krabat krabat komentáře u knih

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Špičková kvalita evropského komiksu , perfektní scénář dokonalá kresba a ten nápad narazit na palice hrdinů zvířecí hlavy to je prostě nápad za všechny prachy . Jen je škoda že taková díla se objevují jen zcela výjimečně a v záplavě Xmanu nebo Spidermanu někdy zůstanou tak trochu bez povšimnutí.

12.10.2016 5 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Pro mě zasadni kniha hrabaluv pohled na život jako na něco zcela přirozeneho , jeho přirozenost když popisuje krasu a štěsti nalezenou ve všem možna i nemožnem mě prostě dojima je to basnik meho srdce chce se zaroveň se smát i plakat

10.10.2015

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Já jsem tak trochu v rozpacích o zázračných cedrech už jsem četl a zaujalo mě to. Ale tohle je nějak moc ujeté vědec z civilizace jasný zaporak asi autor sám a miss Rusko převlečená za jezibabu z Mrazíka vyrůstající uprostřed Sibiře mezi divokými zvířaty která ji po nocích zřejmě vyučují filozofií,teologii a politické vědy na úrovni Harvardu načež se stanete přírodní inženýrskou kapacitou operující v terénu a přepadajici zbloudilého ruského podnikatele který ji za odměnu zbouchne a ji se pak narodí něco jako Ing. Tarzan . Já mám tyhle duchovní knihy moc rád ale tohle jsem nějak asi nepochopil .

19.10.2016 3 z 5

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Pěkna kniha zajimava zapletka nedoporučuji všem kdo se snaži přestat kouřit hlavni hrdinka totiž kouři tolik že zapalovač potřebovala naposledy v prvni tride zakladni skoly kdy si zapalila prvni a od te doby asi zapaluje cigaretu od cigarety nicmene kvalitu knihy to nesrazi dokonce me zacaly zajimat šachy o kterych jsem do te doby vedel uplny prd

20.03.2015 4 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Souhlasim s komentařem LADYS dojem jsem mel po přečtení naprosto stejny jenže mám ještě jeden odlišný pohled na vec ja velmi obdivuji pana michala v jeho odvaze o něčem takovem vubec napsat ja bych v jeho postaveni asi již nikdy nespal ale pokud to po pravdě neudělá někdo tak je možné že to taky neudělá nikdo . Je to možná velký apel na to aby naše velká hrdost že jsme češi se neprobouzela jen na MS v hokeji ale že tu byl i TGM , MAŠÍN , GABČIK S KUBIŠEM , FOGLAR .TYRŠ a spoustu jinych kvuli kterym jsem rad že jsem se narodil tady. Ja velmi ctim pana Viewega i když ne všechny jeho knihy považuji za perfektní ale tuto knihu pro tuto dobu považuji za velmi ojedinělou je to velke k.o. pro naš pohled do zrcadla.

23.11.2014 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Nadherny komiks dobre postaveny děj . Polaci nejsou v tomto umění vubec špatni vlastně jsou v tom uplně výborní . Za mě velké plus a nostalgie kam se za klossem vlečou všichni americky supermani

21.11.2014

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Výborný a strašidelný příběh četl jsem to snad pětkrát a ta atmosféra je tam stále za mě hodnoceni plná palba

31.03.2014 5 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Ojedinělé , fantastické zcela vyjímečné dilo . Pro mou osobu milovníka komiksu naprosto převratná záležitost , prostě láska na první pohled.

29.01.2017 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Knihu jsem si koupil na doporučení průvodce po poznávacím zájezdu do Paříže a musím říci že francouzská kultura a životní styl mě vždycky oslovovali. Kniha je vcelku vtipná v kontextu angličana a Paříže je to trochu jako Black and White . Chvílemi jsem se musel opravdu hlasitě zasmat . Ostatní navazující díly mi už tak vtipné nepřišly ale tenhle na merde není.

25.10.2016 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ať si každý říká co chce ale tahle kniha je pro světové křesťanství v čele se svatým otcem něco jako v regulérním boxerském zápase nakopnutí do koulí je to zcela nečekané a dost to bolí a potom máte ještě tu hroznou potřebu všem vykládat že se to nesmí. Já jsem člověk v BOHA věřící a pro mě je tato kniha zcela ,tedy hlavně kvůli té myšlence,zasadni . Myslím a možná zcela neprávem že mistr Brown tuto knihu již nikdy nepřekoná neboť si laťku nastavil velmi vysoko . Přesto si myslím že takovéto knihy se vynořují z řeky literatury zcela výjimečně a paradoxně je to vlastně detektivka

12.10.2016 5 z 5

Krasná kniha a velké srdce a poměrně malo Tolteku pastva pro duší k

03.08.2014

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Naprostá pecka řadim mezi své top knihy když jsem to četl poprvé nevěřil jse že to napsal London .Velká poklona Jacku!!

31.03.2014 5 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Srdeční zaležitost má kniha číslo jedna

22.03.2014

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je dle mého názoru vrchol všeho co bylo v čechach napsano , ona uvaha o lasce, životě ,smrti a marnosti byti je jako utržena lavina četl jsem knihu snad stokrat a pořad to ma co dát ale musel jsem k tomuto nazoru zrát třicet let jako vino

26.04.2016 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z nejlepsich knih co byly kdy napsany

27.02.2016 4 z 5

Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Guy de Maupassant

Těžky kalibr mezi horory a asi nejlepši po přečteni vas bude strašit každa lod v přistavu protože nikdy nevite kdo v ni připlul

13.02.2016 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

No ja nějak nevim kam zařadit pocit po prečteni teto knihy. Je to psane tak trochu v hrabalovskem vzoru což je me blizke ani to porno jak sam autor v uvodu knihy řika že tu je me nevadi ale presto me to nejak nechytlo je to jako dostat pod stromeček kličky od auta a v garaži nalezt trabanta. Za mě pruměr možna že ale časem změnim nazor.

13.02.2016 3 z 5

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Dobry začatek knihy prvni třetinu doporučuji čist u snidaně. Asi tak v polovině při nastupu novinařky do děje je to uplně vyborny slovni souboj mezi hlavnimi hrdiny je jak sledovat tenis ve finale . Tim to ale pro mě konči nasleduje dějova linka jak z červene knihovny s kapkou lolity od Nabokova . Konec jsem profrčel jak na horske draze.

15.03.2015 3 z 5

Nokturno Nokturno Zdeněk Mahler

100 procent ode mne mahler je mistr v udrženi pozornosti po celou knihu spolknul jsem celou knihu za par hodin jak kapr žížalu a dal ji mezi své milačky doporučuji

03.08.2014

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

I v dospělosti mě to stále rozesměje doporučuji všem dětem i dospělim

31.03.2014 4 z 5