Okamžik co mění život

Okamžik co mění život https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12322/mid_okamzik-co-meni-zivot-rrJ-12322.jpg 4 59 11

Příběh patnáctileté dívky Leny, které se změní od základu život po autohavárii, při které ztratí zrak. Lena je hezká a milá dívka, kterou čekají krásné prázdniny s jejím novým přítelem Frederikem. Vše se ale změní, když se s přáteli vydají na výlet, který skončí velmi nešťastně. Při havárii ztratí Lena zrak a začíná pro ni úplně nový život. Na počátku cítí pouze bezmoc a chtěla by zemřít. Její přátelé a rodina jí pomáhají, jak jen mohou, ale vše závisí na ní. Autorka zde působivě líčí pocity člověka, který má dojem, že ztratil vše, jeho naprostou apatii a bezmoc. Mladou dívku čeká velmi dlouhá cesta k nalezení sama sebe. Příběh je napsán na základě skutečných událostí.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Nava

Der verlorene Blick , 2002

Aneleh
08.02.2024 5 z 5

Další kniha, kterou jsem si zařadila mezi ty, na něž nezapomenu. To, s čím se musela srovnat dospívající patnáctiletá dívka s neobyčejně krásnýma očima, je opravdu kruté. Celou dobu jsem jí držela palce, aby se s tím poprala. Lena mi byla sympatická, to co ona zvládla, by ani leckterý dospělý nedokázal. Měla štěstí na dobré přátele i milující rodinu, a tak se nakonec, jak jen to šlo, zařadila do normálního života svých vrstevníků. Spisovatelka perfektně líčí veškeré Leniny prožitky a pocity, její bolest a beznaděj. Motiv skutečné události knize přidává ještě více na atraktivnosti.
Protože až 90 % vnímáme zrakem, je slepota to nejhorší, co může člověka potkat. Proto knihy s touto tématikou jsou vždy emočně velmi silné příběhy. Jak důležité je chránit si a opatrovat svůj nejdůležitější smysl si po přečtení této knihy uvědomí snad každý:
"Nevnímala jsem den ani noc. Neviděla jsem ani sama sebe. Jediné co bylo skutečné, byla temnota. Pořád a všude temnota."

skippingrope
03.04.2022 3 z 5

tato kniha se mi od této autorky líbila nejméně. Lena mě od začátku srala a nebyla mi sympatická, všechno se seběhlo tak nejak rychle a rychle to i skončilo. opravdu, ten konec jsem moc nepobrala. jako by to autorku uz nebavilo psat a tak to chtela co nejrychleji ukoncit. tema vybrane dobre, ale zpracovani nic moc.

Jana512
23.01.2020 5 z 5

Jak se může v jediné chvíli změnit životní situace a co prožívá Lena, než dokáže situaci přijat? Pro ni samotnou to bylo hodě těžké, ale má rodinu a dobré přátele, kteří ji pomohli zařadit se znovu do života.

karlicka
02.11.2018

Velice povedená kniha. Krásně zpracované téma dívky, která chce umřít, protože oslepla, ale nakonec najde správnou cestu pomocí přátel

KikinkaV
17.05.2017 5 z 5

Slzy jsem měla na kraji téměř po celou dobu četby... Velmi silný a dojemný příběh, který čtenáře úplně pohltí...

Iwíček
22.01.2015 5 z 5

Jedná se o silný příběh, osud dívky mi byl velice líto.

tatruszka
08.02.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem s hlavní hrdinkou doopravdy soucítila, nedokážu si představit, že bych už nikdy neměla vidět. Držela jsem jí palce od začátku do konce a musela jsem tleskat, jak se se situací vypořádala.

katerina-b
06.10.2013 5 z 5

bezvadné čtení po těžkém dnu, zvládla jsem ji za večer

Vlastula.P
20.03.2013 5 z 5

Úžasná knížka! Přečetla jsem ji snad na jeden nádech!

dark.ma93
01.06.2012 5 z 5

Kvalita! Ukáže, jak se postižení lidé mezi námi cítí. Určitě mluví za pocity lidí, co si něčím takovým prošli...

Horxus
14.01.2012 5 z 5

Nemám ráda smutné knihy, ale tohle mě nadchlo. Člověk si po přečtení uvědomí, jak je vlastně zrak důležitý a co všechno se po jeho ztrátě změní. Musím přiznat, že se mě to tak dotklo, že každý večer děkuju bohu že jsem zdravá a že můj zrak je v pořádku- a to nejsem věřící.

slepota nevidomí německé romány

Jana Frey