Knihomolka506 Knihomolka506 komentáře u knih

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Představte si situaci , co byste dělali kdybyste byli sražení autem, řidič by ujel a vy byste skončili v nemocnici v kómatu? Není někdy lepší být hluchý?
Přesně to se stalo hrdince knihy Casey, kdy ji jedno odpoledne změnilo celý život. Napínavý a retrospektivní thriller od slavné autorky. Doporučuji !

07.05.2021 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Idylický vztah malé dcery s nemocnou matkou je asi jen první dojem čtenáře po otevření knihy ,ale skutečný příběh psaný papíře, ze kterého nakonec vznikla kniha je úplně něco jiného. Definuje malou dceru s vražednými sklony , dvojitou osobností, vymýšlenymi kamarády,nenávisti a hlavně sklony zabít vlastní matku. Nemluví,ale nikdo neví jak a proč se to stalo Nevi to asi ani Hanna sama. Neví kdo je zač. Teda.. částečně. Někdo ji ovládá a Hanna s její pomocí něco chystá...

02.05.2021 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Forma ekniha
9-14.11.
Wojciech Dutka- Černá a purpurová
Žánr- holocaust, válečný román
Nádherné napsaný příběh trochu s humorem až by se mohl někdo lehce zasmát. Já se ale u knih s takovým žanrem smát nikdy nebudu. Ano na tom místě pekla jsem byla osobně. A ne jednou, ale hned dvakrát. Poprvé mi bylo jenom 13 let, když jsem dostala nabídku jet s 9. třídou do Osvětimi. Učitelé věděli, že o tom vím víc než studenti střední školy. Když jsem přišla domů stála jsem ve dveřích bílá jako stěna. Podruhé jsem tam šla proto, abych to viděla jinýma očima. Vnímala jsem to ještěvic jako bych tou židovkou pro němce tehdy vzduchem opravdu byla. Víckrát bych tam našla ani kdyby mi slibovali všechno možné nebo bych měla dostat milion. Už ne. Ale myslím, že každý by to měl vidět aspoň jednou za život. Nezapomínejme ????♥️
" Kdo zachrání jeden život, zachrání celý svět."
Žid.prislovi citát z knihy.
Ke knize - dojemný a tak skvěle napsaný příběh dvou lidí, kterým něco bráni v jejich pevné lásce. To něco se jmenuje Osvetim jinak taky tábor smrti a místo, kde nezpivaji ptáci a je cítit kouř. Asi víte, co tím kouřem myslím... Mladý SS se zamiluje do mladé dívky, která je ale na té druhé straně plotu, nosí ji dárky a pomáhá ji bez toho, aby věděl proč a jak se to stalo. To jak příběh dopadne si už musíte přečíst.
Varování- příběh je hodně silný a drastický. Sama jsem několikrát musela odejít od počítače a dělat jinou aktivitu..

14.11.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Neuvěřitelný, ale bohužel pravdivý příběh dívky, která se ocitla v pekle.

28.10.2020 5 z 5

Večerníček pro děti formou audio. Pěkné a vtipné příběhy dvou zvířat v lese , kde spolu bydlí v parezové chaloupce. Hlas - herečka Jiřina Bohdalová
Poslouchala jsem je poprvé a musím napsat, že se mi to, aj když jsem něčemu nerozuměla moc líbilo.

13.07.2020 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

Asi nejslavnější filmová komedie všech dob. Ani netřeba představovat, ale pro ty, kteří opravdu neslyšeli, o čem je řeč...
Parta mužů z několika rodin přemýšlí, jak se vyvléct z rodinného výletu na hory s manželkami a dětmi. Co kdyby jeli jen chlapi? Nepůjde to úplně lehce, ženy jako chuťově umělecký prvek domácností mají své požadavky. Můžou jet sami kamaradi, ale musí vzít s sebou děti! Proč brát ty malý haranty? Fajn , ale Kačenku nebereme, protože je holka .
"Maminko, já už nejsem holčička."
Svérázné metody výchovy dětí, ale hlavně zábava a humor po celou dobu to je S tebou mě baví svět.

Knihu jsem četla snad ještě na střední cca před 2-3 lety, ale její hodnocení píšu dnes 22.11/22, kdy je autorka po smrti . Čest její památce️

22.11.2022 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Krásný romantický příběh lásky dvou lidí s hřmotným doprovodem.

