knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

bohužel kvalita tvorby paní Loukotkové se ztrácí v dnešní laciné, zahlcené komerční době.Kdy se hledí na zisk a ne na kvalitu.Na takovéto knihy jsme stávali každý čtvrtek fronty před Knihami.Fronty na knihy byly mnohem větší než ty na banány!

12.03.2022 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

kniha mě naprosto dostala.Propracovaný námět.Nechybí jonesbovské pohrávání si se čtenářem.A když vše dospělo do konce a přepočítala jsem konečný stav mrtvol tak mi to přišlo podobenstvím jako příběh Sedm malých černoušků.Velice kvalitní překlad a oceňuji hustě psané stránky kdy nemusím neustále listovat což snižuje komfort čtení.Jsem naprosto unesená.Již jsem se setkala s několika knihami Jo Nesbo ale ne všechny mě přesvědčily abych se dobrala konce příběhů..I když anotace k tomu vybízely.

06.02.2022 5 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Ač, ještě do nedávna, jsem byla silně naladěna na severskou tvorbu,která mě už nudí svojí jednotvárností,jsem sáhla po tomto, pro mě neznámém, autorovi.Chytil mě do pasti hned při prvních řádcích a četla jsem ,mimo dvou hodin spánku, v jednom kuse.Zaujal mě příběh policajta ,který s kolegyní vyšetřuje zdánlivě banální vraždu Francouze v Německu.Rozvine se to do obludných rozměrů.Kde je použita historie plemena psů roetken,zbraní a motorek norton café.Pokud autor použije příběhy z minulosti ,tak jen v pár řádcích, a ne v celých kapitolách jako seveřani.Srozumitelně osvětlené rodové linie aby se čtenář vyznal v souvislostech.Kdo ,s kým a proč....Velice sofistikovaná detektivka s výborným překladem.Když se kniha jakoby podvolila a ochotně se rozložila do dvou polovin (tzn.nejdřív ji držíte silou napravo a po polovině vázání nalevo),mi bylo líto ,že už to věstí brzký konec příběhu.Nestává se mi to často!V poslední době téměř vůbec.

26.08.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

jsem opět nadšená že jsem se dostala k dalšímu příběhu v řadě .Jen co mi byla kniha doručena okamžitě jsem vařila kávu a četla a četla.....Spokojenost o to větší, že pokud jste viděli filmy s Morckem tak v knihách dostaly postavy tváře.Při čtení jako by mi běžel před očima film.Parááááda.Tato kniha má v podstatě schéma typické pro Sever a Olsena =prolíná se minulost s přítomností té které postavy.Doporučuji

06.06.2022 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

klasický Nesbo.Od prvních stran zahltí jmény aktérů a dává si záležet aby si byla podobní příjméním.Od první kapitoly jsme napínáni.Přeskakovat nejde ,protože se toho děje stále velmi mnoho a některé postavy se jen mihnou (možná ty nejdůležitější) ,neustále se děj vrací od minulosti k přítomnosti.Děj je napěchován do hustě popsaných sedmiset stran,kniha je velice objemná,takže žádná rychlovka na pár hodin

24.12.2019 5 z 5

Už dlouho jsem nebyla tak spokojena s obsahem knihy.Psané drsně tak,jak se to týkalo toho prostředí .Podsvětí se svými zákony a násilím.Poslední odstavec na straně 211 mě fakt dostal.Bohužel nemůžu dát detail ale je to z naší politiky.Kniha je zbytečně těžká , řídce psaná.Nemůžete si ji nikam sebou vzít.A pokud rychleji čtete ,obracíte listy jak zběsilí.

16.12.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

May.Starý dobrý May.Rozjezd klasicky pomalejší.Až obrazně popsán třeba obsah žaludku...Lovení a zpracovávání terejů.Mladé lásky....Je vidět že osoby ,kterým se May věnoval na závěr v poděkování,mu byly v každém směru poplatny.

