi na začátku trvalo pochopit souvislosti, ale příběh dobrý. Velmi mě bavilo vripkovani Jess a Blake. A Bleakovo rodina byla boží.

29.12.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

To bylo boží! Od samého začátku jsem se smála. Obdivuju Gaby s jakým humorem dokázala přijmout všechno co jí potkalo. Bavilo mě, jakej vztah měla Gaby se svým bratrem a jeho kamarády. A samozřejmě bylo úžasný sledovat rozvíjející se lásku mezi ní a Sašou.
Úchvatné! Skvělé! Vtipné!

22.06.2020 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Tak tohle mě bavilo. Líbila se mi Summer s jejími problémy, se kterými se dneska setkává hodně lidí. A líbil se mi Fitz!

22.06.2020 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Je to knížka pro náctileté. Ale číst o pohledným, svalnatým fešákovi s uhrančivým pohledem se může v každým věku. A ty jeho romantický gesta? Bože, já s ním chci prožít týden!

27.11.2019

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Je to jen problém, a ten zůstává problémem jen do chvíle, než ho vyřešíš.

Tak tohle byla jízda. Celou knihu jsem kroutila hlavou nad Dianou, její výchovu jsem prostě nechápala. Měla něco do sebe, ale...

03.11.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Zlato se pozná v ohni a stateční lidé v neštěstí.

Tím, že se postavíš svému strachu, se očisťuješ, zbavuješ se hrůz, kterými jsi prolezlý.

Strach dává životů rozměr. Bez strachu bychom nikdy nepoznali odvahu.

Důstojný protivník je někdo, koho uznávate, kdo má podobné cíle jako vy a koho musíte porazit.

Nejnebezpečnější protivník je ten, kterého podceníte.

Život je řeka. Pořád pluje, pořád je v pohybu.

Člověk se časem vyvíjí. To, co si myslíme, že víme, může mít k pravdě ve skutečnosti opravdu dost daleko. Pokud dal hledáme a klademe otázky, jednoho dne možná najdeme cestu k odpovědím. Ale odpovědi někdy vedou k dalším otázkám.

Velmi hluboký příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Obdivuji všechny lidi, kteří i v tak nelehké životě, dokážou jít hlavou vzpřímenou a neustále se rvou za život. Neskutečná odvaha.

08.06.2023 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Pozitivní myšlenky se vrátí v podobě pozitivních věcí.

Abychom mohli začít psát nový příběh, je napřed potřeba vzdát se představy o tom, jak měl život vypadat.

Když jim odpustíš, tak to neznamená, že jejich chování omlouváš. Odpuštění znamená hlavně to, že už si tím nedáš ničit srdce.

V životě se bojíme jen toho, na čem nám nejvíc záleží.

Hned od začátku to byl velmi vtipný příběh plný něhy. Ale to co se vyskytlo za problém, mě teda dostalo. To byl šok. Ale skončilo to nádherně, i slza ukápla.

10.05.2023 4 z 5

Všechno modré z nebe Všechno modré z nebe Mélissa da Costa

Život už je takový. Nevytáhl jsem si dobrou kartu. Musím si poradit s tím, co mám.

Největší cestovatel je ten, kdo umí cestovat po krajině své duše.

Přítomný okamžik má výhodu, jakou nic nepředčí: patří nám.

Trápení bude snesitelnější, když se vyserete na boha.

Pokud pláčeme jen proto, že zašlo slunce. přes slzy neuvidíme hvězdy.

Než někomu dáme život, musíme život sami milovat a musíme to umět naučit i druhé.

Přijmout dar je aktem velkorysosti. Tím, že něco přijmeme, dovolujeme druhému, aby nám udělal radost. A díky tomu je pak šťastný i on sám.

Je třeba chodit tmou, aby člověk dokázal uvidět světlo.

Lidé jsou jako vitráže. Září, dokud na ně svítí slunce, ale když nastane tma, jejich krása vynikne, jen pokud světlo svítí zevnitř.

Trpět znamená věnovat něčemu výsostnou pozornost.

Když nemůžeme ovlivnit směr větru, musíme se naučit dobře ovládat plachty.

Až budeš mít dojem, že život se ti tříští na tisíc kousků, že všechny tvé jistoty odvál vítr, sedni si a staň se stromem.

Když už se nemůžeme vrátit, musíme se starat jen o to, jak jít dopředu, co nejlépe.

Vždycky se na světě najde někdo, kdo na tebe čeká.

Krása není v tom, na co se díváme, ale v našich očích.

Ne každý může vidět krásu kolem sebe. Že je třeba mít dostatečně krásnou duši na to, aby ji člověk mohl vnímat.

