kristijan kristijan komentáře u knih

V zahradě Bredovských V zahradě Bredovských Radek Fridrich

Nejlepší básnická sbírka Radka Fridricha, kde je Fridrich ještě skutečně básníkem. Ostatní jeho výtvory považuji spíše za více či méně zdařilé experimenty.

16.05.2016 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Zajímavá variace na Harryho Pottera se spoustou podobností, ale i spoustou vlastních pěkných nápadů. Místy se mi zdálo, že to není moc dobře napsané - např. scéna, kdy se v hangáru plném rodičů s dětmi popere Callův otec s jeho novými učiteli a na závěr hodí po svém synovi dýkou. Že by to nikoho z přítomných nevyvedlo z míry a všichni zůstali v klidu sedět? A korunu tomu pak nasadí sám Call, který na otázku: "To byl tvůj otec?" odpoví: "Jo, chce, abych byl v bezpečí." Že by zrovna tohle člověk řekl po tom, co se ho právě pokusil zabít vlastní otec? Možná se v tom ale zbytečně šťourám. Po slabším začátku se kniha rozjede do poutavého příběhu a dojde i na překvapivé rozuzlení. Jsem zvědavý na další díl.

15.05.2016 3 z 5

Dračí Doupě II Dračí Doupě II kolektiv autorů

Staré Dračí doupě znám až od verze 1.5, takže nevím, jak vypadalo jeho první vydání. Dračí doupě 2 je ale podle mě ve své první podobě zralé na opravdu hodně zevrubnou revizi. Některé nové nápady vypadají nadějně, ale celkově jsou ta pravidla nefunkční, zmatená a místy příliš volná, takže se podle toho prakticky nedá hrát. Radím teda počkat si na nějakou další verzi, první vydání nikomu nedoporučuji, celou naši družinu to akorát rozčílilo.

07.10.2015 1 z 5

Škola černé magie Škola černé magie Anthony Horowitz

Prapodivná kniha, kde se střídá místy dost sadistický a bláznivý černý humor s hororovou atmosférou, přičemž ale jedno narušuje druhé. Všechno, ať už se jedná o vtipy nebo vážně míněné pasáže, působí přemrštěně a bizarně, a do příběhu se díky tomu těžko vžívá. Pár dobrých míst tam je, ale jako celek to na mě moc dobře nezapůsobilo.

29.06.2015 2 z 5