krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdybych mohla dát hvězdiček víc, tak je ráda dám. První knížka od této autorky a asi ne poslední. Jedinečně, s lehkostí a přesto pod dusivým mrakem popsané hrůzy války a doba poválečná. Skvěle vykreslené postavy a jejich příběhy. A pokud jsem si někdy o Haně na začátku myslela něco špatného, tak jsem se jí musela na konci knížky omluvit. Tolik zla, tolik nenávisti a tolik příkoří musela vytrpět, že je zázrak, že vůbec měla vůli žít. Bravurní příběh. Doporučuji číst v tichu, bez rušivých elementů a s krabičkou kapesníků poblíž. A autorce děkuji za tak jedinečnou knížku.

10.11.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá knížka od této autorky a opět neuvěřitelné čtení. Osudy mnoha lidí popsaných v jednotlivých obdobích 20 století. Každé období mělo svoje temné a světlé stránky a musím říct, že už poněkolikáté jsem se ujistila, že opravdu největší zlo bylo po válce. Během války každý věděl, kdo je jeho "nepřítel", ale po válce... Miluju tyhle syrové příběhy, které mě vždy utvrdí v tom, že naše životy, naše dějové linky jsou opředené pouze šťastnými nitkami, že vše, co nyní vidíme jako velké tragédie, jsou v porovnání s osudy lidí z této knížky, jen malichernosti. Přeju všem krásné čtení příběhu, který by nám neměl dát možnost zapomenout a který má ukázat, jak báječný svět je kolem nás. Děkuju autorce a těším se na další příběhy.

17.01.2021 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tak neskutečně mi celá tahle parta chyběla. Byla to neuvěřitelná jízda. U tohoto autora pokaždé zažívám pocit, že je mi líto knížku odložit z tak banálních důvodů jako je jít do práce, spát,prostě dělat takové ty normální věci, když by šlo jen číst a číst. Hned v začátku Vás příběh vtáhne do děje takovým způsobem, že při otočení stránky se ve mě mísily dva pocity - strach, co tam zase bude a obrovská zvědavost, co tam zase bude :-) mrazivé šimrání, touha, jak to bude dál. A pak najednou konec a vy cítíte tak ohromné prázdno a říkáte si co teď, jakou knížku číst dál. Carter prostě svoje řemeslo umí a já mu za to neskutečně děkuji.

22.04.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Teda to byla jízda. Po dlouhé době knížka, kterou jsou přečetla za jediný den. Příběh chvilkama syrový, chvilkama něžný, chvilkama krásný, prostě úžasný lidský citlivý příběh. Na konci jsem zamáčkla slzu a bylo mi neskutečně líto, že je konec. Přirovnávám tuhle knížku k Haně, kterou jsem si zamilovala. 100% doporučuji všem.

11.06.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluji knížky, které ač tenké, vyprávějí neuvěřitelně silné příběhy, stejně jako Krysař. Jedna z knížek, která zasáhla mé srdce.

03.12.2022 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tak tahle knížka byl můj první počin od tohoto autora a určitě ne poslední. Pachatele jsem odhalila hodně brzy, ale cesta jakou ke stejnému závěru přišel hlavní hrdina a jeho pomocník byla neuvěřitelně složitá a zajímavá. S každým otočením stránky bylo napětí vyšší a vyšší. Ke konci jsem hlavního hrdinu v duchu hecovala - fráze typu - jo,jo, jeď, jo, máš to atd. Jednotlivé proplétání z pohledu oběti a pohledu vyšetřovatele bylo skvostné. Celkově mi to připomnělo luxusní večeři o několika chodech - začnete pomalu předkrmem, pak přijdou další chody a na závěr famózní dezert, při kterém Vám explodují chuťové buňky. Každopádně doporučuji a jdu na další kousek :-)

23.10.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Od autorky moje první knížka. A musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Přestože se jedná o příběh z nelehkého období našich dějin, tak je popsán zajímavě, čtivě a člověk jen žasne, jak moc těžké to měly a co všechno zvládly naše předchozí generace. O co my to máme lehčí a přesto si neustále na něco stěžujeme. Až neskutečně realisticky je popsáno celé naše obětování pro zachování míru v Evropě během Mnichovské dohody a celé její tragické následky. Úplně mě mrazí, když si představím, že v této době se mohlo stát něco podobného a že jsme se za mě rozhodli správně. Děkuji autorce za skvělý počin a všem doporučuji.

