kolacky kolacky komentáře u knih

Písařovo pole Písařovo pole Martin Nesměrák

Zase vynikající příběh. Hrdiny jsou tentokrát starý písař Uppo a Kuno, Sigibertův přítel. Odhalí spiknutí a zachrání čerstvě dostavěný hrad před zlosyny. A knížka je podle mě druhá v pořadí, tady jsou Sigibertovi kluci Odo a Benno ještě malí.

31.03.2024 5 z 5

Hellraiser Hellraiser Clive Barker

Kdo nemá dost toho, co má, nemá nakonec nic...

30.03.2024 4 z 5

Výzva '24, loňská dovolená. Jó, v Plzni je hezky, náměstí, kostel, synagogy, ZOO, Smetanovy sady, pivovar, procházka podle Radbuzy k soutoku... A pár zámků nedaleko.

30.03.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

(SPOILER) Vynikající čtení. Líbilo se mi ještě víc než první dvě. Tak ještě zbývá dokončit ten Emin problém... Aby se cítila v bezpečí.

29.03.2024 5 z 5

Hraběnka z Havraní tvrze Hraběnka z Havraní tvrze Carol Townend

Na harlekýnku to ušlo.

28.03.2024 3 z 5

Smrtící geny Smrtící geny Val McDermid

Mně se to docela líbilo. Trochu vtipné, trochu napínavé, trochu na hlavu, protože jsem nečetla předchozí díly a občas jsem plavala v narážkách. Ale Kate se mi zdála docela fajn.

27.03.2024 4 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Tak hnusnou knížku jsem dlouho nečetla. Je fakt, že všechny detaily byly promyšlené, ale nechutné a sadistické. Nic pro mě.

26.03.2024 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Znovu přečtené, pouštím se do celé série a doplním k ní Encyklopedii. Je moc pěkně udělaná.

11.03.2024

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

(SPOILER) Hezké povídání o chlebu a jeho přípravě a pečení. Sophie tápala, Florián taky, o Else nemluvím, ta se přímo propadala. Skvělá byla Anouk/Marie. A zase se mi potvrdilo, že gayové jsou nejlepšími kamarády žen.

11.03.2024 4 z 5

Prázdné úsměvy Prázdné úsměvy Katherine Arden

(SPOILER) Za mě a Stephena Kinga fuj klaunům! Dobře napsaný poslední příběh o naší známé partě, nečekaně doplněné o Phila. Konečně se přátelé zbavili té prapodivné entity, která jim tak dlouho působila noční můry, ale za cenu děsuplné coulrofobie - fobie z klaunů. Mám stejný problém, proto děti naprosto chápu.

11.03.2024 5 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

(SPOILER) Duchové starých námořníků se setkali a došli klidu... Jinak takové vyplňující dobrodružství, ovšem zaplacené strýčkovým životem... a pak Ollie. Snad se v posledním díle dočkáme toho, že si usměvavý muž přestane dělat z dětí loutky.

11.03.2024 4 z 5

Zaklínač – encyklopedie Zaklínač – encyklopedie Alain T. Puysségur

Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem tuhle knížku viděla v nabídce! Je skvěle zpracovaná, ilustrace, mapy, popisy - tak, aby se hned nevykecal celý příběh dotyčných postav. Jenom jednu věc musím vytknout, chybí mi tam písař Jarre. Byl přece s Ciri od začátku, měl ji rád a prostupuje příběhy až do konce, do bitvy u Brenny a dál, kdy si i jako jednoruký našel ženu, respektive ona jeho... A vypráví vnoučatům, jak to všechno bylo. Mohl být místo toho kontroverzního Vissegerda. Nu což, nikdo není dokonalý. Ani skvělá knížka.

09.03.2024 5 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Mě to celkem zklamalo. Hodně hnusného násilí, nějak divně pomotané to bylo a v Paříži to vyvrcholilo. Ještě že jsem měla knížku jenom půjčenou.

09.03.2024 3 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Kvůli Výzvě, ale je to paráda! V angličtině dost plavu, ale i tak žasnu nad úžasným přebásněním pana Jiřího Weinbergera. Vtip je v tom ukázat smysl, ne doslovný překlad. Nejlepší příklad je Lama/Labe. Fantastické!

25.02.2024 5 z 5

Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Nový začátek, nová série a úvod je fantastický. Něco úplně nového. Keira získala nové přátele a nový život... Otázka je, jaký byl ten starý. Nabízí se kariéra agenta tajné služby nebo vycvičeného zabijáka, natolik cenného, že ho/ji nechtějí pustit ??? Uvidíme příště. Určitě nakoukneme trochu víc do Keiřina tajemství. A prožijeme další tajemno.

25.02.2024 5 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

(SPOILER) Mně se to četlo moc dobře. Myra to měla opravdu hodně těžké, ale při síle ji držela úžasná láska k Lucy. August byl nejdřív trochu ťuhýk, co se vztahu o Myře týkalo, ale to bylo dané prostředím. Naštěstí se nakonec ukázal jako chlap i co se týkalo té příšerné rodiny. Jen škoda těch ostatních malířů.

25.02.2024 4 z 5

Smrt ve vrbové čtvrti Smrt ve vrbové čtvrti Frédéric Lenormand

(SPOILER) Krapet zmatené a zavádějící. Na večírku byl imitátorem Liou Tuo-tuo. Na večírku byla rovněž jak slečna Jasmín, tak slečna Čchiou-čchiou, která zpívala, nikoliv imitovala. A přesto je vysvětlení založené na jejím imitování slečny Jasmín. Achjo.

24.02.2024 3 z 5

Půlnoc opět přichází Půlnoc opět přichází Dana Stabenow

(SPOILER) Tak... musela jsem číst a číst až do konce, za jeden den přečteno, protože jsem musela vědět, jak se Kate vyrovnávala s minulými událostmi. Naštěstí v sobě našla tolik síly, že vyřešila další záhadu... Seznámila se s Rayem a Stephanií, což bylo pro ni docela zásadní, a našla i sílu vrátit se domů.

22.02.2024 5 z 5

V hrůze a krvi zrozeni V hrůze a krvi zrozeni * antologie

Mně to moc horrorové nepřipadalo. Kapku strašidelné, ale jenom něco (Legenda z hory Pancíř, Snílek ve tmě, Bestie z Alcatrazu), spíš ale nechutné, zvlášť když šlo o děti (Mozky, Larva naděje, Šťastné a krvavé...). Něco mi přišlo nedotažené, chybí pohnutky (Zima. Tma. Ticho., Otesánek, Dokud ještě teče). Lepší se mi zdály Krvavá lázeň a studená sprcha, Déšť a Bratr, i Výlet. Líbil se mi Balzamovač.

Lepší obrázek na titulu než obsah.

22.02.2024 3 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Plnohvězdičková nádhera. Z mírného začátku hned do super jízdy, místy prostřídané "oddechovými" chvilkami. Všechny hrdiny si musíte zamilovat a jen trnete, jestli přežijou až do samého konce...

21.02.2024 5 z 5