kolacky kolacky komentáře u knih

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Miluju lidi, kteří milujou knihy! Nejen ty od Jane Austen. A k tomu pár párů, které se dřív či později najdou.

Výzva '24: 1. autorčina prvotina, 2. obsahuje mapu.

29.01.2024 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Hodně dobrá knížka. Prapodivné osoby, prapodivná situace na světě, lidi upíři obludy monstra policajti a malá holčička... Klasický Kulhánek. A skvěle si s tím vším poradil. Tři obludné strýčky jsem podle zpotvořených jmen a popisu poznala poměrně rychle. Nejlepší byl Kocour a pan L. Zvlášť na konci.

"Otče, ty to vidíš!" zvedl ruce, "vidíš, ale kašleš na mě, " zase ruce svěsil. " Dívá se na nás jako na kabelovku. Pchááá. "

"Vy máte bibli?!?"
"Jistě! - nejsem žádný neznaboh!"

28.01.2024 5 z 5

Křídločky (lesní obálka) Křídločky (lesní obálka) Ursula K. Le Guin

Nádhera. Miluju kočky, takže i přes můj věk to byla knížka přesně pro mě! Děti, pokud se k ní dostanou, z ní budou nadšené.

24.01.2024 5 z 5

Hrozba Hrozba Mats Söderlund

Mně se ta poetika právě moc líbila. Pomalu se s hrdinkou noříme do neuvěřitelných skutečností, které jí naprosto převrátí život. Sníh a povodně a hurikány, postapo a do toho ty neskutečné změny... Jsem zvědavá, jestli někdo přeloží i dva další díly, přečetla bych si je.

"Může si člověk pamatovat místa, na kterých nikdy nebyl?"

"Je možné, aby se člověku stýskalo po něčem, o čem ani neví, že existuje?"

23.01.2024 5 z 5

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Amy Gentry

Nemám ráda estrády. A tohle byl veliký kamarádčin omyl, když mi knížku dala. Jako stand-up komička? Hotová hrůza. Ani naznačení dalšího děje mě nepřesvědčilo, abych knížku dočetla. Ne-e.

22.01.2024 odpad!

Klaun v kukuřičném poli Klaun v kukuřičném poli Adam Cesare

Nebylo to nejhorší. Americké, young, ujeté. A je fakt, že ty děti byly nejmenší problém, který v Kettle Springs měli.

21.01.2024 4 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Jiří Brabenec

Souhlasím s Galadwen. Zajímavé, ale trochu nepřehledné. A rozčilovala mě všudypřítomná politika... Zato jsem obdivovala, jak autor dokázal tvořit ohnivé a sáhodlouhé rozpravy zúčastněných. Rozhodně uměl pracovat s jazykem. A rovněž se ke knížce vracet nehodlám...

Dvě témata do Výzvy - šestnácté století a zakázaná láska.

21.01.2024 4 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Jo, líbilo! Skoro jako od Fan Vavřincové. Nenáročné, ale pobavilo. Klub důchodců na stopě... a vyřešili celý případ.

16.01.2024 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Slaďoučké, předvídatelné, vánoční a naprostý relax! Navíc nádherný obrázek na přebalu...

15.01.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Krásné počtení, romantika, pečení úžasných dobrot, kamarádství... Podrazák dostal po nose, hrdinové se našli, prostě dokonalé. A konečně jsem pochopila, co je to hygge!

13.01.2024 5 z 5

Vražda za trest Vražda za trest Catherine Shepherd

Za mě dobré. Bylo tak nějak jasné, že celá patálie má co dělat s Annou, zamotávalo se to kolem ní a napadlo mě, že přišívané exponáty mají souvislost s hříchy dotyčných obětí. Ale pachatele jsem neodhadla ani náhodou! Dobře za Terezu.

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Kdo si sa.ra myslel, že je? Pán nad životy jiných? Strašně moc jsem držela palce Elle, protože to byla malá holčička a nic špatného si nezasloužila.

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Ach jo. Nemám ráda neřešitelné hádanky. A nemám ráda tyranské předky. Viz Dallasová.

Lucy a hotýlek v Bretani Lucy a hotýlek v Bretani Dee Ernst

To se mi to krásně četlo! Lucy/Lucie se vzpamatuje z facky od osudu tak skvěle, že se k téhle knížce určitě vrátím. A ten konec s děvčaty, radostná slzička!

Taky nesmím zapomenout na Napoleona Bonaparta!

11.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Zase výborný příběh. Josie v nebezpečí, celé oddělení pracuje na 120 procent, nebezpečná sekta, miminko... Ale co mě dostalo, ten závěr v hospicu. Josie se projevila jako silná a empatická osobnost.

10.01.2024 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Všechna klišé na jednom místě! Zbědovaná dívka s mlčícím synkem, zachmuřený muž se smečkou nevychovaných dětí, nevlídná hospodyně, příšerná odkopnutá blondýna, přátelští venkované, zanedbané sídlo... a k tomu "paní Rochesterová"! A možná i Lochneska... Naštěstí si s tím vším autorka senzačně poradila a dala nám příjemné čtení s trochou té romantiky, která pohladí.

Mimochodem jsem si užila autorčiny poznámky o čtení, čtenářích, knihách, čtečkách a dostala mě tahle: (Čtečky) Ty jsou určené jen pro lidi, kteří čtou opravdu HODNĚ.
I pro nás, přátelé.

09.01.2024 5 z 5

Až na dno Až na dno Amanda Quick (p)

Zase dobré oddechové počtení.

07.01.2024 5 z 5

Síla vášně Síla vášně Amanda Quick (p)

Další Wintersovic talent v nebezpečí. Spalující lampa je těžký případ...

06.01.2024 5 z 5

O život O život Amanda Quick (p)

Kolega/yně Kudík - naprosto přesně. Eclipse Bay, Arizona Snow, miluju to tam. Moc příjemné čtení.

06.01.2024 5 z 5

Až na popel Až na popel Amanda Quick (p)

U Raine Tallentyreové bydlí milovaní a milující kocouři Batman a Robin!

05.01.2024 5 z 5