15.06.2022 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

"víkendovka"
Příběh o závisti, možném nevyčíslitelném pokladu a o snaze hledat si muže.

20.02.2022 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Dala jsem si předsevzetí napsat každý den aspoň jednu recenzi ke knize. Teď vím, že to nesplním. Recenze bude hodně dlouhá a upřímná. Pardon, ale tady se potřebuji vypsat...
Eddie (Abraham J, jak se od narození jmenuje) přežil a stal se svědkem událostí, které si dnešni společnost umí představit tak nepředstavitelných, že kdyby o nich začal Eddie mluvit hned , lidé by jen kroutili hlavami. Věřili by mu? Já ano , protože se sice nic takového nevědělo, nacisté byli strašně důmyslní a pomstychtiví, ale tyto věci se skutečně staly. Proč neví dodnes nikdo . Buďme rádi, že se to nedovíme.
Život v koncentráku byl snad jen pro ty dostatečně otrlé a něčím proviněné , činy nejhoršího stupně, např. vraždou. Tim ale neříkám , že bych tam hned někoho poslala. Dnes by se pár takových lidí našlo, ale nejsem sadista. Co takový " způsob" života vzal a dal jednomu člověku?
Eddie si z něčeho takového může kromě traumat a nočních můr může taky odnést to, co platí vlastně dodnes: přátelství je silnější než smrt.
Co si předsevzal, splnil: ode dne, kdy přežil se díval na svět jen veselýma očima. I když se poslední úsměv před jeho úmrtím
(nechci znít hnusně, nikdo to přece nemůžeme vědět, nadsázka) nepodařilo nikomu vidět, směje se tam nahoře jistě doteď. Tak se zkusme smát taky :)

01.01.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Rereading po letech, aby se mi vzpomnělo o čem ta kniha vlastně byla...
Mladý muž Jan nastupuje na místo učitele ve školce, ale není to zas tak běžná školka... chodby pod ní jdou do psychiatrie ,kde se setkávají školkové děti s rodinou - pacienty
Jak školka tak klinika mají své pravidla. Jan je ale poruší. Proč? Retrospektivní thriller propojený s traumatem a děsivou událostí hl. postavy.

26.04.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Před rokem začalo mé pátrání a dnes skončilo.... Hadrovy panák, Loutkář, Konec hry - D. Cole
Poslední díl trilogie a já mám "vyražený dech" sedím beze slov a snažím se vše pochopit. Jaké to bylo ? Super jízda plná humoru, nečekaných událostí, vražd ,kde jich ve všech dílech trilogie bylo až moc a hlavně jsem knihy nemohla odložit!!
Ke knihám : V prvním díle vrah sešívá obětí z těl úplně jiných osob, ve druhém jsou obětí obešené a mají nápis Loutka na hrudi a ve třetím se nechte překvapit sebevraždou nebo spíš umyslnou vraždou? Kdo je vrahem tentokrát a kdo zabil uznávaného kolegu z policejní kriminálky, která vyšetřila už dva předchozí případy? Doporučuji všemi deseti!!!
Fawkes plus Baxterová - dlouhé vzpomínání na všechno, co jsem spolu s nimi prožila. Jedna série končí a další začíná...

21.03.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

S partou lidí ať už kamarádů, známých nebo těch úplně cizích je fajn strávit nějaký čas, ale pokud mají dřivě nebo později všichni spojit své síly , aby se vzájemně zachránili před...? Ano, před kým? To zjistíme v průběhu četby, kde už i tak půjde do tuhého!

26.05.2020 5 z 5

Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Barevná příšerka – Poznej pestrý svět emocí Anna LLenas

Sice dětská kniha, ale její půjčení a mé následné přečtení myslím stálo za to .
Emoce jsou strašně široký pojem, ale tady se vše pokusím trochu zestručnit a podat tak, jak emoce vnímají děti.
Tenká kniha vysvětluje a učí barvy . Emoční. Každý pocit je barevně znázorněný, malá příšerka z příběhu tak lépe pochopí to, co zrovna prožívá. Emoce obsažené v příběhu jsou jen základní, dospělý by byl určitě schopný přidat více.

07.04.2023 5 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Mladý muž žije osamoceně, bydlí sice v sídle, kolem sebe má hodně známých, kteří se ho vyptávají na ženskou společnost. On sám si nemyslí, že by nějakou kdy potřeboval. Určitě by ho pořád kontrolovala, na nic by nezbýval čas . Osudové karty jednoho večera určí jinak...
Gabby, nová sousedka má za to, že štěkání psa odvedle a křik lidí ze zahrady jsou velice rušivé elementy a jde zakročit. Majitel, veterinář Travis se jí také rozhodl navštívit, ale z jiného úmyslu.
Nakonec příběh s kapkou humoru dopadne jinak než by si někdo kdy myslel.

16.11.2022 5 z 5

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

"víkendovka"
Kdyby autorka nepsala s humorem o posledních dnech svých blízkých s humorem četla bych s úsměvem na rtech. Takhle jsem jednu konkrétní kapitolku přeskočila. A není to vina paní Deváté , to netvrdím... viz můj komentář u její další knihy Šťastnáza všech okolností.
Krátké bibliografické povídky podané vtipným obsahem ve formě autorčiných memoárů na "třetí-republikové" dětství, školy za vlády toho pána s knírkem a dospívání, které za doby nemožnosti vlastního názoru taky nebylo jednoduché. Ano, můj komentář sice vyzněl negativně, ale po dalších knížkách se poohlédnu.

09.10.2022 4 z 5

Kiki Strike ve Stínovém městě Kiki Strike ve Stínovém městě Kirsten Miller

Opět mi tohle dílo něco připomíná - honičky v podzemí a jeho zkoumání jinými slovy knihy od Victorie Schwabové.
Lidem nepřístupný svět, skupina dívek s neobyčejným talentem. Jednou z nich je hlavní vypravěčka příběhu Ananka. Ve 12 letech věděla díky věčně studujícím rodičům vše o mytologii a jedech používaných v minulosti. Knihy u nich doma byly všude. Jinak studuje na škole jako spousta jejich spolužaček. Když ale jednou potká zvláštní bytost u nich ve třídě, život se změní. Nedokážu tvrdit jestli k lepšímu, když k tomu ještě přijde na existenci Stínového města. Hon za záhadami podzemí spolu s vtipnými připomínkami členek tajného spolku Irregulars je tady!
PS: líbilo se mi ,že konec každé kapitoly byl uzavřen tipy jak poznat zda vám někdo lže, jak se stát mistrem převleků aneb jak všechny kolem sebe spolehlivě naštvat :)

14.09.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Cathy Cassidy

Dvě hoky a jeden vzkaz plující po hladině. Kniha pro holky .

31.07.2022 5 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

"víkendovka"
To byla poslední slova staršího muže, kterého našli dva golfisté. Jeho smrt zasáhla nejen je, ale všechny ostatní kolem. Když penzisté najdou v kapse mrtvého fotku pohledne ženy , pátrání začíná...
Byla to náhoda nebo byla ve hře závist, peníze,...?
Připomnělo mi to první díl série Vraždy ve Falsterbo- Plážová chatka,kde je také vrazda na golfovém hřišti, ale místo dvou zkušených lidí ji řeší skupina svérázných důchodců .
Výzvy: databáze knih.cz, téma 8: Autor přežil 1.sv.

23.01.2022 5 z 5

Čas vlčích máků Čas vlčích máků Corina Bomann

Minulost nás dostane i tehdy kdy bychom to vůbec nečekali.Mlada Nicole je těhotná. Už dávno chtěla dítě a když se jí podaří otěhotnět ultrazvuk odhalí u plodu srdečnou vadu. Je podezření, že dědičnou nemoc měl její už mrtvý otec. Ale to by se Nicole musela dozvědět od matky celou pravdu. Retrospektivní román o historii, Francii a bojů za druhé světové války, současném životě, strachu o dítě, ale hlavně o minulosti . Doporučuji všem, nádherný příběh ️️

20.05.2021 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Někdy je všechno jinak než jsme si mysleli .. stává se něco, co jsme nikdy nečekali.
Zmizeni mladé dívky, jedna mrtvá a nevěstinec s jeste nezletilyma Ruskama? jak to vše spolu souvisí? To zjistí policajti, jedna novinářka a její přátelé. V příběhu jsou taky běžné věci, které hlavní postavy zažívají společně ve svých rodinách - Od střídavé péče po kamarádství a pocit bezmoci a vzpomínek. První díl série

28.04.2021 5 z 5