14.08.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Druhý příběh tohoto autora a na rozdíl od prvního mě tenhle bavil. Vraha jsem odhadla brzo, ale potřebovala jsem zjistit, jaké cesty a nitky ho pomůžou odhalit. Celá vyšetřovací parta mě bavila, takže za mě 5*

16.07.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Na přečtení téhle knihy jsem se chystala velmi dlouho. Bála jsem se srovnání s filmem Zemřít mladý. Ale zjistila jsem, že je podoba pouze v okrajových částech. Oba hlavní hrdiny jsem si od první chvíle zamilovala - líbili se mi jejich slovní přestřelky, pomalu narůstající pocit závislosti na tom druhém a čekala jsem na moment, kdy si to konečně hlavní hrdinka uvědomí. Strašně, ale strašně jsem si přála dobrý konec, ale samozřejmě jsem podvědomě věděla, že rozhodnutí Willa je sice bolestivé, ale že je nutné ho respektovat. Přiznám se, že v momentě, kdy vyřkl "onu větu" zlomil srdce mě a ne Louise. Že jsem to já, kdo se těší na letmý dotek, na úsměv, na poznávání toho druhého.. Co říci závěrem? Knížku doporučuji všem, každý si v ní najde to své a každý se může, pokud bude chtít z knížky poučit. Doporučuji a letím hledat inzeráty na koupi této knížku, protože ta v mé knihovně nesmí chybět. Moc autorce děkuji :-)

03.11.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedinečná knížka, která by měla být povinnou četbou. Vhodná pro všechny věkové kategorie. Každý si v ní najde to své. Miluju malého prince :-)

20.12.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Úplnou náhodou jsem se dostala k tomuto autorovi. A hned po pár stránkách jsem věděla,že jsem objevila dalšího svého oblíbeného autora. Knížka měla vše, co od nich očekávám - zajímavý příběh, rychlý spád, neočekávané zvraty, vtipnost, lehkost psaní a velmi zajímavé hlavní hrdiny :-) nemohla jsem se odtrhnout, četla jsem všude. 100% doporučuji. Už teď se těším na další knihy.

26.10.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tak to byla jízda. Jak je psáno v předchozím hodnocení i já přála štěstí jedné ze záporných postav a poté, co jsem zjistila čím vším si musela projít, tak jí jako zápornou postavu vůbec neberu- Je pro mne spíš jedna z obětí. Další záporáci mi byli těžce nesympatičtí, musela jsem překonávat odpor, když jsem o nich četla a lehce mě pohltila stejná nenávist jako hlavní hrdinku. Nový článek skupiny Q mě zaujal a jsem zvědavá, jak se bude dál rozvíjet a jaká překvapení nás s ní čekají. Příběh je až strašlivě přítomný, protože obsahuje vše, co mě děsí a co nemám ráda - víc se rozepisovat nebudu, ať si každý celý příběh přečte sám ...

09.11.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Uf. Dočetla jsem a ve mě zůstávají smíšené pocity. Jak málo stačilo, aby vše dopadlo jako v knížce. Jsem ročník 76, musela jsem vstoupit do pionýra, abych měla šanci na gymnázium, na školu v přírodě jezdil jako vychovatel esenbák a až později jsem se dozvěděla, že byl vedený v STB. Dodnes si pamatuju jeho řeči, jeho vymývání mozků a když nám těsně po revoluci v prosinci na škole v přírodě vyprávěl, jak prezidentem bude vrah a zloděj a že všichni stejně skončíme ve vězení, probrečela jsem s kamarádkou celé noci. Jímá mě hrůza, že vše mohlo být tak, jak jsem právě dočetla. Díky za velmi zajímavý náhled, co by bylo. Myslím, že autorka to popsala velmi věrohodně. Ráda bych dala 5 hvězdiček, ale pro mě tentokrát pomalý rozjezd a hlavně HANA je prostě TOP :-) Každopádně knihu doporučuji napříč generacemi, které si určitě najdou v knize to své a které doufám jako já, budou rády za svobodu, svobodu slova, svobodu tisku ....

