Krami Krami komentáře u knih

Stanice na obzoru Stanice na obzoru Erich Maria Remarque (p)

Když čtu Remarqua, mám pocit, že jsem se vrátil v čase do 20. století, jsem s jeho postavami přímo v knize a s odstupem, tak abych je nerušil, jen mlčky přihlížím tomu, co se mezi nimi odehrává.

28.11.2018 4 z 5

Pohrdání Pohrdání Alberto Moravia (p)

Škoda, že je to docela krátké. Takhle pěkně psaný román by si zasloužil aspoň o sto stránek víc.

18.04.2015 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Snad bych vytkl to, že je to možná trochu douhé. Jinak pěkné čtení, za předchozími díly Fénixův řád rozhodně nezaostává, naopak.

21.11.2014

Kolo lží: Pád Lance Armstronga Kolo lží: Pád Lance Armstronga Juliet Macur

Podle mě hodně zajímavá knížka, která (stejně jako z velké části Tajný závod) vykresluje Lance Armstronga hlavně jako člověka, pak až jako závodníka v sedle kola.

30.07.2014 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Ze života.

14.03.2023 3 z 5

Můj čas Můj čas Bradley Wiggins

Bradley se rád sám poslouchá (obecně), ale je to proklatě inspirativní borec. Sire, díky za mnoho a mnoho motivace.

14.03.2023 5 z 5

Běhej, dokud můžeš Běhej, dokud můžeš René Kujan

A cenu pro nejhorší přebal v historii literatury získává... Obsah fajn, inspirativní.

14.03.2023 3 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Téměř srdceryvná sonda do vesnického života v 19. století. Když si vezmu, jak si žijeme o těch sto a více let později... to je pořádný kvapík ten časový (po)chod dějin.

11.04.2019 4 z 5

Osamělý poutník Osamělý poutník Jack Kerouac

Moje první dílo od Kerouaca. Zpočátku jsem měl s těmi sáhodlouhými souvětími problémy, ale to se časem poddalo. "Kerůvejovy" příběhy jsou fajn, dojem z knížky je pro mě celkově dobrý.

30.09.2015 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Kdo je o krok napřed? Kdo druhému lépe přečte myšlenky? A kdo komu ve finále osudově skočí na špek? Vynikající.

02.01.2015 5 z 5

Dobrodružství kapitána Hatterase Dobrodružství kapitána Hatterase Jules Verne

Klasický Verne, který prostě nezklame. Spousta dramatických a podivných situací, boj o holý život i různorodé zápletky. Samotná postava Johna Hatterase mě nejdřív moc neoslovila, ale s postupem děje jsem si ji dost oblíbil. Není to ani moc známá verneovka, ale rozhodně stojí za přečtení.

24.11.2014 4 z 5

Robinson Crusoe: Mýtus a skutečnost Robinson Crusoe: Mýtus a skutečnost Bohuslav Hlinka

Trochu vystřízlivění, nicméně Defoeův Robinson stejně navždy zůstavá v srdci uložen. (Tedy jeho první díl, jak už vím...)

30.10.2014 3 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Pěkně zachycený příběh mladého Davida Copperfielda, ve kterém se světlá období jeho dětství střídají s těmi temnými. Během čtení na vás dýchne atmosféra doby Dickensova života (mládí), kdy pedantská výchova dětí nebo velká chudoba nebyly ničím neobvyklým.

22.10.2014 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Skvěle napínavé. Při čtení popisu některých zavražděných jsem měl až husí kůži. Ale to je u takových detektivek přeci dobře, ne? Lincoln Rhyme si vás brzy získá a jednomu je až upřímně líto, že je to mrzák. No a závěr je napsaný tak, že je prostě nemožné si brzy nepřečíst další díl a nový Lincolnův případ.

27.09.2014 5 z 5

Třicátá Marinina láska Třicátá Marinina láska Vladimir Georgijevič Sorokin

Závěr už jsem si odpustil. Ale vlastně mám trochu tendenci říci zajímavé, rozhodně netradiční. Někdy se nalačno vrátím a zkusím pobrat lépe.

14.03.2023 2 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Opravdu atraktivně zpracovaný námět, díky kterému tahle knížka vybočuje z řady těch "běžných". Snad bych už dal "jen" čtyři hvězdičky, ale za kapitolu "Rozluka" dávám pět! Slza byla. A film je taky moc pěkný.

14.05.2016 5 z 5

Škola robinsonů Škola robinsonů Jules Verne

Na Verna je to slabší. Ale co na tom, každá knížka nemusí mít kalibr Dvaceti tisíc mil pod mořem...

29.06.2015 3 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Vynikající kniha, která je napínavá od začátku do konce. Nemůžu jinak než dát 5*. Čte se sama.

04.08.2014 5 z 5