Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Moc pěkná kniha, ostatně jako všechny od Kinga. Lahůdkové čtení pro všechny milovníky tohoto spisovatele.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Hezké čtení. Četli jsme společně při hodině literatury na prvním stupni ZŠ. Ráda na knihu a příběh vzpomínám.

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Vtipné a příjemné čtení. Prostě taková oddychovka, jak u těchto knih bývá většinou zvykem. A film výborný. Vynikající herci té doby.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Tuhle knihu spíše milovala moje sestra než já. Ale já jí sestře zase ráda předčítala.

11.01.2021 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Moje zamilovaná detektivka, která je výtečná jak v knižní tak filmové podobě. Opět zamotaný příběh, ale zvídavá slečna Marplová rozmotá zašmodrchané klubko lží a skvělý konec je třešnička na dortu.

08.12.2020 5 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Další skvělá detektivka z anglického venkova a šedé buňky mozkové. Vše opět na jedničku, vyprávění jak má být a senzační konec jako vždycky.

08.12.2020 5 z 5

Odvážná školačka Odvážná školačka Jevgenij Lvovič Švarc

Přečteno asi ve 3 nebo 4 třídě snad v rámci povinné četby. Ale kniha se mi hodně líbila a ráda na ni vzpomínám.

05.12.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Čapek je fajn. Dášeňku jsem milovala jak v knižní, tak filmové podobě. Úžasná nostalgie a krásný pocit z tohoto díla mi nikdo nikdy nevezme. Za mně paráda.

02.12.2020 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasický známý příběh lásky. Nesmrtelná klasika od Shakespearea. Ačkoliv proti této knize nic nemám, mám vůči ní averzi ještě z dob maturity a hlavně rozbor díla. Z toho mám husí kůži ještě teď. Ale jinak samozřejmě klasika, hlavně ta filmová.

02.12.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Opět čtivá a výborná kniha i film. Tentokrát v hlavní roli pes Cujo. Za mně dost smutné, bylo mi líto toho kloučka na konci. A ve filmu ten bernardýn byl sladkej chlupáč.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádhera, pro tuto knihu a opět i film mám slabost. Tolik všech možných emocí, pochopení, nenávisti, lásky a empatie v bloku smrti se jen tak nevidí. Za mně top. Kniha ve mně nechala nesmazatelnou stopu a pocit, který opravdu neumím popsat, hodně i k zamyšlení. Že vše je o lidech a i vězeň odsouzený na smrt má právo na nějakou tu důstojnost, bez ohledu na činy. Opět dílo nepotřebuje komentáře, milovníci Kinga ví.........

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Pohádky jsou krásné. Někdy mi přišlo,že to vlastně nejsou ani klasické pohádky, je tam hodně i ze skutečného světa. Lesk a bída společnosti, kde chudí jsou utiskovaní. Autor tyto pohádky psal ze zkušeností svého ne zrovna šťastného dětství. proto je v pohádkách hodně smutku, ironie a slz. Přesto stojí za to si pohádky přečíst. Jsou k zamyšlení.

01.12.2020 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Mám knihu starou ještě po rodičích a za mě moje první seznámení s panem Švandrlíkem a jeho humorem. Knihu jsem jako holka zhltla na první zátah a stala se na dlouhou dobu moji stálicí. Ještě v dospělosti se k ní občas vracím a s láskou vzpomínám na školní léta, kdy jsem knihu poprvé dostala do ruky a začetla se.

30.11.2020 5 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Moje velká srdcovka. Výborně napsané a film rovněž perfektní. Mrazivý popis vražd, temné stíny plížící se za soumraku, nepěkný úděl prostitutek ve špinavé a staré části Londýna. No v každé době žili lidé a museli se všelijak ohánět, aby přežili. Někdy to bylo bohužel na hraně.

09.06.2023 5 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Hodně známá dobrodružná kniha výborného spisovatele a odborníka na tento druh literatury. Jeho knihy byly pro nás jako zjevení, když jsme měli možnost si přečíst o lidech z doby bronzové. Neuvěřitelně nostalgické a krásné dílo.

02.02.2022 5 z 5

Český Honza Český Honza Jiří Horák

Krásná pohádková klasika a nezapomenutelné kresby Josefa Lady.

22.01.2022 5 z 5

Barunka Barunka Antonín Zápotocký

Knížku jsem měla po své mamce a od dětství jsem ji milovala. Krásné vyprávění o dětech prožívající své chudé a i smutné dětství, ale i radosti, které dětství přináší a dítě si nepřipouští hrozby všedních dní, jako dospělí. I když neměli ustláno na růžích, snažili se z toho mála co měli vytěžit alespoň střípek něčeho pěkného a radovali se i z maličkosti, která dnešnímu dítěti přijde směšná. Bylo mi líto hodné Barunky, kterou trápil občas i surově bratr Pepík. Ale i jemu se po čase rozsvítilo v hlavě a začal se s sestře chovat tak, jak se patří.

21.01.2022 5 z 5

Mach a Šebestová Mach a Šebestová Miloš Macourek

Nestárnoucí klasika, která si získala srdce již mnoha generací nejmenších, mladších i třeba starších dětí. Neuvěřitelné příběhy žáků 3.B, psa Jonatána, školní prevíty Pažouta a Horáčka a samozřejmě kouzelné sluchátko. Krásně zpracované i jako večerníček pro děti. Na svoji dobu opravdová pecka a skvělý dabing. Dílo, které svojí nestárnoucí partou dětí, dospělých i zvířat potěší každého, kdo sám jako dítě na tomto nezapomenutelném pohádkovém příběhu vyrůstal.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Moc hezké a úchvatné dílo.

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Za mně pěkně napsané a hezky vykreslené prostředí dávno zašlých časů. Těžká doba jak pro hrdiny románu, tak těžká doba i pro spisovatele.