Knihoholka. Knihoholka. komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další pohlazení po duši. Julie mě na pár hodin odvedla na nádherný Island, za krásným příběhem a k vtipným scénám. Opilá Lucy s Heklou na honu za dekami a polštářky byla fantastická. Ačkoli jsou příběhy předvídatelné, stejně mě baví a knihu přečtu za pár hodin. Ta pohoda, která z knihy vyzařuje je v téhle době velmi potřebná. Alespoň pro mě ano.

30.12.2020 5 z 5

Trocha popisu, mnoho dobrodružství, nádherná atmosféra, mimořádný svět a skvělý spisovatel. Kniha nemá chybu.

08.07.2020 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Film je absolutní kopií knihy, a tak jsem si při čtení představovala jednotlivé scény. I když příběh znám kniha mě velmi bavila. Autorka má moc pěkný styl.

03.09.2020 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohlazení po duši. Ze stránek jsem cítila vůni kávy, skořice a přátelství. Chtěla bych se přemístit do té útulné kavárny v Kodani, Eva by mi udělala šálek kávy a společně by jsme upekly skořicové šneky. Ben by mě políbil na dobrou noc a Josh sekýroval za to jak se chovám.

24.08.2020 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Moc mě to bavilo! Zasmála jsem se, odreagovala se a byla jsem absolutně vtažena do děje. Zároveň jsem se něco i dozvěděla a vzor Bee Marie Curie je absolutně boží. Knihu jsem si velmi užila a může mi někdo najít Leviho v reálu prosím? Děkuju pěkně.

18.01.2024 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Autorka se drží stále stejného scénáře a i tak to stále funguje. Je to čtivé s uměním vtáhnout vás do děje, a s místy vykreslenými tak krásně, je to jako by jste tam byli s nimi. Příjemná oddechovka, kdy na vás dýchá tajemství a sladká až klišé romanťárna.

31.01.2023 4 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Od knihy jsem moc neočekávala, ale slupla jsem jí za dva dny. Neskutečně čtivá i když lehčí četba. Konec jsem čekala, ale stejně mě to dostalo a už kňučim, aby byl další díl.

09.07.2022 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Ta je tak krásně napsaná! Ani jedna stránka mě nenudila a při posledních stránkách jsem musela držet slzy dojetí. Šaša je skvělá postava, byla Carlovi sluníčkem a mě vždy vykouzlila úsměv na tváři svou nebojácností a odhodláním.
Láska ke knihám ze stránek opravdu sálá a mně bylo potěšením si tuto knihu přečíst.

21.05.2022 5 z 5

Původně jsem si myslela, že toto bude další kniha nějakeho herce, který se chce jen zviditelnit a vydělat. Nemohla jsem se víc mýlit. Tom je skvělý vypravěč, kniha mě bavila a předmluva Emmy byla dojemná. Překvapilo mě s jakou upřímností do toho Tom šel a vážím si ho za to. Biografie nečtu, ale tuhle jsem musela mít a jsem ráda, že jsem knihu nezavřela zklamaná.

02.12.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Bylo to krásný, nadchlo mě, do jaké doby autorka příběh zasadila a ještě ke všemu do knihovny! Krásná romantická linka, mrzutý pan Reed se mi líbil od začátku a jeho bratři byli absolutně skvělý, nad scénou v hospodě jsem se bavila. Do postav jsem se zamilovala a vůbec mi nevadilo 500 stran, krásný romantický zážitek.

27.10.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tohle se mi moc líbilo! Opravdu romantický útěk od reality do slunného Chorvatska. Maddie je tak sympatická a milá, že mi okamžitě přirostla k srdci a Taru s Cory musíte obdivovat, jaké umějí být mrchy. Nick je prostě miláček a Douglas se Siri jsou úžasní. Nesmíme zapomínat na Ivana, který nakonec nebyl takový, jak jsme si mysleli. Zároveň Caplinová vykreslila místa, tak detailně, že jsem tam byla s nimi.

18.11.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Myslím, že většina z nás se v této knize najde. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo čichá ke knihám, cítí se jako by život skončil když dočte výbornou knihu nebo se bojí, že bude mít někde volnou chvíli a nic ke čtení.