20.01.2020 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

kniha mě v první třetině zaujala ,ale pak už mě rušil rozvleklý děj ,vedený spíš dialogy mezi postavami.Mám s tím problém,hlídat si kdo co řekl např.na straně 30 a bylo to klíčové na straně 200 .Jinak se kniha četla dobře.Což se mi v poslední době stane málokdy abych to o knize mohla napsat.Moje první kniha od de le Motte a Nillsona.Dokáží udržet ve čtenáři zájem až do konce.Vrhnou do děje několik potenciálních pachatelů a pak to posléze jeden po druhém ,vytřídí.Velice příjemné je i zpracování knihy Kvalita papíru(nemáte pocit že v ruce držíte šmirglpapír) a lehké desky .To vše umocňuje, včetně obsahu, komfort čtení.Proto preferuji papírové knihy.Mám ráda vůni klihu a papíru.....Okamžitě jsem si sehnala i další knihy autora de la Motte.Někde byl i poslední kus.A tuto knihu zřejmě napsal jako jedinou s Nilssonem.Tak doufám že i ty ostatní budou zajímavé i když jsou jen od de la Motte.

26.01.2023 5 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

další povedená kniha Ann.Toto je moje třetí kniha od spisovatelky.A troufnu si tvrdit,že oproti jiným věhlasným spisovatelům kteří mají svoji tvorbu na "jedno brdo",se tahle třetí kniha opět příběhem a hlavně stylem, liší od předešlých dvou.Je přesně taková i vyrobená podle mého gusta.Má menší formát do kabelky.Nemá spoustu bílých míst.Má devatenáct kapitol na spoustě stran takže je hustě psaná a nelistujete jak zběsilí.Těch devatenáct kapitol taky znamená,že příběh je ucelený a neskáče v čase.

10.06.2021 5 z 5

Smrt v sutinách Smrt v sutinách Ann Granger

opět spokojenost s Ann.Z jádra tohoto příběhu vyplyne, že podobat se někomu v noci se krutě nevyplácí.Tento příběh není tak svižný jako Trosky ,ale nechybí anglický suchý humor.Např:to dítě se chová jak španělská inkvizice(je otravné otázkami,doslova vyslýchá ) :-)) A opět si autorka mírně pohraje se vztahem Jess a Iana.Podvědomě jsem si příběh zasadila obrazně do prostředí ve kterém se odehrával seriál s inspektorem Barnabym(Midsomer).Viktoriánské domky ,úzké silničky v zeleni,malé farmy rozesety po pastvinách...Jo, to je to vono! Plus nezbytný čaj,sherry a sušenky.Netušila jsem ,že se mi autorka po první, náhodně zakoupené knize za levný peníz,dostane tak pod kůži.Doporučuji.

24.05.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

divím se že ani po přečtení Dětí ze stanice ZOO a téhle a dalších nepřejde každého chuť s tím byť jen začít nebo snaha s TÍM skončit pokud to ještě jde!

08.05.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

kniha by měla být povinnou četbou pro žáčky už když se učí slabikovat(řečeno nadneseně) před problémem drog u malých dětí se strká hlava do písku

08.05.2018 5 z 5

Porodní bába od fjordu Porodní bába od fjordu Edvard Hoem

kniha je velmi čtivá.Psaná stylem kterým se psaly v minulosti romány pro ženy.Velmi popisná .Máte pocit jako byste sledovali film.Těžký život na skalách a vodě.Kde nikam nejedete ale veslujete.Na straně 142 je popisována horečka omladnic kdy na ni umíraly tisíce žen všude ve světě.Jen doplním,že až po roce 1840 přišel doktor Semelweis na to,že ji přenáší zdravotnický personál v absenci jakékoliv hygieny.Byl o něm natočen i film.V ději nechybí ani politika tak, je to v severské literatuře klasické.Tentokrát jsem byla mile překvapená i výrobou knihy.Malý formát s nahuštěným textem.Vejde se do kabelky.Zabere v knihovně málo místa.A vzhledem k nahuštěnému textu na stránkách nelistujete jak zběsilí,což snižuje komfort.Vzhledem ke kvalitě zpracování i příjemně dostupná cena.V neposlední řadě chválím překlad.Ten opravdu ocení fajnšmekři.

