-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Neurazilo ani nenadchlo. Ze čtyř povídek mě bavily jen dvě - Momentka a Déšť. Zajímavý námět na povídky, ale asi mi tenhle styl úplně nesedí.

15.01.2022 2 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tenhle příběh mě naprosto dostal. Během tří let jsem ji přečetla už asi 2x nebo 3x, celou dobu ve mně vyvolávala tak "divný" pocit nekomfortu, smutku a lítosti, když jsem se vžila do hlavní postavy, že jsem se ke knížce musela ještě několikrát vrátit. Za mě je tohle něco, co by si měl přečíst každý, kdo nemá zrovna na růžích ustláno a nebo ho prostě jen zajímá tahle tématika "těžkého" života. Určitě se k ní ještě časem vrátím.

08.01.2022 5 z 5

Láska Láska Geneva Lee

Trochu parodie na 50 odstínů šedi, ale dalo se to. Mám ráda hezké konce:-)

18.01.2024 3 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Takova parodie na 50 odstínů šedi:-D

02.01.2024 3 z 5

První, kdo na konci zemře První, kdo na konci zemře Adam Silvera

Četlo se to dobře, ale první díl byl lepší.

20.10.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

První díl byl lepší, ale tento taky stojí za přečtení.

29.09.2023 3 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Bylo to dobré až ve druhé polovině, ze začátku jsem se musela do čtení nutit. Italská slova jsou velmi rušivá, nemyslím, že by tam musela být.

06.09.2023 2 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Čekala jsem mnohem lepší příběh, ale číst se to dalo.

27.08.2023 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Čekala jsem, že to bude plné klišé a nic mě tam nepřekvapí, což se vlastně tak trochu stalo, ale i tak je to velmi poutavý a čtivě napsaný příběh. Jdu hned na druhý díl:-)

10.06.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

První díl byl lepší, tento mě začal bavit až ke konci, kdy se konečně začalo pořádně něco dít, ale i tak to stojí za přečtení.

29.05.2023 4 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Blbost o ničem. Ale každá kniha najde své čtenáře:-)

20.01.2023 1 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Opět toxická Bella, která umírá po rozchodu a je extrémně závislá na svém partnerovi. Ideální četba pro mladé :-D dočteno, ale už se k tomu nevrátím.

11.10.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak trochu nevím, co si o tomhle díle myslet. Kontroverzní témata jsou můj šálek čaje, proto jsem si knihu hned koupila, ale čekala jsem od ní něco trochu jiného. Není to úplně zklamání, ale mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jak dlouho už tohle trvá, co je to za vir, že musela zemřít všechna zvířata a co je například za rok. Popis je to slušný, ale jinak mi vyjadřování autorky moc nesedlo, to je samé “on”, takže je lehké se v textu ztratit a není to úplně příjemné. Nicméně, hodnotícím kladně za neotřelou obálku, téma a syrovost, která tomu dodala tu správnou nepříjemnou atmosféru. Za přečtení to určitě stálo a rozhodně to ve mně vyvolalo nutnost přemýšlet o tom, jak snadno se dají lidé zmanipulovat tak, že se chovají jako bezcitné zrůdy. Já věřím, že pokud by tahle situace nastala, tak by se lidstvo neštítilo ničeho.

22.08.2022 4 z 5

Falešná volnost Falešná volnost Jana Frey

Strašně silný příběh. Četla jsem tuhle knížku už před mnoha lety a teď jsem se k ní vrátila. Zasáhla mě úplně stejně jako kdysi a není mi dobře při představě, že má někdo takovéhle “rodiče”. Určitě si ji zase za čas přečtu, člověk si potom mnohem víc váží toho, jak se měl a má dobře.

30.07.2022 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Film se mi líbí, ale kniha je napsaná jako pro puberťáky. A možná je:-) každopádně už se k ní nevrátím, bavila by mě možná tak v patnácti.

11.05.2022 1 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Druhý díl série mě tolik nebavil, ten první je určitě lepší, ale číst se to dalo a je to fajn oddechovka na pár večerů.

08.04.2022 2 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

No… co mám na to říct! To je tak hezký!!! Je to sice docela klišé, ale tak milý, poutavý, napínavý,… a navíc miluju prostředí věznice v knihách i ve filmech. Nutně potřebuju další díl!

31.03.2022 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Námět dobrý, podání blbý. Nejdřív to vypadalo fakt slibně, ale proč proboha ten zamotaný a zbytečně zdlouhavý konec, ve kterém se člověk ztratí a zbytečně se musí k některým pasážím vracet a hledat je, aby se trochu zorientoval? Tohle za mě teda ne.

04.02.2022 2 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Moje první Kingovka. Pár povídek bylo fajn, jako např. Silniční virus míří na sever, Všechno je definitní nebo Jízda na Střele, ale jinak mě kniha popravdě moc nezaujala. Styl psaní Kinga je pro mě dost specifický a nejsem si jistá, zda mi to sedlo.

09.01.2022 2 z 5

Nová láska na obzoru Nová láska na obzoru Veronika Kabátová

Tahle trojdílná série mi připomíná mé roky na základní škole:-) pak jsem se ke knihám ještě párkrát vrátila, jsou tenké, dobře se čtou a pro puberťačky ideální pohodové čtení.

08.01.2022 5 z 5