konformita konformita komentáře u knih

Hobbit Hobbit J. R. R. Tolkien

Úžasná krásná pohádka. Čtení jsem si dávkovala, aby mi co nejdéle vydržela. Byla to lahůdka.

29.07.2015 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Mega bublina kolem této knihy mě donutila ji přečíst. Ještě že jsem si ji nekoupila. Hrůza, něco jako B.Delinsky. Oni jsou oba tak strašně moc krásní, on je alfasamec megabohatý, ona zase překrásná panna. Ještě teď mám z toho sladko v ústech. A samozřejmě on má temnou smutnou minulost, abychom ho trošičku taky politovali. Sex je pěkně popsaný, ale když čtete již o čtvrtém a dalších koitech, začnete se nudit. Ona vždycky zalapá po dechu a minutu po tom, co se on na ni podívá, dosahuje orgasmu. Takže nezbývá než závidět a knihu radši ani nečíst.

24.04.2014 odpad!

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Moc se mi líbil konec, když popisuje kolbu, v níž žila Marjam. Když se film odvíjí pozpátku. Umí vykreslit napětí, tak jako nikdo jiný. Nepochopila jsem, proč chtěla Lajla s Marjam odejít v tak nebezpečnou dobu. Samy dvě ženy s malým dítětem. Jinak celkově úchvatná kniha a konec, který jsem čekala. Omáčky o postavení žen v Afghánistánu nechám stranou.

24.03.2014 5 z 5

Peklo v oblacích Peklo v oblacích Thomas H. Block

Knihu jsem nemohla dočíst. Pana Blocka jsem měla za kvalitního spisovatele. Kniha je nudná a ani ta akční zápletka na konci není vůbec vzrušující. Nestojí za přečtení.

27.01.2014 2 z 5

Hermafrodit Hermafrodit Jeffrey Eugenides

Moc moc dobrá kniha. Skvělá, ale zbytečně rozsáhlá. Místy jsem se přistihla, že čtu slova a myslí jsem někde jinde. To by se nejlepším knihám nemělo stát. Proto jen čtyři hvězdičky.

18.11.2013 4 z 5

Helenino manželství Helenino manželství Marie Blažková

Nádhera. Lituji, že autorka je už po smrti a já ji nemůžu poslat děkovný mail. Tak něžnou knihu jsem snad nečetla.

18.11.2013 5 z 5

Krátký proces Krátký proces Richard Sklář

Miluju Bo a Říďa je macho. Akorát jsem trilogii začala číst od konce. No co už.

15.02.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Já tomu také věřím, že se děj až v dalších dílech rozeběhne. Můj desetiletý syn čte už Válečníka a pořád mě kontroluje, kde zrovna jsem a co se tam děje. Už jen kvůli němu musím dočíst celou sérii.

27.01.2023 3 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Detektivka podle mého gusta. Je to série, bude toho více, stojí to za to a možná se můžeme těšit také na filmové zpracování. Po delší době opět super detektivka.

06.10.2022 5 z 5

Já hlupák Já hlupák Magda Váňová

(SPOILER) Nejhorší kniha od paní Váňové. Všichni jsme už ze startu věděli, že Vincent bude potrestán. Ten konec, jak ho nepoznali a dali mu almužnu, byl trefný.

16.07.2022 3 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Kniha naprosto nezáživná. Děj nudný, žádný spád až na posledních cca 50 stránek. Za konec dávám tu jednu jedinou hvězdu.

16.07.2022 1 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Souhlas s předchozím komentářem. Vleklo se to až na tu poslední třetinu. Konec mě zklamal, čekala jsem větší záhadu, větší překvapení.

19.05.2022 2 z 5

O Josífkovi O Josífkovi Irena Kaftanová

Josífek se nám moooc líbil. Je to něžná krásná kniha s povedenými ilustracemi.

10.02.2022 4 z 5

Františkovy pohádky z Kouzelné školky Františkovy pohádky z Kouzelné školky Miloš Kratochvíl

Mnohdy jsme se s dětmi od srdce zasmáli. Líbila se nám.

10.02.2022 3 z 5

Pohádky o vzducholodích Pohádky o vzducholodích Martin Rosocha

Bohužel, četla jsem s dětmi ve věku 9, 5 a 4 roky. Prvních pár pohádek je vcelku pěkných. Zbytek špatný. Děti se divily, jak pohádka může takto skončit. Třebas pán je smutný, tak jede na výlet vzducholodí pro smutné lidi (to je vše, celá pohádka) - ta byla snad nejhorší. Trápili jsme se a dočetli jen proto, abych se tu k tomu mohla vyjádřit a ostatní před knihou varovat! Psát pro děti je velmi těžké. Kniha je velmi složitá a dětem jsem pořád musela vysvětlovat, proč a co a furt dokola.

04.11.2021 2 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

(SPOILER) Super, Benny vydržel a nenapil se. Pašování lidí kvůli orgánům a holka, co něco nechtěně natočila na kameru a jdou ji kvůli tomu po krku. Zkorumpovaná policie, Bennyho povýší, ale stále má žízeň...

16.04.2021 5 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Tuto knihu jsem četla už před dlouhou dobou. Stále na ni vzpomínám. Přemýšlím nad ní. Stalo se mě snad podruhé v životě, že mě kniha skutečně vyděsila. Mistrovské dílo.

14.12.2020 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Dobré, ale těšila jsem se, že se budu bát. Nebála jsem se. Škoda.

02.04.2019 4 z 5

Neklid Neklid Jesper Stein

Měla jsem v úmyslu sem napsat, že to prostě byla ztráta času. Ale říkám si, zas tak hrozné to nebylo a zkusím si přečíst další díl. Uvidíme. Jsem taky zvědavá, jak to bude dál s Axelem. Jinak prostě nic moc jako detektivka.

23.02.2019 2 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Dobré to bylo. Pěkný konec. Místy ale strašně zdlouhavé, až člověk myšlenkami utíká.

28.12.2018 4 z 5