konformita konformita komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Připadám si jako naprostý analfabet. Kniha je nádherná a já se stydím, že o kraji, kde žiji, toho vím tak málo. Jak paní Mornštajnová napsala, zajímáme se o cizí místo, abychom znali vlastní historii.

05.08.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

A je to tady. Propadla jsem paní Klevisové. Po Domu na samotě tato úžasná kniha. To tajemno v pozadí a co se to tam vlastně dělo a proč. A pak se to dozvíte. Skvělé, moc se mi líbilo.

10.03.2022 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Druhá kniha od paní Bolton a stejně úžasná, napínavá, temná (tou první byly Temné říční proudy). Fakt temná, budete se bát. Když zjistíte, co za těmi zločiny stojí, budete o tom našem inteligentním zvířecím druhu smýšlet možná zase o něco hůře.

12.05.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Přesně tak, co se stalo s Radimem. To nám paní Klevisová nechala, abychom to neměli tak jednoduché. Výborná kniha.

10.03.2022 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nádhera, krása, medový hlas pana Högera Vám promlouvá v hlavě, když čtete. Pohlazení po duši :-)

18.11.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nejdříve film, pak audiokniha a do třetice kniha samá. Věděla jsem, co mě čeká a přesto... Skutečně děsivé. Popis rozložení rozumu na první pohled banální věcí. Nepochopíte, dokud nepřečtete. Stejně děsivé jako "V pasti" od Joshe Malermana.

25.08.2022 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha byla skvělá a chytlavě čtivá. Něco se stane a Vy si uděláte obrázek, který postupně stále musíte měnit. Nakonec budete překvapeni.

20.01.2022 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pro mě super napínavé skvělé úžasné už od první stránky. Byla to lahůdka. Na stejné úrovni jako předchozí díly. :-) mňam

09.04.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Psycho konec nakonec. Dobré, moc dobré. Hodně prostoru věnováno pocitům rodičů. Člověk úplně cítí to bezbřehé zoufalství. Vhodné ke čtení :-)

02.04.2019 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha mě od prvních slov chytla. Paní Jojo to umí. Plno slz vyplakaných a překrásný příběh dvou lidí, co čekali tak dlouho, až čekat přestali. Úžasné, já jsem snad ještě nečetla nic tak dobrého. Právem dostala tu cenu, co dostala. Takže přečtěte si, páč to stojí za to.

30.08.2014 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Ve filmu mi nebylo pár věcí jasných, tak proto kniha. Byla to lahůdka, napínavé, zajímavé, jiné prostě super.

13.01.2022 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tak předposlední Weaver je za mnou. Všechny jeho knihy jsou na stejné úrovni - té nejvyšší možné.

05.05.2019 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Paní M nás opět nepřekvapila. Vybroušeno k dokonalosti. Ona je fakt neskutečná. Nebezpečně nakažlivé s vysokou rychlostí Vám napadne mozek a nedá pokoj, dokud nedočtete! Pozor!

07.05.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Opět popisy na knize sloužily pouze ke zvýšení prodeje a růstu očekávání dychtivých čtenářů. Celou knihu čekáte a čekáte, skoro nedýcháte. Pak to dočtete a nechápete, jak může někdo napsat: "Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl."

08.09.2017 2 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

S poctivostí prý nejdál dojdeš a pan De Zoete by o tom mohl vyprávět. Do toho jeden potrestaný kníže, co žil tisíc let a exkurz do medicíny 17. století. Vše dohromady, záživné, napínavé. Velmi vhodné ke čtení :-)

12.05.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Nelze jinak než za 5. Téměř probděná noc a Asad, který toho skrývá stále více a více. Mám jisté obavy o Rose. Nezbývá než si počkat na další díl.

17.02.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Velmi zajímavá kniha. Přežily všechno, až na toho bolševika byly krátké. Pěkná ukázka toho, jak to dopadá, když blbec dostane funkci, zatahá za nitky a zničí naráz několika lidem život.

16.02.2016 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nedá Vám spát. Furt čekáte, kdy se ti dva (Marco a Carl) konečně setkají. Nevím, kdy mě něco tak chytlo naposledy a jestli vůbec. Nemůžu jinak než za 5!

Předchozích záporných komentářů si nevšímejte, jsou totálně mimo :-)

28.12.2015 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Moje srdeční záležitost. Už desátá v řadě, ani jedna nezklamala. Nebyla tak děsivá jako předcházející, ale i tak super skvělé, napínavé.

06.11.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Pátý díl oddělení Q, který jsem přečetla. Čtu to napřeskáčku, ale možná proto je to ještě lepší. Nevšimla jsem si dříve, kolik je tam humoru. Moc se mi líbí, jak Carl v duchu glosuje Asada i Rose (Yrsu). Olsen je pro mě nejlepší ze Seveřanů.

01.06.2019 5 z 5