09.05.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Co napsat... Bylo to boží- přečtena jedním dechem během 24 hodin. Hlavní hrdina se přidal do šiku mých oblíbených detektivů, lehce ironický, se svým tajemstvím. Padouch klasicky vyšinutý a to pořádně + navíc jeden tajný deníček čtvrté opice :-) těším se na další díl, který doufám bude na stejné vlně a stejně výtečný a báječný.

07.08.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pro mě druhá knížka autora a opět naprostá bomba. Jeho knížky se čtou samy. Na konci kapitoly se čtenář těší na další, protože přijde moment, kdy prostě musí číst dál. Styl je lehký, svižný, zatím jsem nenašla hluchá místa. Hlavní hrdinové jsou jak mají být a u mě v hlavě už mají přesnou podobu (něco jako Brad a Morgen v Sedm :-) Těším se na další příběhy a nejen tuto knížku, ale hlavně autora Všem moc doporučuji.

08.11.2019 5 z 5

Jako skalní fanoušek HP jsem si nemohla tuhle knížku nechat ujít, obzvlášť když recenze byly výborné. V první řadě knížka se neskutečně dobře čte, při čtení se mi střídal "lívanec" na tváři, u další kapitoly zase slzy. Je to úžasné nahlédnutí do zákulisí natáčení HP, do pocitů a duší jednotlivých postav a herců a lidí, kteří pro nás zhmotňují knížky do filmů. Je okolo neuvěřitelná práce, kterou nikdo z nás nedocení. Smekám pomyslný klobouk před všemi a zároveň děkuji Tomovi, že nám tohle nahlídnutí a seznámení umožnil :-)

08.01.2023 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Po přečtení některých komentářů jsem se na další příběh oddělení Q moc netěšila. A to jsem měla. Líbí se mi splétání jednotlivých případů dohromady. Přesně jako ve rčení "Vše souvisí se vším". Skvělá je další část mozaiky jednotlivých členů oddělení a přiblížení jejich tajemství a strastí. Za mě má příběh náboj. Některé "padouchy" jsem od začátku nenáviděla, další jsem litovala a práskala ruce nad jejich naivitou. Určitě doporučuji, už jen proto, že hlavní postavy se nám víc otevřou a přiblíží.

31.03.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Jsou knížky, u kterých nechci, aby skončily. Tahle je jedna z nich. Cítila jsem se součástí jejich rodiny, jejich historie. Je to knížka, která Vás vtáhne do děje, připadáte si jako přímý pozorovatel. Styl vyprávění je lehký, uvěřitelný. Moc děkuju autorce za přiblížení části historie, o které jsem neměla ani tušení.

28.02.2023 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Opět skvělá záležitost, která vzešla z pera autora. Úžasný příběh, realisticky vykreslené postavy, prostě příběh, který se může stát. A to překvapení na závěr - bomba. Děkuji a už se těším na další pokračování oblíbené trojice.

14.12.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další z řady "Carterovek", která mě ohromila. Nejde ani o způsob vražd a celkový logický příběh, ale spíš vůbec o lidstvo samotné. Myslím, že autor uhodil hřebíček na hlavičku a že bohužel v dnešní době stačí lidi odsoudit jen na základě domněnky, názoru nebo prostě jen tak. Styl autora je pořád stejný - skvělý, který udržuje čtenáře v neustálém napětí, co bude dál. Jinak jedu podle názvu - jedna za druhou a pomalu se blíží Zloba :-) krásné čtení.

01.12.2019 5 z 5