knihomol 61 knihomol 61 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Četla jsem všechny knihy od Keplera,ale toto je snad nejpovedenější .Strhující děj,napětí, prostě to,co má detektivka mít! Jedním slovem PARÁDA a pokračování, určitě musí být,podle posledních vět v textu si to vyžaduje. Ovšem mám obavy,aby to nebylo uměle nastavované. Možná by tato dvojice měla začít úpně jinak a sérii ukončit.

12.11.2013 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tedy od Adlera Olsena už jsem četla hodně knížek, ale toto je snad jedna z nejhorších. Ani dočíst jsem ji nemohla. Nepřehledné,než se autor dostal k vlastním příběhům,je půl knížky pryč .Některé věci a úsudky lidí až neskutečně nerealistické..za mě tedy žádná hvězda a ještě navíc lituji těch peněz,co jsem za ni dala. Myslím,že to bylo napsané jen proto,že rychle chtěl vydat nějakou knížku,protože jinak si to nedovdu vysvětlit.

28.01.2018

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jsem ráda,že jsem si knihu nekoupila. Prostě jsem ji musela po několika stránkách odložit.Vůbec jsem nepochopila, důvod,proč jde o dvě ženy atd.atd. Ráda jsem šáhla po jiné knížce.Knihu nedoporučuji.

22.08.2016

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Všechny knihy tohoto spisovatele jsou drsné ano,ale přesto je mám ráda. Mají švih,napětí, přiměřený počet postav a do poslední chvíle je pachatel nedostižný, prostě jak to má u správné krimi být.Není to kniha pro romantiky a na spravení nálady,ale přesto je super."Drsňákům doporučuji"
Jestli vydá novou,a já věřím,že ano,zase si ji koupím.

30.11.2015 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Abych pravdu řekla, čekala jsem od knížky více. Zatím jsem se " brodila jmény a in formacemi" jakoby ani neměl být konec.Bylo mnoho postav a už jsem se v tom začala ztrácet. V tomto případě jak se říká "méně je někdy více" to platilo na 100 procent. Knihu jsem dočetla, ale jen proto,že jsem za ní dala peníze.Kdyby byla z knihovny,nedočetla bych ji. Už po ní nesáhnu.

11.11.2014 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Musím řící,že to to bylo opět velmi povedené dílko.Nápad a další souběžný běh děje velice zajímavý,musímříci,že vybrané téma bezvadné, hodí se na dnešní dobu. Někdy mi bylo hrozně,když jsem si představila,jak se dokáže lidem "vymýt mozek " až mi z toho běhal mráz po zádech .Zápletka a rozuzlení ne jen tak jednoduché jako u některých jiných,myslím tím některé detektivky z amerického prostředí. Někdy mám u nich dojem,že si spisovatelé myslí,čím brutálnější zápletka a čím "vice krve z ní stříká" , tím lépe. Samozřejmě každému se líbí něco jiného,ale já si "více užiju" stou přidanou psychologií. Je však pravda,že ty způsoby psaní střídám i žánry,takže když mám moc psychologie,šáhnu ráda po něčem jiném,třeba i po té drsnější Americe nebo historickém románu. Myslím ,že i Olsen je knížku od knížky lepší a lepší. už se těším na novou až vyjde v říjnu" Složka 64". Hurá

21.08.2013 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Musím řící,že to byla docela dobrá detektivka,ale chvílemi zbytečně natahované. Přesto chválím a doporučuji.

10.03.2017

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

četla jsem od autorky tuto knihu jako první a mohu doporučit.Moc pěkný román.Přečetla jsem ho jedním dechem a mohu jen doporučit.

24.10.2016

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

U mne první kniha od Fr. Niedla a musím řící,že jsem se nemohla odtrhnout.Kniha nepostrádá humor, napětí i popisky míst,akorát ten konec mi přišel.že bude asi další díl.Tak jsem na něj zvědavá Knihu mohu doporučit .

22.08.2016 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Ještě ,že jsem si knihu nekoupila.Nedá se to vůbec srovnat s Dítě 44.Ta se mu povedla,ale toto ...
Vím,že se snažil/ spisovatel/ napsat něco neotřelým způsobem,ale prostě a jednoduše se to nepovedlo,nebo jsem očekavala něco jiného,nevím.Nemohu knihu doporučit,protože se mi prostě nelíbila!!!

