-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pecka! Stejně jako první díl, ale zde bylo alespoň více akce a Rhys je muj velký oblíbenec:-)

23.06.2023 5 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

K tomuhle asi není potřeba cokoli říkat. Neskutečné, že v dnešní době se tohle ještě vůbec může odehrávat..

29.05.2023 5 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Masakr. Tohle je tak skvělá kniha, že jsem se nemohla odtrhnout!

29.05.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Různé situace z pohledu ostatních postav bylo zajímavé zakončení série. Možná tato kniha nebyla až tak úplně důležitá, ale přesto to bylo hezké.

08.12.2022 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ze začátku trochu nuda, ale pak se to rozjelo. Ten konec mě dojal:)

04.12.2022 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Tento díl mi přišel trochu slabší, hlavní postava mi nebyla moc sympatická. Přechozí díly byly určitě lepší:-)

30.11.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle bylo fakt... divný. Dávám hvězdy za čtivost, protože ačkoli to byla slátanina první třídy a v podstatě to bylo o ničem, tak to bylo napsané poutavě a četlo se to dobře. Ale jinak mě ten děj/neděj moc nezaujal a myslím, že za dva dny zapomenu, že jsem to vůbec četla.

22.10.2022 3 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Ačkoli tady spousta lidí kritizuje přehnanost, určité nadpřirozeno, to, jak kniha skončila,... tak mně se to líbilo. Je pravda, že nadpřirozené prvky mi tam neseděly úplně stoprocentně, každopádně za mě je tahle kniha tak přehnaná, až je skvělá a byla jsem upřímně chvílemi až vytočená z těch nesmyslných požadavků Společenství :-) jediné, co mi vadilo, že nebyl dostatečně vysvětlen důvod Pahýlů, což je právě něco, co mě hodně zajímalo. Obecně mám ráda takovéhle typy knih, kde je děj bizarní a určitě si ji ještě někdy přečtu a budu ji doporučovat. Za mě super.

14.10.2022 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Téma únikovek je moje velice oblíbené, takže jsem si pro knížku hned běžela. Nejspíš jsem od toho očekávala něco trochu jiného, ale ve finále mi vadil jen ten dost překombinovaný konec, jinak to bylo fajn čtení a asi se k tomu ještě někdy vrátím.

17.07.2022 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Vzhledem k tomu, jak mě nadchl první díl, jsem od druhého čekala to samé. Bohužel tento mě moc nebavil, přišlo mi, že je tam hodně zbytečných pasáží a některé jsem i přeskakovala. Konec mě dokonce i celkem naštval, čekala jsem to “hezčí”. Třetí díl si ale určitě koupím, ať mám celou sérii.

11.07.2022 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Opět neuvěřitelné dílo od neskutečně talentovaného autora. Četla jsem od něj všechny knihy a ani tahle mě nezklamala. Líbí se mi, jak je to vlastně "uvěřitelné", jak snadno se může tahle situace do budoucna stát realitou a celou dobu mi běžel mráz po zádech a měla jsem neustále žízeň z představy, že otočím kohoutkem a nevyteče ani kapka. Tohle se fakt povedlo!

22.06.2022 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nemohu zvolit jiná slova, než u předchozí recenze prvního dílu. Takže jen ve zkratce - slátanina pro puberťáky.

15.06.2022 1 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Příběh se moc neshoduje s anotací, čekala jsem něco úplně jiného, ale nakonec mě to celkem chytlo a ačkoliv jsem některé pasáže musela říct z donucení - na mě to bylo celkem zdlouhavé - tak jsem byla zvědavá, kdo za tím stojí a nenapadlo mě, že je to vlastně jinak, než jak jsem předpokládala. Zajímavé dílo, je tam skvěle vykreslená psychologie postav, šikana a i "nevinný" žert se může hodně zvrtnout, když je narušená psychika.

13.05.2022 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Miluju filmové zpracování téhle knihy, ale kniha samotná mě moc nebavila. Je tam na mě příliš mnoho "okecávání", příliš mnoho metafor, příliš mnoho kudrlinek.. Podle mě je dost přeceňovaná. Hodně pasáží jsem přeskakovala a ačkoliv film mě pokaždé dostane, u knihy se to nestalo.

14.04.2022 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Romanťárna jak vyšitá. Čekala jsem, že to bude laciný příběh pro puberťáky, ale nebyl! Přesto, že všichni víme, jak to nakonec dopadne, tak je to super, milá oddechovka, kterou jsem dočetla v pět ráno, protože do té doby jsem tu knížku nemohla odložit. Kaden mě sice někdy fakt hrozně otravoval svým chováním, ale překousla jsem to. Nic moc jsem od typického klišé nečekala, ale rozhodně to předčilo má očekávání a v budoucnu se k tomu ještě určitě vrátím.

02.04.2022 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Docela hezký příběh, ale asi by se mi líbil víc, kdybych ho četla o 10 let dřív. Po přečtení knihy jsem si stáhla i film, ten byl taky fajn i přesto, že to je skutečně jedno velké klišé. Milé klišé:-)

05.03.2022 3 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Myslela jsem si, že v mém věku (27), mě už tohle téma nebude úplně bavit, vzhledem k tomu, že jsem fanda spíše thrillerů a hororů. Ale tenhle příběh má něco do sebe, něco, co mě donutilo nepřestat číst a od odpoledne do noci jsem jen seděla a četla, dokud jsem to nedočetla do konce. Je to smutný příběh nešťastné holky, která se zamiluje a svět je díky tomu zas veselejší. Přesto, že je to dost klišé, tak to zároveň klišé není, protože tohle prostě tu hloubku má.

01.02.2022 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Dobrá pointa, na nic podobného jsem zatím nenarazila a myslím, že díky tomu brzy sáhnu po další fantasy knize. Autorka píše čtivě a ten konec mě překvapil, takovouto pointu jsem nečekala a bylo to příjemné rozuzlení.

18.01.2022 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nemohla jsem si zvyknout, že s každou kapitolou se měnil příběh na další osobu, nejdřív mi to moc nedávalo smysl a do čtení jsem se celkem nutila. Ale dopadlo to tak, že když jsem se konečně začetla, tak mi všechny postavy a příběhy zapadly do sebe a dočetla jsem ji během jednoho dne. Byla jsem napnutá jak struna a potřebovala jsem vědět, jak to vlastně dopadne. Konec mě potěšil.

08.01.2022 4 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Můj první gamebook. Nebavil mě tak moc, že je asi i poslední. Téma je fajn, horory miluju, ale přestože kniha nabízí až 11 možných konců, jsou více méně všechny skoro stejné, jen odlišně podané a nic nového se tam čtenář stejně nedozví. Jediné plus je poutavá obálka a fajn ilustrace uvnitř.

08.01.2022 1 z 5