Knihomol2108 Knihomol2108 komentáře u knih

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Přestože mne asi čtenáři ukamenují tak tuhle knihu Aleny Mornštajnové asi znectím. A to navzdory tomu, že je mou oblíbenou autorkou a má úžasný vypravěčský talent. Při čtení knihy jsem měla pocit, že čtu knihu z Gotwaldovské doby. Chápu, že kniha je fikce, ale tady autorka myslím přestřelila. Rok 89 mnozí z nás včetně autorky zažili a přestože minulá doba byla o nesvobodě, estébácích, rozhodně to nebylo takové. Tento román je mnohde uváděn jako dystopický. To bych se velmi ohradila, za dystopický román můžeme označit třeba Orwel 1984, nikoliv takto zplácanou nedávnou historii. Myslím, že kdyby autorka nespecifikovala datum, byla by kniha ok. Ovšem všichni, hlavně "Husákovy děti" tu dobu pamatujeme a tohle je vědomé ohýbání všeobecně známých fakt. Chápu, že to není literatura faktu ale tady podle mého názoru prostě autorka přestřelila. Ovšem i přesto ta kniha jako příběh je čtivá, a styl autorky je prostě skvělý. Co závěrem? Dám si od Mornštajnové chviličku pauzu a pak se k ní zase vrátím. Tato kniha za mne nic moc.

13.05.2021 1 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Skvělé, čárové, napínavé. Doporučuji

14.03.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělá, čtivà.

09.11.2020 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

16.01.2021 1 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Byla by to skvělá kniha...ale ten konec? Jako by si autorka dala LSD.

17.11.2020 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Musím souhlasit s Rawen616 kniha je sadistické porno,o hrůzách války nevypovídá, není věrohodná. Co nejvíce nechutností se vejde na stránku, tím lépe. Navíc vyprávění je rozsekáno do kapitol, které vlastně končí vždy, když děcko opustí vesnici, aby si šlo pro nášup do další. Respektuji vkus a názor každého, nejsem útlocitná a drsnost knih mi nevadí, tato však nebyla drsná, jen nechutná. Za mne tedy ne.

30.09.2020 odpad!

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Skvělá kniha. Ačkoliv nesnáším Chorvatsko, tuhle jízdu jsem si užila.

01.04.2024 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Nádherná kniha o lidsví, naději a přesto to není červená knihovna. Kniha dojímá i nutí k zamyšlení. Nádhera

09.10.2022 5 z 5

To To Stephen King

Kinga mám ráda, ale tuhle hrůzu jsem doslova přetrpěla. Bylo to 1000 stran nesmyslů a braku. Za celý život jsem nic blbějšího nečetla a to už jsem na světě velmi dlouho. Od Kinga si nyní budu muset chvilku odpočinout , protože pro mě byla ta kniha peklo

02.06.2021 odpad!

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Naprosto úžasná kniha. Čtivá, skvělá.

10.01.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je čtivá a citlivě napsaná. Ovšem ohromné ovace, které jí provázely se u mne nekonaly. Je to dojemný příběh, ale beletristické zpracování tohoto tématu mi prostě nesedí. Je to ovšem pouze můj názor a rozhodně nechci nikomu ho vnucovat. Kniha totiž určitě stojí za přečtení a někoho dokonce rozpláče. Autorka je bezpochyby skvělá vypravěčka.

21.03.2020 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četla jsem o vánočních prázdninách. Čárové, ale v půlce už jsem koukala , kdy bude konec. Za přečtení ovšem stojí.

18.03.2020 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Opět skvělý King. Skvělá jako vše co tento autor napsal. Doporučuji.

21.02.2020 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Pěkná krimi, rychlý spád, dynamika. Doporučuji.

18.02.2020 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Přečteno v loňském roce. Kniha je krásně čtivě napsaná, stránky plynou tak rychle, že než se nadějete je konec. Bohužel jsem se zatím nedostala k jiným knihám tohoto autora, ale napravím to.

04.02.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Skvělý rodinný psychothriller. Má to spád, šťávu, skvělý závěr.

19.02.2021 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Skvělá, číhá. Doporučuji.

18.03.2020 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

úžasná kniha...trochu rozvleklý děj, ale závěr to čtenářům vynahradí

20.02.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Právě jsem dočetla. Každá kapitola končí napínavě. Nerada jsem odkládala. Překvapivé rozuzlení.

29.01.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečteno vloni. Zajímavá, čtivá. Doporučuji.

29.01.2020 5 z 5