Mrazivý ráj

Mrazivý ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12259/mid_mrazivy-raj-rsY-12259.jpg 4 86 11

Příběh dívky Hany, která se snaží vymanit ze sekty, jejíž součástí byla celé své dětství. Vhodné pro starší dívky. Když byla Hana malá, umřela jí maminka. Po nějaké době se otec znovu oženil a jejich život se změnil. Stali se Svědky Jehovovými. V tomto církevním společenství získala Hana klid, jistotu a pocit bezpečí. Avšak v době dospívání si začne uvědomovat, že již takto žít nechce a pokouší se vymanit, aby mohla být jako ostatní. O tom, jak velký má sekta vliv, a jak je těžké se z něj dostat, vypráví tento příběh, který je založen na skutečných událostech.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Nava

Das eiskalte Paradies , 2000

Magie233
12.04.2023 4 z 5

Velice dobře napsaná, poutavě, zajímavě, jednoduše, tak aby oslovila hlavně mladé čtenáře. Čte se opravdu skvěle a rychle, žádné nudné a popisné pasáže. Smutný a dojemný příběh podle pravdivé události.

Eva_Skala99
17.11.2022 2 z 5

Poučná, dobře napsaná. Ale není to úplně můj soudek literatury, ale určitě se najdou takoví, kterým se bude líbit. Doporučuji!

Allla9
26.06.2022 5 z 5

Dozvěděla jsem se mnoho zajímavého o sektě Jehovových. Příběh vypráví Hana, která musela v této sektě být od dětství. Některá jednání sekty jsou hodně přísná, nesmlouvavá a hnusná.

skippingrope
31.03.2022 5 z 5

opět skvělá kniha od této autorky. nikdy jsem se s takovým tématem nesetkala a opravdu mě to zaujalo. teď si dávám maraton young adult knih, než na to budu už stará a k této knize už se asi pravděpodobně nevrátím, ale ráda ji přenechám třeba své dceři (pokud nějakou někdy budu mít). moc se mi líbila.

Maria95
05.08.2018 5 z 5

Pravdivý příběh, který mrazí..hlavní akterka Hana vlastně nemá na výběr, nevlastní macecha ji do toho zatahne, otec má plnou hlavu své partnerky a neví, jak na tom je vlastní dcera, nakonec však zasáhne a nějak to dopadne..doporučuji přečíst

EvikU.
05.04.2017 5 z 5

U týhle knihy mě mrazilo. Jak můžou být lidí zlý a ještě si to omlouvat vírou. Ještě že se z toho dokázala vymanit.

Iwíček
22.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, avšak dívky mi bylo velice líto.

tygrilady
28.10.2012 4 z 5

Zajímavá kniha,mohla být lépe napsaná,ale přesto je čtivá...........

dark.ma93
01.06.2012 5 z 5

Tak takový je život jehovistů a náboženských fanatiků?! Drsné, běhal mi s příběhu mráz po zádech...:/:( Něco tak realisticky a psychologicky napsaného, se jen tak nečte.

Daniel-la
13.01.2012 4 z 5

Zajímavé téma, zajímavé čtení.

Claire
03.02.2011 5 z 5

Úžasná kniha, která se musí číst jedním dechem.

sekty

Kniha Mrazivý ráj je v