Knihetty Knihetty komentáře u knih

23.11.2020 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Ruta Sepetys nezklamala :) Humbooktip naprosto zaslouženě

23.11.2020 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Miloučká contemporary, která zahřeje u srdce ♥

23.11.2020 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Neuvěřitelně toxický vztahy a romantizování drog. Ne, není to sexy, se omlouvám :((

23.11.2020 odpad!

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Bohužel kniha nesplnila má očekávání. Hlavní hrdinka mi nesedla - což by úplně nevadilo, u Geniální přítelkyně všehovšudy nemáte sympatickou postavu. Tady mi ale vadilo více věcí a na Ferrante mi kniha holt přišla slabá.

23.11.2020 2 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

má slabé chvilky, ale je čtivá a příběh je úžasný.

04.07.2020 5 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Kniha je milá, hlavně díky úžasnému slohu a originálně vystavěné zápletce. Něco ve stylu Každé srdce je branou. Za mě rozhodně doporučení.

23.11.2020 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Dechberoucí série, jedna z nejlepších, co se mi tento rok dostala do rukou.

23.11.2020

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Na Kouzla rodu Thornů jsem se chystala ještě předtím, než byly vyhlášeny jako další #humbooktip, protože mě zaujala obálka. A když jsem pak slyšela samou chválu, jednoduše jsem věděla, že mě tahle kniha nesmí minout a jakmile se na skupině Humbook blogerů objevil konkurz o reading copy, nezaváhala jsem ani na vteřinu - a rozhodně toho nelituji.

Kniha vás už ze začátku naprosto ohromí svým světem (ve kterém jsem se ale z počátku trochu ztrácela) a hlavně má úžasně zpracovanou magii. Už jen samotný potenciál "oživlých" knih je tady skvěle využitý a autorka navíc skvěle pracuje s hlavní dějovou linkou a postavami, které si zkrátka nelze zamilovat.

Hlavní trio mi neskutečně přirostlo k srdci a hlavně musím vyzdvihnout postavu Silase, protože je tak skvěle napsaná.. Ach. No prostě top strop kniha s originálním dějem, nádherným prostředím, romantickou linkou a skvělými postavami. Co víc si přát?

Sice se to uprostřed knihy trošičku táhlo a ze začátku jsem byla vážně dost zmatená a měla problém se zorientovat, ale jinak to bylo opravdu milé překvapení, které by vás rozhodně nemělo minout.

Moje hodnocení: 4,5/5

26.04.2021 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Skvělý! Hlavní postavy jsem si moc oblíbila.

22.03.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Letos už instagram proletělo hodně knih, které nastavily laťku opravdu vysoko. A i přesto
má 3. díl renegátské sci-fi ságy stále co nabídnout.
Po druhém, trochu vycpávkovém díle přichází finále, které si snad ani nezasloužíme. Styl
psaní, jakým Meyerová dokáže čtenáře vtáhnout, vás prostě dostane - a co se týče děje, má
v rukávu nejedno eso. Tahle kniha vás dokáže emočně vyždímat, ať už co se týče skvělých
postav, zápletky, nebo snad perfektně vestavěnou myšlenkou - kdo je zde vlastně ten zlý?
Autorka brilantně buduje děsivou atmosféru, dokáže vykreslit uvěřitelnou ‘šedou zónu’ a
neskutečně si hraje s psychikou hlavních protagonistů. Co k tomu říct?
Snad už jen 5/5✨. Tohle je prostě dokonalost.

18.05.2020 5 z 5