Falešná volnost

Falešná volnost https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25188/falesna-volnost-25188.jpg 4 67 9

Sofie žije v rodině, kde se vše točí jen kolem jejího nevlastního bratra Robina. Její matka ji zanedbává a dá se říci, že ji nenávidí. Její nevlastní otec ji jen bije a nadává. Sofie několikrát uteče z domova, poté je umístěna do dětského domova, kde však nezůstane dlouho, protože uteče. Takhle se to opakuje několikrát, žije v mnoha domovech a mnohokrát uteče a ocitá se na ulici. Zde poznává mnoho přátel, kteří jsou na tom stejně jako ona, ovšem tato přátelství nikdy netrvají příliž dlouho. Celý její život na ulici se točí hlavně kolem drog. Ve 14-ti letech otěhotní s přítelem Arnem, ale nejspíš kvůli závislosti na drogách potratí. Nakonec se předávkuje LSD a probouzí se v nemocnici, kde nad ní stojí Arno, její matka a její kamarádka z dětství se svými rodiči. Tímto Sofie dostává novou šanci do života.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Nava

Sackgasse Freiheit , 2001

-knihomolka-
30.07.2022 5 z 5

Strašně silný příběh. Četla jsem tuhle knížku už před mnoha lety a teď jsem se k ní vrátila. Zasáhla mě úplně stejně jako kdysi a není mi dobře při představě, že má někdo takovéhle “rodiče”. Určitě si ji zase za čas přečtu, člověk si potom mnohem víc váží toho, jak se měl a má dobře.

skippingrope
25.03.2022 5 z 5

(SPOILER) tato kniha me fakt dostala. jakoze DOSTALA. opravdu se me dotkla…hlavne v prvni casti deje, kdy se odehrava vlastne vse pred tim, nez sofie zacne zit na ulici. cist o tyrani ditete neni nic prijemneho. i kdyz to tu nebylo popisovano nijak do extremu, i tak mi z toho bylo zle a mamu i nevlastniho otce bych okamzite profackovala. to, co se delo potom, co utekla, bylo samozrejme hrozne smutne. vlastne je mi z knizky uplne nanic. akorat jsem se zase vic utvrdila v tom, jak zly lidi dokazou byt,jak je ten svet vlastne smutnej a jak to nesnasim. kazdopadne bych tuto knihu doporucila precist vsem. UPLNE VSEM. aby aspon treba nekdo otevrel oci a nebylo tohle tema tak moc tabu.

oolinkaa
11.11.2019 3 z 5

Silný příběh. Ale dle mě to mohla řešit lepším způsobem. Každopádně klobouk dolů , že k prostituci nespadla tak lehko, jako jiné děvy .

karin9738
25.08.2019 5 z 5

Vetla jsem ji asi 30x jedina kniha po crazy co jsem cetla

Denisa232623
18.06.2018 4 z 5

Zajímavý příběh, který vás určitě pohltí a vy budete chtít číst. Knihy s danou tématikou jsou smutné, ale více než nutné aby jsme něco takového četli a uvědomili jsme si že ne všichni máme to štěstí být v milující rodině a dostat vše na co si ukážeme.

katerina-b
06.10.2013 5 z 5

velice poutavě napsáno mohu jen doporučit, jak se začtete musíte ji prostě dočíst do konce

Mikejla1308
11.07.2013

Hodně poutavý příběh, který prostě nelze nedočíst. Určitě také doporučuji.

Vlastula.P
20.03.2013 5 z 5

Souhlasím s komentáři. Jakmile začnete číst, musíte dokonce! Krásně se četla. DOPORUČUJI :)

dark.ma93
01.06.2012 5 z 5

Drsné! Přečte člověk během chvíle a donutí ho přemýšlet nad tím, jak špatné rodinné prostředí posune člověka k tomu, aby se v důsledku toho stal špatným a špatné věci dělal. Četlo se to bezvadně!

děti Německo bezdomovci násilí

Jana Frey