klotylda.ln klotylda.ln komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha. Smutná, pravdivá. Téma války a utrpení nejen židů - na to bychom neměli nikdy zapomenout. Strašná doba. Vždy si vzpomenu na vyprávění mé prababičky o válce, "vojáčcích", co nás zachránili (prababička je nazývala takhle zdrobněle) a věčném strachu o své nejbližší. Díky Bohu jsme se narodili do doby, kdy jsme se válce vyhnuli.
Dám si pár dní oddych a pak si přečtu poslední knihu, co jsem od paní Mornštajnové ještě nečetla, Slepou mapu. Věřím, že ani ta nezklame.

26.02.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem se chystala koupit již dlouho. Nakonec jsem si pořídila audioknihu a nezklamala. Moc zajímavé vyprávění o osudech bohyní, mám chuť se rozjet podívat do Žítkové :-)

17.04.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Před chvíli jsem doposlouchala audioknihu a po hodně dlouhé době jsem u knihy plakala. Naprostá bezmoc dvanáctileté Báry, odporná zlá povaha matky a slabošský otec.....Bára naprosto v kleštích. Moc smutné čtení. A samozřejmě jsem musela i přemýšlet nad tím, jestli moje holky jsou šťastné a jestli jim také někdy nevědomky neubližuju a budou na svoje dětství vzpomínat hezky...

18.01.2022

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Přečteno za jeden den. Velice silný příběh vyprávěný ze začátku devítiletou holčičkou. Konec ještě silnější a temnější. Paní Mornštajnová prostě umí. Ale na Hanu zatím žádná jiná kniha nemá.

17.04.2023 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Knížka mě moc mile překvapila. Mám pocit, jako by ji psal můj oblíbený Švandrlík :-) Pohodové, oddychové čtení před spaním nebo na dovolené, velký nádech duchařství a humoru. Už jsem si koupila i další dva díly a těším se na ně.
Bylo by fajn podle téhle knížky natočit film. Kdyby ještě žil Macourek, to by byla jízda!

24.10.2019 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Vostřáková mě baví. Moc! Pohodové čtení s nádechem duchovna, vhodné na dovolenou :-)

21.01.2020 5 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Knížku jsem měla jako úžasnou oddychovku, velká škoda, že už mám od paní Vostřákové všechno přečtené :-(

13.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Úžasná kniha, jako vždy. Paní Morštajnová prostě umí!
Nicméně tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu, kterou předčítala Veronika Gajerová a ta má pro mě naprosto příšerný a intonačně nepříjemný hlas.
Kdyby kniha nebyla tak poutavá, zabalila bych to hned na začátku. Od Gajerové už nikdy víc audioknihu.

24.05.2021 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Deník kastelána mě bavil, moc. Poslouchala jsem audioknihu, která byla skvěle namluvena Jaroslavem Pleslem. Škoda, že pan Boček kromě Kastelána a Aristokratek nic jiného nenapsal.

05.08.2020 5 z 5

Později Později Stephen King

Bylo to příjemné čtení na dovolenou. Žádné hororové psycho, spíš duchařina.

14.07.2023 4 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Za mě skvělá knížka plná zajímavých povídek s nádechem tajemna a černého humoru. Roalda Dahla milujeme s dcerou, jeho pohádky a knížky pro děti jsou úžasné. Tato kniha byla první pro mě dospělé a opravdu paráda.

29.08.2022 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Líbilo se mi to, poutavé čtení, i když dost přitažené za vlasy co se týče schopností hlavní hrdinky. Ale jo, za mě dobrý :-)

25.02.2020 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Zajímavé téma a krásně napsáno.

12.08.2022 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Viděla jsem před mnoha lety film, ze kterého jsem si skoro nic nepamatovala. Knihu jsem poslouchala jako audio namluvené Pavlou Beretovou a bylo to parádní.

30.05.2022 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Kniha byla oddychové a příjemné čtení, které mi zrovna naprosto sedlo. Už jen ten název knihy se mě trochu dotýkal :-D Tedy věkem. Četla jsem dokonce nejen před spaním, ale i během dne, na což nemám normálně čas.
Ani by mi nevadilo dopadnout jako tahle "troska" :-)

30.06.2020 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Miluju tohle knížku. Čte se jedním dechem, i když je teda drsná :-)

06.08.2019 5 z 5

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Kniha je moc krásně napsaná, poučná, čte se sama :-) Četla jsem ji s 8-mi letou dcerou, obě jsme byly nadšené.

06.08.2019 5 z 5

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Knížka byla ze začátku rozvláčná, trochu jsem si říkala, jestli není určena pro mladší čtenářky. Ale potom se děj rozjel a začala mě konečně pořádně bavit. Téma domácího násilí a styl, jakým byla napsaná, bylo moc zajímavé, čtivé a napínavé.

07.02.2020 4 z 5

Babičkou proti své vůli Babičkou proti své vůli Eva Dolejšová

Kniha mi nesedla. Nesedl mi styl psaní, postavy, děj. Chtěla jsem si koupit oddychovku na dovolenou, prostě knihu u které se zasměju. Místo toho mi hlavní hrdinka lezla od začátku na nervy tím jak byla celý život uťápnutá a co si všechno nechala od manžela líbit. Po narození vnuka už to bylo jen samé ušišlané nezáživné cosi. Protože jsem držák, doposlouchala jsem audioknihu do konce :-D

12.08.2022 1 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch