konformita konformita komentáře u knih

Psáno krví Psáno krví Caroline Graham

Vraždy v Midsummeru mám ráda jako seriál a tato kniha se jim hodně přibližuje. Skvělé čtení. Záživné, zábavné.

10.01.2017 5 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Nemůžu dát pět hvězdiček. Ono se to už někde totiž vyskytlo, že se karta obrátí a příběh se opakuje jiným. Vybavují se mi např. Milenci a vrazi od Párala. Ten konec prostě nedodělaný. Nevěrník zůstane nevěrníkem, ať už má blondýnu, zrzku či tmavovlásku.

25.10.2016 4 z 5

Stíny Stíny Marcia Rose

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ale nebyl to např. typický americký Grisham. Sklouzávala do toho amerického trapného stylu často, ale vždy to na poslední chvíli vybrala a dala se správným směrem. Kniha byla vcelku dobrá, ale chtělo to něco víc. Nějakou pořádnou tečku. Jinak čtivý styl. Dalo se to.

25.10.2016 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Taková TA kniha, co Vás donutí číst až do rána. Velmi dobře napsáno, čte se přímo božsky. Nemluvě o příběhu, který Vás nadchne. Joona Lina jest mým novým hrdinou.

16.02.2016 5 z 5

Jamrachův zvěřinec Jamrachův zvěřinec Carol Birch

Předchozí komentář to pěkně vystihl. Já bych snad ještě dodala, že poctivě a zároveň záživně popisoval své pocity během plavby na člunu. Že se šílenství nevyhne nikomu. A následně život po návratu. Jak odkládal setkání s rodinou Tima, ale pak našel odvahu. A jak by si to asi hodil, kdyby nenašel něco, do čeho se zcela ponořil.

20.01.2016 3 z 5

Zmizelý Zmizelý Joseph Finder

Dobré to bylo, ale na 4 hvězdy to nemá. Každopádně největšího padoucha uhodnete hned. Brácha zmizí a druhý brácha ho hledá. Pěkně vykreslené bitky. Ale jinak nic, co by chytlo za srdce. Ale na druhou stranu, četlo se to bezvadně.

30.10.2015 3 z 5

Posedlost Posedlost Jonathan Kellerman

Dobře se to četlo a stále jsem čekala na šok. Bohužel se nedostavil. Téměř od prvopočátku víte, kdo je pachatel, akorát zjišťujete, jak moc úchylný (nebo nemocný) vlastně je. Zápletka na dvě věci, akce NULOVÁ. Dala bych brak, ale ty 2 hvězdy má skutečně za to, jak dobře se to četlo. A ještě taková věc - nevím, zda šlo o chyby v překladu. Často se mi stávalo, že postavy řekly cosi, čemu jsem naprosto nerozuměla. Absolutně vytržené z kontextu. Takže NEDOPORUČUJI číst!! Ztráta času.

30.10.2015 2 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Pěkné, odpočinkové. Zajímavé postřehy, ale paní se mi zdá jaksi zaujatá vůči české mentalitě jako celku a odsuzuje ji, místy (podle mě) neprávem.

10.08.2015 3 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Dobré, napínavé. Ne sice tak, že přemáháte spánek, abyste dočetli kapitolu, ale fakt dobré.

10.08.2015 4 z 5

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Bylo to dobré, ale na Deavera trochu málo.

29.07.2015 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Nezklamal a malé překvapení nakonec. I když má téměř šestset stran, moc dlouho "nevydržel". Čte se překvapivě snadno a rychle. Avšak téměř všechny jeho knihy, které jsem četla, byly lepší.

23.12.2014 4 z 5

Elegie za April Elegie za April Benjamin Black (p)

Bohužel musím také souhlasit s předchozími komentáři. Z té knihy jde zima a všichni tam hulí jak fabriky. Pořád si tam někdo zapaluje cigaretu a vyfukuje kouř, jako by to bylo to nejstěžejnější z celé knihy. Konec zůstává otevřený, což mě dokáže skutečně "potěšit".

18.12.2014 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nezbývá mi nic jiného, než si pana Keplera přečíst celého. Pokud jsou všechny jeho knihy takové nebo alespoň zčásti, mám se na co těšit. NAPÍNAVÉ!! Jak babské gatě :-)

02.12.2014 5 z 5

Sedmá orchidej Sedmá orchidej Alena Zemanová

První pocit: česká autorka píše detektivku odehrávající se v Anglii?? Co je to za blbost?? Výsledkem bylo, že jsem až kdesi do dvou hodin do rána ignorovala spánek a musela zjistit, jak to všechno dopadne. Skvělá úžasná kniha, blahopřeji paní Zemanové.

15.11.2014 5 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Dobrá kniha. Dobře se čte. Krátké kriminalistické příběhy ze středověku. Nejvíce ze všeho mě překvapilo to, že i dáma bydlící na hradě je nucena v noci vyjít ven a ulevit si někde u hradeb. Trochu za vlasy přitažené, ale proč ne :-)

04.11.2014 3 z 5

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Né tak dobré jako A Johny šel za duhou. Unikátní běh času. Člověk pořád myslí na to, kde se v dějové linii nachází. Výborný příběh. Všem doporučuju.

26.10.2014 4 z 5

Jak se nestát vrahem Jak se nestát vrahem Ivan Klíma

S mnoha názory pana Klímy se ztotožňuju, ale je vidět, že je to již starý muž. Jeho názory jsou mnohdy předpotopní. Haní konzumní způsoby života a ke spoustě jiných věcí se vyjadřuje veskrze záporně. Jako by žil v tom minulém století. Společnost se mění, tak jako se díváte na prvorepublikový film, některé způsoby vyjadřování a další věci s tím související se Vám taky zdají z jiného světa. Suma sumárum, škoda času na tuto knihu.

26.10.2014

Aiša - Perla harému Aiša - Perla harému Sherry Jones

Nuda. Ale pěkný konec, jak se všechny smířily a Aiša naše sebe samu...

30.08.2014 2 z 5

Playgirls I Playgirls I Vladimír Páral

Moc se mi to líbilo, pak jsem si hned pustila film a nevím, co bylo lepší.

18.07.2014 5 z 5

Bella Mafia Bella Mafia Lynda La Plante

Skvělá kniha. Velmi smutná. Nadchla mě po všech stránkách.

18.07.2014 5 z 5