knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

(SPOILER) Romantické oddechové čtení. Kniha se mi vesměs líbila, ale jsem docela překvapena tím hodně vysokým hodnocením tady. Já osobně bych dala tak 65-70%. Dost mi vadilo Jamesonovo chování, stále jak na houpačce - večer skvělý sex a přítulný, ráno chladný a odtažitý, hádka, usmiřovačka a zas dokola. Nic pro mě.
Délka knihy v tomto případě zbytečná, stačilo by klidně o 150 stran méně.
Také dost nelogičností - Hayden a Lara - vůbec se nevysvětlilo, proč prodávali články konkurenci, která ještě ke všemu Haydena vyhodila, proč, proboha, Lara prodala svůj počítač za dvě stovky, když si nakradli sedm milionů atd. atd.
Pochvala za občasné humorné situace - viz kempování.
Těším se na příběh Tristana, ten mi byl moc sympatický, snad nebudu zklamaná.

02.10.2021 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Nebylo to špatné, ale dřívější autorčiny knihy se mi líbily mnohem více. Tahle mě nějak nechytila tak úplně za srdce. Je to prostě takový odpočinkový, milý teenegerský příběh.

19.09.2021 3 z 5

Můj nejmilejší suvenýr Můj nejmilejší suvenýr Vi Keeland

Krásný příběh, romantika, kapka erotiky. Opět jsem si u knížky báječně odpočinula a zasnila se. Hlavní hrdinové mi byli od začátku sympatičtí, tradičně jsem držela všechny palce, aby všechno dobře dopadlo. Zvrat, který obsahují všechny tyto romány, jsem tentokrát vůbec, ale vůbec nečekala a hodně mě překvapil.

03.07.2021 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Romantické, s kapkou erotiky. Velmi příjemné odpočinkové čtení. A hvězdičku navíc za fakt super obálku, tenhle "rebel" mě teda dostal. Zdá se mi to a nebo ne, že na druhém dílu není na obálce knihy tentýž muž?

31.05.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Třetí díl série Hříšníci, hlavní hrdinové: Trent a Edie.
Jak jsem si oblíbila Viciouse, tak jsem si hned zamilovala i Edie. Tolik trápení v životě, tak mladá a tak silná a pořád milující. Takže jsem dvojici opět fandila i přes jejich velký věkový rozdíl.
Ale musím říct, že v téhle sérii se mi hlavně líbí vztahy všech čtyř kamarádů - jak si pomáhají, drží spolu, vždycky všechno společně vyřeší.

21.01.2021 4 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Teda, páni! Tak tohle byla fakt bomba. Čtení jsem pořád odkládala, říkala jsem si, žádný milostný příběh - dle anotací - to se mi líbit nebude, ale nemohla jsem se splést více. Jsem fakt nadšená, Musso si mě získává čím dál víc - opět perfektní zápletka, nesmírně napínavé čtení, nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem do děje byla vtažená. Autor je vážně báječný vypravěč, bravo!

08.01.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Zábavné, romantické, velmi vtipné - dokud se do toho nezačalo plést vážnější téma. Líbilo se mi to, super pro relax.

02.01.2021 4 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Sandra Brown je mou velkou oblíbenkyní, tudíž nevím, čím to, ale obvyklé nadšení se u mě nekonalo. Věkem spisovatelky? Opět haldou překlepů? Trochu kostrbatým překladem? Skutečně nevím. Možná kombinace všeho dohromady.
Ale když od toho všeho odhlédnu, pořád se jedná o dobrý thriller s velkým překvapením na konci.

15.07.2023 3 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Tohle bylo naprosto boží. Byla jsem ztracená hned od první chvíle, kdy jsem zjistila, že Josh je Korejec neb mám pro korejské seriály, a tudíž samozřejmě i pro Korejce velikananánskou slabost. Bylo to velmi vtipné a hodně romantické. Hned jsem si zamilovala Hazel, protože lidi s takovouhle povahou prostě zbožňuju a o Joshovi ani nemluvím, byl prostě zlatíčko. A co mě nadchlo, že tentokrát se příběh odehrál bez nějakého většího dramatu a prostě jen tak krásně plynul až do naprosto perfektního epilogu.

