knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

Příjemná romantická oddechovka s vcelku sympatickými hrdiny a několika hezkými momenty, ale žádné extra nadšení se nekonalo.

11.03.2023 3 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Vcelku pěkný romantický příběh, ale srážím body za "obšlehnuté" téma, které použil již John Marrs ve svých Spřízněných duších a podotýkám, že nesrovnatelně lépe. Líbila se mi soudržnost Jessicy s babičkou, dědou, dcerkou a kamarádkou, naopak se mi nelíbilo, jak se zachoval ke konci River, typické slabošské chování, já bych to jen tak neodpustila. A nějak se mi u spisovatelek ztratila ta jiskra ze sérií Božský a Vášnivý při popisu sexuálních scén.

27.02.2023 3 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Druhý román s vyšetřovatelkou Sloan McPhersonovou se mi líbil o kapku méně než díl první. Bylo na napínavé, mělo to spád, bylo super se opět potkat se starými známými z předešlého dílu a několika postavami novými. Ale pro mě tam mohlo být více akce pod vodou a trochu se mi nelíbilo, že celá FBI a spol. byla vylíčena jako banda tupců a jediná Sloan s kolegy stála o to najít skutečného vraha. A ke konci už mi Sloan přišla jak nějaký ženský terminátor.

03.10.2022 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Vcelku příjemné oddechové čtení. Akorát, ale to je můj problém, nějak nemusím ty příběhy z mafiánského prostředí, tudíž jsem si to tak úplně neužila. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, jen mi lezl trochu na nervy ten její věčný pláč. Přeměna jejího protějšku mi přišla trochu přitažená za vlasy, ale budiž. Co mi však přišlo neuvěřitelné, tak to byla změna v chování hrdinčina otce - z milujícího na nenávidějícího.

01.11.2021 3 z 5

Nelíbánky Nelíbánky Christina Lauren

Romantika jak stvořená na léto. Olive a Ethana a jejich "nelíbánky" na Maui jsem si užila.
Akorát jsem si při čtení říkala, co že mi to připomíná, a pak jsem si vzpomněla, že jsem nedávno četla Svatbu naoko od Jo Watson, kde je hodně, ale opravdu hodně podobná zápletka.

20.08.2021 4 z 5

Cizinec v naší posteli Cizinec v naší posteli Samantha Lee Howe

Musím říct, že po přečtení románu absolutně nechápu ty nadšené ohlasy na zadním přebalu knihy. Já se vůbec nemohla začíst, normálně knihu čtu - když mě chytí - tak maximálně dva až tři dny, ale v tomto případě mi to trvalo přes týden a musím konstatovat, že jsem si fakt oddychla, že jsem to dala a dotáhla do konce.
Děj příšerně natahovaný, chování hlavní postavy Charlotte mi přišlo absolutně nepochopitelné - při její několikrát zmiňované inteligenci.
Neříkám, že by to bylo vyloženě špatné, ale knihu bych nikomu nedoporučila.

12.07.2021 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Perfektní!!! Hodně, ale skutečně hodně moc napínavé. Atmosféra jak z hororu, zapadlý hotel, elektřina nejde, mobily se vybíjejí, baterky docházejí a někdo začíná vraždit... Moc se mi to líbilo a přiznávám, že jsem až do úplného konce vůbec netušila, kdo je vrah. Skoro každá postava něco skrývá, něco temného ze své minulosti, co nechce, aby vyšlo na světlo. A tak nás autorka nechává věřit, že vraždit z téhle rozmanité skupinky může kdokoliv.

27.05.2021 5 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Romantické, dojemné, příjemné počtení. Akorát si nedovedu představit, že bych ve svých dvaceti letech musela čelit tolika starostem a komplikacím. Naši hrdinové to zvládli na jedničku.

16.05.2021 3 z 5

Sběratel přání Sběratel přání Mia Sheridan

Při čtení knihy mi neustále v hlavě znělo: Kráska a zvíře, Kráska a zvíře....., a tudíž mi příběh nepřišel tak úplně originální a tolik jsem si ho neužila. Když od toho všeho odhlédnu, tak jsem dostala takovou moderní pohádku se sympatickými hrdiny a šťastným zakončením.

14.05.2021 3 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Další krásný milostný příběh z pera mé oblíbené autorky. Hodně romantiky, trochu sexu, nějaké to nedorozumění, ale konec šťastný. A tak to mám ráda.