18.07.2016

Lotosové blues Lotosové blues Kristina Ohlsson

Téma velice zajímavé ale zpracování hrozné .Do půlky knihy jen nicneříkající dialogy a potom na 5ti stránkách od konce rozuzlení. Oproti vydaným předchozích knížkách to nestálo ani za přečtení. Ale dočetla jsem jen proto,že mě autorka vždy sedla.Jestli bude 2 díl tak už si jej nekoupím .Kniha nemá místo v mé knihovně!

18.05.2016

Zloba Zloba Chris Carter

Musím opět říci BOMBA. Přestože Chris Carter píše dost agresivně a drsně., jeho knihy mají spád a opravdu je vždycky "shltnu " na jeden zátah .Tady se trochu více soustředil na tu psychologii,ale mně to nevadí.Zase tam nebylo relativně tolik té krve,i když také. Knihu doporučuji,ale jen pro silnější povahy. Už se těším na další knížku.

31.03.2016 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Bylo to zase něco jiného a překvapivý závěr,ale neposadila jsem se s toho na zadek.Znám lepší a vlastně nevím, proč to má takový název. Možná nějaká metafora nebo fakt nevím.

30.03.2016

Levhart Levhart Jo Nesbø

Musím říci,že mě spisovatel opět nezklamal.Nečtu jeho knížky jednu za druhou,ale tentokrát jsem si chtěla přečíst opravdu něco pěkného ,a tak jsem po ní šáhla.Pravda je,že ta jména v příběhu byla podobná a musela jsem se vracet,abych si to srovnala,ale NESBO opět jedinečnej ve stylu psaní,napětí,spoustě informací,prostě,to je ON a nikdo jej nemá šanci napodobit a tak je to správně.
Možná mi někdo řekne,že to a to je přitažené za vlasy,ale v celkovém pohledu na příběh mi to až zase tak nevadí.Jsem ráda,že mám jeho všechny knihy,protože je opravdu jedinečný.
Knihu určitě doporučuji !

01.03.2015 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Věděla jsem ,co od knihy mohu čekat,takže zase mě nezklamala,ikdyž to rozuzlení mě hodně překvapilo a už bych pomalu řekla,že to bylo zbytečně zapletené a potom na pár stránkách překvapení ,ale líbilo se mi to , mohu doporučit,,ovšem jen pro silné povahy!

14.02.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Musím autora pochválit za věrohodnost života v Rusku v době,kterou si vybral.Přesto,že jsem to nezažila,ty poměry tam opravdu byly takové jak jsou v knize popisovány .Nebojím se říci,že možná některé věci přetrvávají dodnes/ sledování a jiné techniky státní bezpečnosti. Na to ,jak je spisovatel mladý , musím hodnotit knížku velice positivně Přidaná zápletka s vrahem ,opravdu z mého pohledu zdařilá knížka.Už se těším na druhý díl.

03.07.2014 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

knihomol 61- A opět mě nezklamal ,opravdu pěkná knížka. Kniha,nad kterou musíte přemýšlet a to je správné.Někdy dost brutální,ale zase naopak se člověk dozvěděl informace o válce z jiného pohledu.Fakt pěkné. Doporučuji přečíst a jsem ráda,že knihu vlastním a budu se k ní moci kdykoliv vrátit!!!

02.06.2014 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Přestože jsem knihu dočetla až dokonce.nemohu řící,že by to bylo kdovíjaké.Už si tuto autorku nevyberu ,protože jsem četla historické romány lepší kvality.Dám přednost románu od Vlastimila Vondrušky,či Antonína Polácha.

05.05.2014 1 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Možná ,že to bylo trochu drsnější,ale musím říci,že se četla velice dobře.Děj,napětí i příběh, velice podařené.Kde to šlo,tam jsem četla.Knihu hodnotím velice kladně!

26.07.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Brala jsem ji jako Nesboovu prvotinu.Nařekla bych ,že to bylo tak špatné,Pravda ty pozdější jsou vypracovanějšíj ak psychologicky ,tak dějově,ale dověděla jsem se o Austrálii zase trochu jiné věci a z jiného pohledu,což mě zaujalo.Napínavé to také bylo,takže s knihou spokojenost. Nesbo měl smůlu nebo vlastně štěstí, že jej začali překládat a vydávat od jeho poutavějších titulů.Pravdou je,že by si potom čtenáře hledal asi obtížněji.Ale to je kdyby.... Již se těším na nový titul.

03.05.2013 3 z 5