09.04.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

(SPOILER) Bylo to krásné, velmi romantické, s kapkou sexu.
Jo Watson mám hodně ráda a opět jsem se u její knížky pobavila, rozněžnila i rozesmutnila.
Frankie a Mark mi byli sympatičtí, ale hlavně mě dostal Hárún, který se ze "Satanova pomocníčka" vlastně propracoval do role "Andělského pomocníčka". Hodně jsem si u jeho odchodu poplakala.
Líbilo se mi téma sociálních sítí i téma vlastního sebevědomí, které v dnešní době - bohužel - hodně ovlivňuje kult štíhlosti.

14.11.2022 5 z 5

Ty nejsi můj Romeo Ty nejsi můj Romeo Ilsa Madden-Mills

Příjemná oddechovka. Přiměřeně romantiky, přiměřeně sexu. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, nic mi na nich nevadilo. Čtení jsem si užila a už se chystám na dvojku.

13.04.2022 3 z 5

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

První díl téhle série se mi moc líbil, druhý mě dost zklamal, a tak jsem trochu s napětím očekávala, co mi přinese díl třetí. Ale jsem opět nadšená. Francis nasedl zpět do sedla a jede, ba přímo pádí. No prostě je to zase starý dobrý Francis z prvního dílu - chytrý a vytrvalý.
Děj je napěchovaný a perfektně odsýpá, četlo se to skoro samo.
Zase se setkáváme se starými známými, Marni, Alexem, Rorym a dalšími. Kromě vražd se řeší i vzájemné vztahy.
Nevím, zda je tento díl poslední, ale další pokračování bych s radostí vítala.

07.03.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) Shari Lapena je sázka na jistotu, nikdy mě nezklame. Její nový příběh je opět šíleně napínavý, autorka skutečně umí budovat napětí. Neustále jsem u Patricka váhala mezi - je vinen, není vinen - ale přiznávám, že od doby, kdy jsem přečetla román Vždycky je to manžel, tak nějak vím svoje.
V knize tentokrát nevystupuje moc postav, tudíž se lze velmi dobře orientovat hned od začátku. Skoro ani jedna postava mi nebyla sympatická, každá něco skrývá, každá má důvod k vraždě, což je zřetelné u epilogu.
Tento román dle mého velmi dobře vystihuje: Kdo s čím zachází, tím taky schází.

27.06.2021 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Krásné zakončení předchozího dílu. Opět velká dávka romantiky. Jen myslím, že tento díl byl poměrně natahovaný, bývala by mi stačila první kniha s tak zhruba sto stránkami navíc a byla bych navýsost spokojená.

02.06.2021 3 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Takový milý něžný příběh. Líbilo se mi to.

10.04.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hrozně moc se mi to líbilo. Tak nesmírně vtipnou knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Měla jsem neustále záchvaty smíchu, až mi oči slzely. Také to bylo velmi romantické, s výborně budovaným sexuálním napětím mezi hrdiny, což osobně miluji na těchto knihách nejvíce. To očekávání, NEŽ.... se prvně políbí, pomilují. Tady to napětí bylo úplně hmatatelné, autorce se to opravdu hodně moc povedlo. Všechny palce nahoru!

01.03.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Líbilo se mi to. Romantika, sem tam humor - hlavně papoušek - přiměřeně erotiky. A jako bonus setkání s hrdinou z jedné předchozí knihy u veterináře. [Pardon, vlastně se dvěma.]

22.02.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Hezký příběh, naštěstí s dobrým koncem. Oba hlavní hrdinové si štěstí opravdu zasloužili, po tom, co je potkalo. Téma zneužívání dětí a domácího násilí pro mě bylo v tomto žánru překvapením, ale autorka se s tím "poprala" dobře.

05.10.2020 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Na těchto sériích ze studentského prostředí se mi líbí hlavně ta nekomplikovanost a přímost. Máme chuť na sex? Jo, tak šup na to, žádné "štráchy" s tím. Vidí nás u toho někdo? No, a co! Je to osvěžující. Sice už mi dávno není dvacet, ale baví mě to, tento díl nevyjímaje.

02.09.2020 4 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Bylo to romantické a žhavé a bylo to ještě lepší než předchozí díl. Já snad ty mafiány konečně vezmu na milost. Líbilo se mi jiskření mezi Christianem a Giannou, jejich věčné slovní přestřelky a pošťuchování. Litovala jsem oba kvůli jejich příšernému dětství. Konec se mi zdál trochu uspěchaný, ale jinak opět super odpočinkové čtení.

12.06.2023 4 z 5