20.04.2021 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Milá, příjemná četba. Super na odpočinek a odreagování.

25.01.2021 4 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Druhý díl série Hříšníci, tentokrát v hlavní roli Dean a Rosie.
Oba moc sympatičtí, fandila jsem jim. Na konci jsem brečela, ale... Kdo přečetl, ví svoje.
Opět romantika a erotika, samozřejmě s nějakými těmi problémy, jako vždy v těchto žánrech. Moc pěkné.

21.01.2021 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Dnes jsem dočetla třetí díl série Hříšníci, četla jsem ihned za sebou, takže teď hodnotím zpětně.
Série se mi moc líbí, mám slabost pro "zlé" hochy s dobrým srdcem. Viciouse jsem si oblíbila hned v první knize a po přečtení dvou dalších musím konstatovat, že si mé srdce získal z těch čtyř kamarádů nejvíce.
Romantická linie je pěkná, sexu tak akorát. A i sem tam nějaký ten humor. Na odpočinek a odreagování fakt super.

21.01.2021 4 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Vzrušující, napínavé, velice příjemné oddechové počtení.

02.12.2020 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Podle názvu, dost nepřesné anotace a začátku knihy jsem očekávala něco úplně jiného, než co jsem nakonec dostala. A bylo to pro mě velké překvapení, které jsem si moc užila. Kniha je od začátku do konce hodně napínavá, těšila jsem se na každou další kapitolu. Pár nesrovnalostí v ději odpouštím, jelikož jako celek je to báječné. Milovníkům napětí a nečekaných zvratů doporučuji.

20.09.2023 5 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

John Marrs je jedním z mých nejoblíbenějších autorů, a tudíž se na každou jeho novou knihu nesmírně těším. Připadá mi ale, že jeho romány mají hodně střídavou úroveň. Spřízněné duše - bomba, Když jsi odešel - nic moc, Pasažéři - opět bomba a Staré křivdy - bohužel pro mě znova zas nic moc.
Kniha je napínavá, o tom žádná, ale zbytečně natahovaná.
Obě "hlavní hrdinky" mi byly šíleně nesympatické, nedokázala jsem si k nim vytvořit žádný vztah a vcelku mi bylo jedno, která z nich bude nakonec ta horší.
Mrzí mě to, ale o to víc se těším na další román JM, s ohledem na tu střídavou tendenci.

08.05.2023 3 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Romantický příběh - jako obvykle s různými peripetiemi. Hrdinové vcelku sympatičtí, ale nějak mě to tentokrát tak úplně nepohltilo.

02.02.2023 3 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Skutečné hodnocení dávám tři a půl hvězdičky.
Jsem trochu na rozpacích, jak hodnotit. Bylo to napínavé, ale až ke konci, zhruba tak do dvou třetin jsem se docela nudila, strašlivě se to táhlo. To vygradované napětí a sekundové načasování akcí v závěru to trochu zachránilo. Už důvod, který si autor vymyslel pro to, aby Ray honil Cambry - totiž, že viděla nějaké čtyři ohníčky - je hodně přitažený za vlasy. No prostě tentokrát jsem nebyla nijak uchvácená.

30.01.2023 3 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

(SPOILER) Mám pro Andrewa Maynea slabost. Jeho nová detektivka se mi moc líbila, oblíbila jsem si i jeho novou hrdinku Jessicu Blackwood a těším se na další díly. Příběh samotný je velmi napínavý, dobře se to čte, děj odsýpá. Odpouštím i sem tam nějaké - s prominutím - blbosti. Viz záchrana hrdinky Damianem po pádu letadla. Co by dělal, kdyby ji z toho letadla vyhodil? Proč čekal až na té cestě?
Nadchlo mě, že do příběhu bylo zakomponováno kouzelnictví.
Jessica je obdivuhodná silná ženská hrdinka, což mám taky moc ráda.
A Damian, sakra, tak na toho jsem fakt zvědavá, kdo se z něj vyklube. Tipovala bych to na obdobu agenta 007.

16.01.2023 4 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Nejsem už dávno cílová skupina - román pro dospívající mládež - ale pustila jsem se do toho, jelikož ujíždím na všem korejském, hlavně na korejských seriálech.
Bylo to pěkné, takové milé a vcelku nenáročné čtení o lásce, přátelství, hudbě a no ovšem - Koreji.
Jediným mínusem opět velikánské množství překlepů.

10.09.2022 5 z 5