Opravdové loučení neprovází žádná slova.

Změň nebe a změníš i hvězdy.

V každém dni se skrývá věčnost.

Přečteno jedním dechem. Krásné, milé, dojemné a čtivé. Velmi povedená kniha! Oba hrdinové byli napsání skvěle.

11.02.2023 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Kdyby mé oči odhalovaly mou duši, všichni by při pohledu na můj úsměv plakali.

Jen blázen něco odmítá z pouhého strachu.

Domov je tam, kde je láska.

Člověk, který žije upřímně, není nikdy bez chybičky. Ti dokonalí lidé? Často žijí ve lži. Na veřejnosti nasazují upravenou masku, za níž skrývají to ošklivé.

Dokonalost neexistuje. Lidé dělají chyby. Největší chyby dělají ti, kteří mají pocit, že jsou úžasní. Hlavní je úmysl. Udělal chybu na základě nenávisti, sobeckosti nebo morální zbabělosti? Odpuštění si nezaslouží. Ale chyba způsobená dobrotou srdce je něco dočista jiného.

V lásce jsme všichni blázni.

V životě nastanou chvíle, kdy si uvědomíte, že se všechno brzy změní.

To, co milujete, byste si měla vychutnávat každý den.

Odpírat si každodenní radosti je jako žít jen napůl.

To, co pro někoho představuje risk, může jinému přinášet útěchu.

Co chceme a co dostaneme, není vždycky totéž.

Všichni si občas připadáme, jako bychom se topili. Všichni chceme vzduch.

Život nefunguje vždycky tak, jak chceme.

Čas je jediná věc, kterou nikdo nezastaví.

Občas věci nedopadnou, jak chcete, i když si to vážně moc přejete.

Strach je jen iluze.

Přátelství je jako špatně padnoucí šaty, za které se v jednom kuse popotahuju.

Nikdo z nás nebude mít nonstop pocit, že je náš život dokonalý.

Zlomenou nohu vidíš, ale to, co se člověku honí v mozku, nemáš jak vidět.

Pokus omyl. Přežije jen nejsilnější.

Pýcha je zvláštní. Někdy nechce naslouchat logickému vysvětlení.

Když někoho miluješ, musíš být ochotný přijmout ho i se všemi jeho chybami.

Velmi silný příběh s pohledem na deprese. Skvělý!

26.08.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

To bylo tak skvěle praštěné! Jsem se smála hned od začátku. Skvělá kniha má odreagování. Přečetla jsem jedním dechem. Ujetý, ale skvělý!

19.06.2022 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Můžeš být sám sebou, ať už to znamená to nejlepší, nebo to nejhorší, co v tobě je.

Všechno na světě má svou ohraničenou životnost, ne?

Růst v sobě obsahuje zárodek štěstí.

Existuje jenom teď, a jestliže toho teď znamená jenom dva dny, pak jsou ty dva dny celý tvůj život.

Když to tak cítíš, není to žádná lež.

Někdy může být v ošklivých slovech i něco hezkého, záleží na tom, jak je budeš číst.

Moc hezky napsaný. Až mě děsí, kolik doopravdy běhá po světě lidí a tohle se v nich odehrává.

19.03.2022 5 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Šedá není barva, je to absence barvy.

Člověk se musí pořád vyvíjet.

Je naprosto v pořádku přát si svět bez nálepek, ale společnost tak prostě nevypadá a odpovědnost za to vždycky nesou ti, kdo se tomu brání.

Úspěch je otázkou rozhodnutí.

Šíp vystřelíš dopředu, je když ho předtím natáhneš dozadu.

Velmi se mi líbilo téma pojetí lidského (a hlavně ženského) těla v dnešní době. Velmi dobre napsané!

30.12.2021 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Tak takhle jsem se u knihy nenasmála už dlouho! Skvělý příběh, skvělí lidi, skvělí prostředí. Bavila mě celá rodina od senátora i celá bezpečnostní agentura. Prostě skvělá celá tahle trilogie.

06.11.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Když si vytvoříte dostatečně silnou vizu něčeho, co chcete dosáhnout, dovede vás tam.

Když člověk někoho miluje, měl by ho respektovat, měl by ho nechat jít, a ne na něj přenášet svá břemena a utrpení.

Vůbec nevadí, že nejsme dokonalí. I když se nám třeba něco nepovede, nebo něco uděláme špatně, tak pokud se k lidem, které máme rádi, chováme s úctou a respektem, odpustí nám to.

Moc hezky napsaný příběh. Milý, bolestivý a plný něhy a lásky. Jen mě trochu mrzí konec, přišel mi neuzavřený.

31.10.2021 4 z 5