Kontryhelka Kontryhelka komentáře u knih

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Úžasná a opět výstižná kniha Betty MacDonaldové. Kniha je rozdělena na 3 romány a všechny popisují život v době hospodářské krize, léčení v tuberkulózním sanatoriu a život na ostrově. Vše je popsáno s grácií a vtipem, i když spisovatelka to v životě neměla zrovna lehké. Ale nepodává se tomu, má prima rodinu, o kterou se vždy může opřít a nikdy se nenechají na holičkách. Ukázkové dílo, jak všechno jde, když se chce. Nebo spíše když se musí. Všechno řeší s optimismem a čtenářům dává skrze stránky neobyčejnou sílu a chuť jít dál, i když člověku není vždy do zpěvu a nejradši by se vším někdy praštil. I zde platí , že vše je o lidech. Ráda si její knihy vždy přečtu s chutí, když potřebuji povzbudit. A to Betty přesně splní.

05.12.2020 5 z 5

Co na tuhle klasiku říci. Nezapomenutelná knížka, úžasně vtipné příběhy dvou popletů. A což teprve Večerníček skvěle namluvený. To bylo to pravé kouzlo našeho dětství. Zážitek.

05.12.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Zajímavá a hodně nadčasová kniha, která předpověděla spoustu věcí dopředu. Doporučuji přečíst. Opravdu nezklamala.

02.12.2020 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Za mně klasika. Spolužáci ohrnovali pysk a já Borovského hltala. Asi jsem v tomto jiná,no.

02.12.2020 5 z 5

To To Stephen King

Za mně velká pecka, jak kniha tak film ale ten z roku 1990. Jsem starý nostalgik. Hodně známý a vynikající román, který má stále co nabídnout více generacím.

Misery Misery Stephen King

Tak takové posedlé babě bych se chtěla dostat do spárů. Chudák spisovatel, ten si užil..... Výborné, mrazivé, hororové. Ze začátku baba byla jako med a spisovatel byl jak v bavlnce, jen jí neměl dát přečíst svoji poslední knihu ..........

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

(SPOILER) Krásná kniha od výborného spisovatele pana Kinga. Byla jedna z prvních, kterou jsem si koupila v antikvariátu, ani jsem tenkrát někdy v 90tých letech nevěděla kdo pan King je a líbil se mi název knihy a obal. Ale jakmile jsem se začetla, bylo zle .... já se do Kinga zamilovala a jeho knihy i filmy se mi staly posedlostí. Mohu doporučit. Knihu mám v knihovně a je to můj malý poklad. Román nemusím ani představovat, vynikající mrazivý příběh, plný děsu, ale i lásky a oddanosti. Hodně dlouho mně strašil ve snu ten malý znovu oživlý chlapeček se skalpelem v ruce. Tato kniha ve mně nechala velký dojem a byl to pro mně zážitek si ji přečíst. Stejný dojem a nesmazatelnou stopu zanechal film, ale ne ten nový, nýbrž ten z roku 1989. Děsuplný, hnusný mrtvoly i kocour.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Na této klasice jsem v 80 letech vyrostla a knihu jsem měla ráda. Líbilo se mi dobrodružství malého Honzíka u babičky a dědy. Prostě Honzík si užil parádní prázdniny a s krásným pocitem se vrátil zase do města a těšil se na příští prázdniny u babičky a dědy. Vyprávění se mi líbilo, psáno srozumitelně a poplatné době, která nám dětem přišla naprosto normální, protože v době JZD a jiných jsme vyrostly a žily.

30.11.2020 5 z 5

Tolik jsem toužila jako malá holka jet do Slunečního města, zažít to krásné prostředí, město a malé lidičky a hlavně - mít kouzelnou hůlku. Člověk se rád přenesl do říše snů a snil. Na mně tato pohádka působila skoro až magicky. To je na tom to nejhezčí.

30.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Velmi pěkná a kouzelná kniha o známém učedníkovi Harrym. Sympatické čtení nejen pro mladší čtenáře.

09.10.2023 5 z 5

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Klasická ztřeštěná bláznivina, která potěší i po tolika letech.

09.06.2023 5 z 5

O veselé mašince O veselé mašince Jan Čarek

Jedno z nejmilejších leporel na které s láskou vzpomínám.

18.02.2022 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Opravdová klasika, kterou zná minimálně každý maturant. Romány z války nikdy nejsou veselé, ale lidé vždy si našli pro co žít a přátelství je nade vše i v těžkých dobách lze ustát prakticky nemožné díky víře v dobré.

22.01.2022 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Nádherné, nezapomenutelné knihy dětství. Příběhy, které oslovovaly spoustu generací dětí, jak knižní zpracování, tak filmová. Za mně parádní dobrodružství, na která se s láskou vzpomíná celý život. Srdeční záležitost.

17.01.2022 5 z 5

Příběh opravdového člověka Příběh opravdového člověka Boris Polevoj

Mně se to hodně líbilo. Jak kniha tak film. Je to agitka, ale to jinak tenkrát ani nebylo. Psaly se podobné knihy a ukazovaly nám neohrožené muže, kteří navzdory všemu špatnému se postavili osudu a díky své vytrvalosti a cílevědomosti se vzchopili a ukázali tak světu, že vše se dá, pokud člověk opravdu chce. Příběh se mi moc líbil, a pána jsem hodně obdivovala za to, že to nevzdal a bojoval.

17.01.2022 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Další úžasná a zajímavá detektivka od paní Agathy. Netřeba představovat, protože všichni její příznivci dávno víme, že její knihy jsou plné tajemna, zvratů a hlavně geniální rozuzlení na konci příběhu. Její knihy se mi nikdy neomrzely a i když je znám od dětství, vždycky si je ráda přečtu a nechám se vtáhnout do děje. Parádní i filmové zpracování.

09.01.2022 5 z 5

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Krásná pohádka, která okouzlí. Nádherně napsané a sugestivní. Božena Němcová měla pro pohádky cit a odměnou jsou celé generace čtenářů, které její dílo vždycky nadchne a stále nám má co říci.

07.01.2022 5 z 5

Velká kniha pohádek Velká kniha pohádek Božena Němcová

Na tuto knihu vzpomínám obvzláště s velkou láskou. Jsem velikou milovnicí od dětství českých pohádek, které jsou naším národním pokladem a mají neuvěřitelné kouzlo a moc uzdravovat dětskou duši. Jsou balzámem a pohlazením pro všechny generace čtenářů.

05.01.2022 5 z 5

Kuřátko a obilí Kuřátko a obilí František Hrubín

Příjemné dětské čtení, které doslova příjemně pohladí.

26.01.2021 5 z 5

Nádherná klasika. Jak knižní, tak filmová.

26.01.2021 5 z 5