kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Bouře Bouře Lincoln Child

Napínavá jednohubka oblíbených autorů, 70%.

12.04.2013 3 z 5

Zdroj Zdroj Ayn Rand (p)

Úžasné dílo, čel jsem jej po kouskách den za dnem (je celkem dost stránek) děj byl stále zajímavý, možná ve 4. pětině míň odsejpal, jako celek kniha perfektní, nenechat se odradit pomalým začátkem a předmluvou!

13.03.2013 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Velmi čtivé a napínavé.

27.12.2012 4 z 5

Vykoupení Kryštofa Kolumba Vykoupení Kryštofa Kolumba Orson Scott Card

Z počátku pomalý rozjezd, od půlky jsem již hltal stránku za stránkou. Dle mého názoru mohl více rozvést plánování vyžití moderních technologií. Román byl v poslední pětině hodně stohý, dobře se to četlo, ale rozvoj a změny v letech mohly být více popsány, aby byl čtenář víc v ději (rád čtu bichle). Celkem 70%.

12.07.2012 3 z 5

Jarmilka a Klovanýsek Jarmilka a Klovanýsek Vlasta Váňová

Moje první kniha co jsem přečetl po slabikáři, moc se mi tenkrát jako dítěti líbila!

02.07.2012 4 z 5

Šifra Givenchy Šifra Givenchy Julie Kenner

Přestože jsem s touto knihou šlápl vedle, dočetl jsem ji. Od slibovaného v ní bylo pomálu. Dávám 40%.

30.10.2017 2 z 5

Odhalený vesmír 2 Odhalený vesmír 2 Alastair Reynolds

Příjemné překvapení, už se těším na další díly. Dávám 90%.

30.06.2017 4 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Detektivka z Mongolska byla zajímavá, jiná kultura, zvyky, styl vyšetřování. Dávám 80%.

14.06.2017 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Příjemné odpočinkové čtení, zejména v současné zimě přijemně zahřeje letní slunce dýchající ze stránek :)

16.11.2016 4 z 5

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Čtivé, hlubší zápletka (než poslední 2 romány) a místy dost napínavé, dávám 85%.

09.10.2016 4 z 5

Prstenec singularity Prstenec singularity Paul Melko

Dávám 85%, zajímavé, netradiční přístup a napínavé po celých 340 stránek. Příjemné překvapení.

12.08.2016 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Dlouhé odpočinkové čtení 65%.

29.05.2016 4 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Četlo se dobře, dávám 75%.

15.01.2016 4 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Příjemná akční jednohubka a pohádka pro dospělé. V žánru, za nápady autora a styl textu dávám 80%.

01.08.2015 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Čtivě napsané, zajímavě vykreslené postavy. Takové knižní jednohubka :) Dávám 75%.

10.07.2015 4 z 5

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Kniha se mi líbila a dávám 70%. Styl a síla příběhu je jiná než v prachožroutech, ne už tak o zdrojích a chudobě, ale o hodnotě člověka. Možná byl příběh sem tam nevyvážený v hloubce děje (něco perfektně vylíčeno/ přesuny strohé -zejména závěr knihy; nebo dříve definovaná citlivost na výskyt tvora později neplatila...) ale vynahrazeno zajímavými myšlenkami, 70% je akorát :) a komu se líbili prachožrouti či geniální Čerpadlo_6 nebude litovat.

10.03.2015 4 z 5

Kamenné oko Kamenné oko Thomas Thiemeyer

Zajímavá a svižná oddechovka. dávám 80%.

12.09.2014 4 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Na první knihu tohoto autora jsem se dost těšil, ač je to svižné čtení,
někdy těžko uvěřitelné, dost velkých náhod a trochu šablonovité;
přesto jsem ji na dovolené zhltnul za 2 dny :) pro příznivce určitě stojí za přečtení.
Dávám 60%.
Rollins v tomto adv. žánru u mne vede nadále.

24.08.2014 3 z 5

Objevení nebe Objevení nebe Harry Mulisch

Perfektně napsaná a čtivá kniha, plná zvratů a zajímavých odboček. Dávám 100%.

25.07.2014 5 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Tato kniha se na můj vkus autorům moc nepovedla, v tomto oddechovém žánru jsem hodně tolerantní lecos překousnu, tady to bylo trochu pod obvyklou úroveň; závěr jsem dočítal s myšlenkou "ať už to skončí a můžu začít další knihu". Dávám 45%.

09.07.2014 3 z 5