krabat krabat komentáře u knih

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Ojedinělé , fantastické zcela vyjímečné dilo . Pro mou osobu milovníka komiksu naprosto převratná záležitost , prostě láska na první pohled.

29.01.2017 5 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Knihu jsem si koupil na doporučení průvodce po poznávacím zájezdu do Paříže a musím říci že francouzská kultura a životní styl mě vždycky oslovovali. Kniha je vcelku vtipná v kontextu angličana a Paříže je to trochu jako Black and White . Chvílemi jsem se musel opravdu hlasitě zasmat . Ostatní navazující díly mi už tak vtipné nepřišly ale tenhle na merde není.

25.10.2016 3 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Já jsem tak trochu v rozpacích o zázračných cedrech už jsem četl a zaujalo mě to. Ale tohle je nějak moc ujeté vědec z civilizace jasný zaporak asi autor sám a miss Rusko převlečená za jezibabu z Mrazíka vyrůstající uprostřed Sibiře mezi divokými zvířaty která ji po nocích zřejmě vyučují filozofií,teologii a politické vědy na úrovni Harvardu načež se stanete přírodní inženýrskou kapacitou operující v terénu a přepadajici zbloudilého ruského podnikatele který ji za odměnu zbouchne a ji se pak narodí něco jako Ing. Tarzan . Já mám tyhle duchovní knihy moc rád ale tohle jsem nějak asi nepochopil .

19.10.2016 3 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Špičková kvalita evropského komiksu , perfektní scénář dokonalá kresba a ten nápad narazit na palice hrdinů zvířecí hlavy to je prostě nápad za všechny prachy . Jen je škoda že taková díla se objevují jen zcela výjimečně a v záplavě Xmanu nebo Spidermanu někdy zůstanou tak trochu bez povšimnutí.

12.10.2016 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ať si každý říká co chce ale tahle kniha je pro světové křesťanství v čele se svatým otcem něco jako v regulérním boxerském zápase nakopnutí do koulí je to zcela nečekané a dost to bolí a potom máte ještě tu hroznou potřebu všem vykládat že se to nesmí. Já jsem člověk v BOHA věřící a pro mě je tato kniha zcela ,tedy hlavně kvůli té myšlence,zasadni . Myslím a možná zcela neprávem že mistr Brown tuto knihu již nikdy nepřekoná neboť si laťku nastavil velmi vysoko . Přesto si myslím že takovéto knihy se vynořují z řeky literatury zcela výjimečně a paradoxně je to vlastně detektivka

12.10.2016 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj je dle mého názoru vrchol všeho co bylo v čechach napsano , ona uvaha o lasce, životě ,smrti a marnosti byti je jako utržena lavina četl jsem knihu snad stokrat a pořad to ma co dát ale musel jsem k tomuto nazoru zrát třicet let jako vino

26.04.2016 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Jedna z nejlepsich knih co byly kdy napsany

27.02.2016 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Pěkna ale misty trochu zvracena kniha přesto doporučuji

13.02.2016 4 z 5

Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Horla / Le Horla (dvojjazyčná kniha) Guy de Maupassant

Těžky kalibr mezi horory a asi nejlepši po přečteni vas bude strašit každa lod v přistavu protože nikdy nevite kdo v ni připlul

13.02.2016 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

No ja nějak nevim kam zařadit pocit po prečteni teto knihy. Je to psane tak trochu v hrabalovskem vzoru což je me blizke ani to porno jak sam autor v uvodu knihy řika že tu je me nevadi ale presto me to nejak nechytlo je to jako dostat pod stromeček kličky od auta a v garaži nalezt trabanta. Za mě pruměr možna že ale časem změnim nazor.

13.02.2016 3 z 5

Městečko, kde se zastavil čas Městečko, kde se zastavil čas Bohumil Hrabal

Pro mě zasadni kniha hrabaluv pohled na život jako na něco zcela přirozeneho , jeho přirozenost když popisuje krasu a štěsti nalezenou ve všem možna i nemožnem mě prostě dojima je to basnik meho srdce chce se zaroveň se smát i plakat

10.10.2015

Pražský hřbitov Pražský hřbitov Umberto Eco

Velmi tlusta kniha a velmi těžke čteni spousta jmen nazoru děju a postav pro naročneho čtenaře

12.07.2015

Dumasův klub Dumasův klub Arturo Pérez-Reverte

Dobra kniha ale film se me libil vic

24.05.2015

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Pěkna kniha zajimava zapletka nedoporučuji všem kdo se snaži přestat kouřit hlavni hrdinka totiž kouři tolik že zapalovač potřebovala naposledy v prvni tride zakladni skoly kdy si zapalila prvni a od te doby asi zapaluje cigaretu od cigarety nicmene kvalitu knihy to nesrazi dokonce me zacaly zajimat šachy o kterych jsem do te doby vedel uplny prd

20.03.2015 4 z 5

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Dobry začatek knihy prvni třetinu doporučuji čist u snidaně. Asi tak v polovině při nastupu novinařky do děje je to uplně vyborny slovni souboj mezi hlavnimi hrdiny je jak sledovat tenis ve finale . Tim to ale pro mě konči nasleduje dějova linka jak z červene knihovny s kapkou lolity od Nabokova . Konec jsem profrčel jak na horske draze.

15.03.2015 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Souhlasim s komentařem LADYS dojem jsem mel po přečtení naprosto stejny jenže mám ještě jeden odlišný pohled na vec ja velmi obdivuji pana michala v jeho odvaze o něčem takovem vubec napsat ja bych v jeho postaveni asi již nikdy nespal ale pokud to po pravdě neudělá někdo tak je možné že to taky neudělá nikdo . Je to možná velký apel na to aby naše velká hrdost že jsme češi se neprobouzela jen na MS v hokeji ale že tu byl i TGM , MAŠÍN , GABČIK S KUBIŠEM , FOGLAR .TYRŠ a spoustu jinych kvuli kterym jsem rad že jsem se narodil tady. Ja velmi ctim pana Viewega i když ne všechny jeho knihy považuji za perfektní ale tuto knihu pro tuto dobu považuji za velmi ojedinělou je to velke k.o. pro naš pohled do zrcadla.

23.11.2014 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Nadherny komiks dobre postaveny děj . Polaci nejsou v tomto umění vubec špatni vlastně jsou v tom uplně výborní . Za mě velké plus a nostalgie kam se za klossem vlečou všichni americky supermani

21.11.2014

Krasná kniha a velké srdce a poměrně malo Tolteku pastva pro duší k

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvela kniha velmi napinavy priběh trochu to pozměnilo muj pohled na bratry mašíny syny velkého otce a hrdiny jakým byl josef mašin za okupace .Doporučuji i audioknihu skvely pan Ornest doporučuji

Nokturno Nokturno Zdeněk Mahler

100 procent ode mne mahler je mistr v udrženi pozornosti po celou knihu spolknul jsem celou knihu za par hodin jak kapr žížalu a dal ji mezi své milačky doporučuji