13.11.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Uf, nevím jak vy, ale já jsem konec absolutně nečekala. Je fakt, že nerada přemýšlím, jak by to mohlo skončit, pokud mi to není jasný už u čtení, tak nad tím příliš nepřemýšlím. Toto mě odrovnalo. Ale popořadě.
Paní jezera je asi nejlepší knihou celé série, je tam trocha napětí, hodně "oh my god" momentů, radosti, smíchu a dojetí, za mě i hodně slz. Poplakala jsem si u toho, ať už dojetím nebo smutkem. K postavám jsem si vytvořila jisté sympatie a pouto. Jediná část, která mě příliš nebrala, byla bitva u Brennu. Byla jistě důležitá a Jarreho a pulčíka jsem si také oblíbila, ale kapitola mě moc nebavila. Ale zápletka s Marigoldem a kněžnou? Tady je Marigold prostě Marigoldem, a to mě velmi baví.
Ke konci mám spoustu otázek a Sapkowski by klidně mohl napsat ještě jeden celý román. Vrátí se někdy Ciri do Cintry nebo prostě zůstane tam, kam odešla? Setká se někdy opět Jarre se Ciri? A tak dále. Nebo to prostě nebudeme řešit, protože něco skončilo a něco nového začíná?
Celkově mě to nesmírně bavilo, určitě si někdy přečtu i povídky a k celé sérii se ještě vrátím.

19.04.2024 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Snad nikdy jsem se u knihy tak nezasmála. Autorka mě zcela vtáhla do děje a všechno jsem to s Olive prožívala, Adam je dokonalý, Holdena a Malcoma jsem si zamilovala a u scény s dvojitým rande jsem se upřímně smála. Neuvěřitelně mě bavila a nedivím se, že je tak opěvovaná. Dlouho jsem se vzpouzela, protože je na internetu úplně všude, ale nemělo to cenu! Ali Hazelwood si mě získala.

05.03.2023 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

První kniha byla pomalejší, a proto mě tahle oslovila mnohem více. Úžasný svět se skvělými postavami, není tam chvilka nudy. Myslím, že není co vytknout, čtení jsem si moc užila.

08.02.2022 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pohodová knížka o kávě, přátelství a Viviiny rapidní změny života. Vůně kávy na vás ze stránek jen dýchá a k tomu ještě Knoflíkovo pečivo. Uf! Příjemné čtení, kde vás nepotká příliš nečekaných zvratů, ale až budu sedět na podzim na gauči, tak si jí s kávou v ruce ráda znovu přečtu.

06.07.2023 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Ano ano ano! Příběh, který není tak jednoduchý a všehovšudy předvídatelný, vyzařoval tak uklidňující atmosféru. Bavily mě rozhovory Evvie a Deana, bavilo mě Evvino třískání talířů, ale hlavně se mi líbil proces hojení, ať už Evvie nebo i Deana. Kniha byla milá, zábavná a i když je všem jasný konec, bavila mě a měla jsem přečteno za chvilku.

23.08.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Opětovné pohlazení po duši! Tři ženy v Japonsku jsou tak milé, moudré a klidné, že kniha měla nádhernou atmosféru. Samozřejmě čajovna a Gabe jsou skvělý! I samotná Fiona byla sympatická a milá. Všechno se mi na knize líbilo. Opět toužím doopravdy jet do země, do které mě Caplinová na chvilku vzala.

29.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ta se tak krásně čte....Už jsem se jí pokoušela číst dřív, ale vždycky jsem se zasekla hned na začátku, protože ty první kapitoly mám namluvený na DVD, ale před dvěma dny jsem se do toho začetla a přečetla jsem to hned. Rowlingová mě fascinuje jak je geniální hned od prvního dílu to všechno měla promyšlené a všechny díly jsou určitým způsobem zapletené do sebe.
Akorát mě mrzí, že jsem první viděla film, ale tomu nešlo zabránit :) byla jsem malá když jsem se na Harryho koukala :). Miluju ho je úžasný příběh, GENIÁLNÍ....neuvěřitelný nevím jak to jinak popsat :) krása

29.01.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Radujme se veselme se Potřík jim dal nářez, starouš Voldy už má útrum tuhej jako pařez

06.01.2014 5 z 5