Kosmik Kosmik komentáře u knih

Deset tváří ženy Deset tváří ženy Sherry Rose (p)

Já sem v sexu hodně otevřená osoba, takže občas - jen tak na oddech - ráda sáhnu po nějaký ero literatuře. A vzhledem k tomu, že teď na svůj blog chystám článek o sexu v literatuře v návaznosti na to, jak sex vnímá okolí - hlavně mladý holky - začetla jsem se do téhle v rámci "průzkumu trhu". A musím říct, že to nebylo úplně špatný čtení byť je to pro mě pořád hodně oddechová literatura, která mě nijak zvlášť nešokovala. Co si budem, tahle knížka je jak těžký porno v prášku, takovej bujón, ze kterýho si osamělý nebo sexuálně frustrovaný ženský můžou uvařit celkem obstojnou polívku. Já si jí dala jeden, večer - přečtení mi trvalo tak půl hodinky - načala sem si k tomu víno a pak zpátky k tomu, co čtu tak nějak normálně. Asi jako když koukáte na skvělej film a mezi tím dávají reklamu, kterou nemáte nutkání přepnout.
Věřím, že si tahle tenká knížka určitě najde svoje čtenáře, protože, co sem si tak v práci všimla, mezi staršíma ženskejma sex, aspoň co se literatury týče, fakt letí. ????

22.03.2021

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Hudební prostředí, drobet více či méně vydařených vztahů, ztracené existence a "podivíni"...
To všechno v téhle útlé knížce je. To všechno rezonuje celým příběhem, rozvibrovává vzduch a nastavuje zrcadlo nam samím,našemu chování, smýšlení, jednání.
To všechno v zimní atmosféře nepřívětivého ledna s češtinou, která vyloženě zní jako ta nejlépe nalazená kytara.
Jaroslav Irovský to totiž s jazykem opravdu umí, jeho postavy jsou živé, příběhy uvěřitelné... Jako by člověk četl o sobě, svých známých, sousedech.

30.12.2020 5 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Na tuhle knížku jsem narazila úplnou náhodou a jsem za to opravdu moc ráda. Vyrostla jsem na knížkách Bukovského, Kerouaca, Woolfové a dalších a tohle byl hrozně příjemný návrat do těhle dob. Navíc...to, že se na naší české literární scéně - která opravdu za moc nestojí, co si budeme nalhávat (a jako knihovník a knihkupec, to vnímám víc, než běžný čtenář) - objevila takováto literatura, které je jako šafránu, je opravdu báječné zjištění - její objevení byl takový malý svátek. Doufám, že to nebyla první ani poslední knížka tohoto žánru, která u nás vyjde.
...s duší beadníka je neuvěřitelně upřímná knížka a osobně jsem měla dojem, že žiju s hlavním protagonistou ve stejný domácnosti a že spoustu věcí cítíme a vnímáme stejně, což je - kromě vytříbenýho jazyka - to nejvíc nejlepší, co mi kniha může nabídnout. Během jednoho víkendu jsem tu knížku přečetla 2x a rozhodně se jí brzy chystám přečíst znovu. Protože tohle se prostě nepřejí.

09.08.2018 5 z 5

Dolores Claibornová Dolores Claibornová Stephen King

Opět fantastický a hodně uvěřitelný příběh z pera Mistra

01.12.2016

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Úžasný povídky od Mistra. V něm se nikdy nezklamu :D

21.07.2016 5 z 5

Národ Psích vojáků Národ Psích vojáků Jáchym Topol

Prostě Filip - si úplně stačí si myslím. Ne?

03.03.2016 5 z 5

Zahrada: Návrat Zahrada: Návrat Jana Richterová

Báječné pokračování úžasné série

03.03.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Krásná, mrazivá kniha - vzlášť, když člověk bydlí sám :)

19.11.2015 5 z 5

Lampáři Lampáři D.M. Cornish

Pěkná oddechovka

19.11.2015 3 z 5

Oddíl Oddíl Nick Cutter

Nebavilo mě to - je to solidní vykrádačka Kingovy Pavučiny snů jen trochu víc nechutnější...

20.10.2015 1 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Nějak sem se do toho nemohla začíst - nebavilo mě to a v podstatě sem to ani nedokázala dočíst. :(

24.09.2015 1 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Bylo to hodně jiný, než cokoli ostatního, co sem na tohle téma četla a moc se mi to líbilo :) Rozhodně doporučuju :D

20.08.2015 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Zvrhlý, ale naprosto dokonalý

20.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Lepší než Hvězdy nám nepřály - parádní fantastická poutavá knížka :)

16.07.2015 5 z 5

Čarodějky z Eastwicku Čarodějky z Eastwicku John Updike

Byla sem docela zklamaná a knížka mě nijak nenutila číst dál :(

16.07.2015 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Báječný jako dycky. Sice bez starého známého mrazení v zádech, ale i tak sem si to nehorázně užila :D

25.06.2015 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Úžo labůžo :D

26.07.2014 5 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Výborné pokračování série

18.07.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hodně dobré, překvapující čtení - jsem moc zvědavá na další díly....i když mi hlavní postava trošku lezla na nervy :)

29.05.2014 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King