knihomolkazhor knihomolkazhor komentáře u knih

Transcendence Transcendence Jewel E. Ann

Tahle knížka vážně klame svojí obálkou.

Swayze mi byla od začátku velmi sympatická. Energická žena, která se snaží být tu pro lidi, na kterých jí záleží. Líbilo se mi, jak přistupuje k malé Morgan, bylo vidět, že ji má velmi ráda, ale nehraje si na její maminku. Nate mě moc bavil, jeho humor mě několikrát rozesmál. Jsem zvědavá, kam se jejich vztah posune v dalších dílech. Jediná postava, která mě trochu štvala byl Grif, ale jen asi první třetinu knihy. Sexy, krásný, hodný, vnímavý, chápavý, prostě absolutně dokonalý Swayzin přítel. Naštěstí se poté projevil jako člověk a dál už to byl normální muž z masa a kostí.

Příběh mě opravdu bavil, je čtivě napsaný a líbilo se mi spojení romantické linky s prvky tajemna a paranormálna. To jsem snad u žádné knížky ještě neviděla a vážně to bylo skvělé čtení.

Na konci samozřejmě přišel obrovský WOW moment, takže doufám, že druhý díl vyjde brzy a my se dozvíme jak je to s tímto trojlístkem hlavních postav dál.

09.03.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

(SPOILER) Moc se mi líbilo jak se vyvíjel vztah Emilie a Iry a že Emilie zůstala svá až do konce a nepodlehla pomstě úplně. Ira je prostě skvělá postava a to, co na konci pro Emilii udělal mě úplně dostalo.
Trošku jsem čekala, že se Claudie rozhodne jinak, ale chápu i tohle její rozhodnutí.
Byla to knížka plná zvratů z nichž většinu jsem absolutně nečekala a neodhadla. Jako vysvětlení okolo Sicílie, to jsem zůstala koukat s otevřenou pusou a musela si přečíst ještě jednou.

25.09.2023 4 z 5

Pekař příběhů Pekař příběhů Carsten Henn

Sofie je mladá žena, která ztrátou baletní kariéry přijde o svůj smysl života. Musí se ale otřepat a tak se dostane do pekařství, přestože dříve kvůli figuře pečivo ani nepozřela. V pekařství se setkává se svérázným Italem Giacomem, který se rozhodne, způsobem sobě vlastním, ukázat jí lásku k pečení. K Sofii se mi v průběhu čtení postoje dost měnily, chvíli jsem jí litovala, potom mě štvala, potom jsem jí fandila a nakonec jsem jí vlastně tuto zkoušku přála. Pekař příběhů je neuvěřitelně nádherně napsaný příběh, který Vás chytí za srdce. Dotýká se několika témat, která bych ani na těch 200 stránkách nečekala a přesto to není ukvapené.

Moc děkuji Knihy Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi, a já jí moc doporučuji, protože pro mě tato knížka předčila Knihonoše (předchozí autorovu knihu).

09.08.2023 5 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Já se přiznám, že mám raději série, než stand alone knížky. Když si oblíbím nějaké postavy, tak se s nimi velmi nerada loučím.

Což je i tento případ. V prvním díle jsem si zamilovala Gabriela a Avery mi byla sympatická. V Jezdci je Gabriel nadále moje oblíbená postava, ale Avery mu dost slušně šlape na paty. Líbí se mi její vzrůstající sebedůvěra, baví mě její umanutost a několikrát jsem se zasmála u slovních přestřelek.

Příběh nabírá na obrátkách a mě bavilo rozplétat tajemství, která provází obě dvě knížky. Také je zde více žhavých scén což odpovídá posunu ve vztahu Gabriela a Avery.

Také oceňuji, že Gabriel už méně oslovuje Avery "malá panno" Opět na konci nechyběl zvrat, díky kterému se nemůžu dočkat závěrečného dílu této série.

Moc děkuji Knihy Dobrovský.

24.02.2023 4 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Máte raději slow burn romance, nebo romantiky s rychlejším rozjezdem?

U mě záleží na dané slow burn knize. Strmý pád od Biancy Iosivoni mi absolutně nesedla, ale tohle byl úplně jiný případ.

Stačí si počkat byla tak krásně zpracována romance s postavami, které jsem si zamilovala na prvních pár stránkách. Diana je silná žena, která se dostane vlivem osudu do těžké situace a musí se stát opatrovnicí svých synovců. Líbila se mi od začátku knížky, ale když oslovila svého synovce "Lupínku", nemohla jsem jí a kluky nemilovat, tak totiž říkám svému synovi

Dallas byl klasický tvrďák s krásným srdcem uvnitř. Klasický prototyp knižního hrdiny, kterého si zamiluje snad každá čtenářka. Mě si získal určitě.

Knížka je dlouhá, jak je u Zapaty zvykem, ale je tak čtivá, že jsem ji velmi nerada odkládala. Bavil mě vztah Diany a synovců, tam jsem se kolikrát i rozesmála nahlas.

Knížka mi opravdu velmi sedla a v tuto chvíli je asi moje nejoblíbenější od autorky. Za poskytnutí eknihy v rámci spolupráce moc děkuji Humbook blogerům.

31.05.2024 5 z 5

Dokonalá pohádka Dokonalá pohádka Elísabet Benavent

(SPOILER) Tohle bylo tak skvělé odpočinkové čtení, které nás přeneslo do slunného Španělska a na část knížky také do Řecka. Několikrát mě příběh nahlas rozesmál a přiznávám, že několikrát jsem měla i slzy v očích. Na tuhle knížku budu hrozně ráda vzpomínat a doufám, že u nás od autorky vyjde něco dalšího.

V knížce se seznamujeme s Margot, která je z bohaté rodiny, ale bere to spíše jako prokletí. Myslí si, že je neviditelná a v ničem nevyniká. A s Davidem, který je kluk, který se snaží uživit jak se dá, bydlí u kamarádů a ještě používá iPod.

Ano, potkají se v situaci, kdy jsou sice oba bez partnera, ale snaží se je získat zpět. A tak vymyslí plán, jak své bývalé opět získat a u toho se do sebe nezamilovat. Od začátku tušíte, jak to dopadne, ale dopadne to tak doopravdy? Čekáte, že ano, ale co když ne?

Celá knížka mě moc bavila, ale ten konec? Ten mě absolutně rozbil, hrozně jsem doufala, že to nebyl ještě konec, ale když přišel epilog, tak jsem si poslední kapitoly přečetla ještě jednou. Možná proto, že jsem doufala, že objevím něco co mi poprvé uniklo, ale také možná proto, že jsem se s příběhem nechtěla rozloučit.

24.06.2023