Síla vášně

Síla vášně https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64687/bmid_sila-vasne-BCQ-64687.jpg 4 73 73

Paprsky snů série

Společnost arkány série

7. díl

Potomci Nicholase Winterse a Sylvestera Jonese jsou poznamenáni pokusy vzešlými z fanatické rivality svých předků. Vládnou neobvyklými schopnostmi, avšak také trpí duševními poruchami. Jack Winters prožívá noční můry i výpadky paměti a věří, že je to jen počátek nastupujícího rodinného prokletí. Legenda praví, že mu může pomoci jen Spalující lampa, ale že ji nemůže nalézt bez pomoci ženy, která umí číst v její záři. Je přesvědčen, že takovou ženu objevil v Chloe Harperové, jejíž soukromá vyšetřování jsou překvapivě úspěšná. A Chloe skutečně nachází její stopu, ale jak se k lampě přibližují, energie v ní skrytá hrozí zničit jejich psychiku.... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Baronet

Fired Up , 2009

kolacky
06.01.2024 5 z 5

Další Wintersovic talent v nebezpečí. Spalující lampa je těžký případ...

Kudík
07.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Společnost arkány zde byla chvíli dobře stavěna na druhou stranu, i když čtenář tuší jak to je. Ústřední pár v podání Chloe Harperové s talentem na rozpoznání a čtení paprsků snů a Jacka Winterse se strategickým talentem, který díky rodinné kletbě ve věku 36let získal další talent, který obnáší noční můry... a pomoci mu může Spalující lampa. U Chloe se mi líbil její přístup s Hectorem a Rose, resp. jejich osvojení, a dále její šikovní příbuzní s talenty na výrobu originálů. :) Zajímavý prostor dostal i Fallon Jones a dostal mě jeho požadavek na pomocnou sílu:
"Někdo s vysokým intuitivním talentem, aby mi skoro dokázala číst
myšlenky, protože nedokážu vysvětlit všechno, co dělám. Ani by
nesměla žádat dovolenou, nikdy. Potřebuji někoho, kdo by mi byl k dispozici čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Nemám zájem o partnerku nebo manželku, ale začínám si myslet, že by se mi tu možná hodila nějaká asistentka.

petraj30
09.08.2021 4 z 5

Společnost arkány v tomto příběhu hrála jistou roli, ale spíše v pozadí. Doufám, že se nezačne vytrácet úplně a ještě si o celé Společnosti přečtu.
Hlavní dvojice byla skvělá, ale s přibývajícími díly a para schopnostmi se v tom všem ztrácím:-). Je to moc informací najednou. Příběh se mi ze začátku moc líbil, ale potom začalo být chvílemi nudné, ale pořád je to krásné a příjemné čtení, které patří mezi ty lepší.

petusska01
27.07.2021 3 z 5

Fantasy nečítam veľmi často, ale čítala som už lepšie príbehy, dokonca aj od samotnej autorky. Nebolo to zlé, postavy boli sympatické a bola medzi nimi chémia. Dej prirodzene plynul a ľahko sa to čítalo. Taká oddychovka, síce dej mal byť "detektívny" ale bolo to celkom predvidatelné a tej detektívnej práce tam veľa nebolo :)

MAU256
02.07.2021 5 z 5

Zase další krásné čtení od této autorky. V jednu chvíli jsem se bála, že Jones a spol. bude v této knížce jako záporák, ale pak se mi ulevilo. Sice už od začátku bylo jasné, jak to s Chloe a Jackem dopadne, ale to neodradí. Oba dva se silnými talenty, prostě to nemohlo dopadnout jinak. Knížku mohu jen doporučit.

zuzana4291
29.04.2018 3 z 5

Tak tento díl mi přišel zbytečně moc vleklý, až ke konci knihy jsem konečně měla pocit, že děj má spád a nemohla jsem se odtrhnout. Ale 2/3 knihy mi přišlo, že se vše točilo pořád do kolečka.

angelbooks
17.02.2018 4 z 5

Takové... průměrné. Nevím proč tato kniha od A. Quick mě moc nebavila.
Přesto dávám do doporučuji, protože pro odpolední odpočinek je jako ideální.

DUNIKO
02.02.2018 4 z 5

Pěkné.

moudivlacek
15.01.2017 4 z 5

I když sci-fi moc nemusím, dokázala jsem přečíst knihu, aniž bych se nějak moc ošívala. Trochu mi vadilo, že na začátku máte vysvětlení a to se pak často objevuje i během celého příběhu. Jinak hlavní hrdiny jsem si zamilovala hned od začátku, oba dva, jsou to sympaťáci a rozhodně kladné postavy. Ani bych to do sebe neřekla, ale ráda sáhnu po pokračování.

kacaaba
17.10.2016 4 z 5

Další úžasná kniha navazující na Společnost Arkány. Moc se mi to líbilo, jako každá kniha s parasmysly a Jonesy :)

mariva
27.02.2013 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Dobře se čte, děj je napínavý, nechybí láska ani paranormální schopnosti hrdinů, typické pro tuto sérii. Jen mi tam chybělo něco navíc, co by dělalo knihu více strhující, že bych se od ní nemohla odtrhnout, jako od některých jiných knih této autorky. Trilogii Paprsky snů mám připravenou ke čtení celou a jsem zvědavá, na další díly.

kika 13
26.02.2013 3 z 5

Romantický děj,láska co by člověk hledal více.

slunko
24.09.2012

Bezvadná kniha. Jen opravím malou chybku - kniha se v originále jmenuje Fired up.

Nikol18
09.05.2012 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Z počátku mi trvalo než jsem začala chápat, o jakých schopnostech mluví, ale potom to byla jedna báseň a nedokázala jsem knihu odložit. Vřele doporučuji.

Amanda Quick (p)
americká, 1948