21.12.2021 5 z 5

Do čistých pěti tomu ještě trochu schází ,ale budiž...Autoři se věnují dosti kauze Nagyová(to je teda masakr co se tady mohlo dít ve vysoké politice!!!!)Ale mě dostaly pasáže od strany 142.Lidé na nejvyšších postech se tváří jak ctihodní a ono ouvej.Tak doufejme že při dalších volbách nebude TOR black out! Myslím že pan Šlachta by toho mohl sdělit víc:jen těch kauz s položenými bankami a tím pádem tisíce okradených lidí s posvěcením státu, co bylo .atd atd.A dnes se ti lidé opět snaží dostat do politiky.Brali všichni a nevěřím,že tomu tak teď není.Zkrátka nevěřím!Myslím že v této knize píše dosti opatrně a počkáme si kolik potrefených hus se ozve.

17.06.2020 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Tuhle knihu si rozhodně nenechte ujít.Sice klasika:dvě dějové linky z přítomnosti a minulosti ale tady to není nijak překombinované.Velmi kvalitní překlad.Což na kvalitě knihy přidalo velmi mnoho.Po dlouhé době mi nevadily ani různé nálepky prestižních jmen doporučujících knihu aby se zvýšil zájem o ni.Velké mínus dávám za spoustu prázdného místa kdy třeba číslo kapitoly zabere třetinu strany anebo rovnou celé prázdné.Kniha je zbytečně těžká a ubírá jí to na komfortu.Nevím,proč se váha tak "nafukuje".Knihu má prodávat obsah a ne váha!!!!!!!

21.02.2020 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Tuhle knihu doporučuji přečíst za absolutní koncentrace.Jinak se v ní budete ztrácet .Odměnou vám bude příběh do kterého když se ponoříte ucítíte a uvidíte vše, jak popisuje autor ,jako byste byli součástí a procházeli tou nehostinnou krajinou.May i zde zahrnuje do příběhu i osoby z Levharta.Pro ty,kteří jej neznají mohou některé vztahy osob být nepochopitelné.U jiných nejmenovaných spisovatelů(obzvlášť severských) mi vadí popis minulosti a přítomnosti vždy v samostatných kapitolách, ale May je mistrovsky zakomponoval do celistvosti vyprávění.A vůbec se nenamáhejte odhadnout konec - po vašem nebude ani náhodou :-) Nemalou zásluhu na čtivém obsahu má zajisté i kvalitní překlad.Pokud je touto knihou příběh Fina u konce je to velká škoda.Omlouvám se za chybu s Levhartem.Myslela jsem knihu Skála.Mohla bych to smazat ale to je tak, když člověk dělá chyby.Levhart ležel na stolku mě na očích...A děkuji za citlivé upozornění Nočního ptáka :-)

25.01.2020 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

jít na hledání partnera vědecky přes dotazníky ,grafy,pohovory a sledovat vlastní cíle.To je asi ústřední dějová linka.Ve finále pak ani ten pošuk není schopen ,kulantně řečeno,dokázat protějšku ,že je chlap se vším všudy.To se fakt okecat nedá.Asi tak.

17.09.2022 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Nic pro citlivky,to upozorňuji předem.Autentická atmosféra kriminálního podsvětí.Svět násilí,prostituce a drog.Psáno tak,že vše vidíte i obrazně,hmatatelně ,slyšíte praskání kůže a kostí...Vše dokresluje i hantýrka kterou mezi sebou osoby hovoří.Překlad musel velmi náročný ale povedl se za jedna.O autorovi knihy nelze nic najít,tak se můžeme jen domnívat, jestli to není náhodou pseudonym někoho kdo až tak nechtěl jít s kůží na trh.

16.05.2021 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

velmi čtivá kniha ,je jasné že spisovatel zná důvěrně kraj o kterém píše.Příběh je sice rozvláčný,popisný což není na škodu protože čtenář má velice dobrou představu v jakém prostředí se krimi odehrává

10.03.2018 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Souhlas s IHT na Merleho se stály kdysi fronty jako dnes na kotlíkové dotace

21.04.2017 5 z 5