KLADIK KLADIK komentáře u knih

Prsten Borgiů Prsten Borgiů Vladimír Neff

Třetí díl leží hned vedle. Takže hurá do čtení!!

18.02.2019 5 z 5

Královny nemají nohy Královny nemají nohy Vladimír Neff

Hned pokračuji s druhým dílem!
Protože je to prostě skvělé!!!

11.02.2019 5 z 5

Trampoty pana Humbla Trampoty pana Humbla Vladimír Neff

Kolik je pánů Humblů mezi námi?
Asi nejlepší antihrdina o kterém jsem kdy četl.
Spisovatel Vladimír Neff opravuji PÁN spisovatel Vladimír Neff je mistrem souvětí a právem si ho přidávám mezi oblíbené autory. Už se těším na další jeho díla!
Ještě jednou. Kolik je pánů Humblů mezi námi?

09.02.2019 5 z 5

Inés, má drahá Inés, má drahá Isabel Allende

Má oblíbená autorka. Kruté dějiny s krutými lidmi.

29.01.2019 5 z 5

Robinsonův ostrov Robinsonův ostrov Arkady Adam Fiedler

Krásný návrat o cca čtyřicet let zpátky do dětství plného úžasných dobrodružství. Taková krásná kniha dokáže v každém chlapeckém srdci vyvolat spousty nostalgických vzpomínek. Chci být znovu tím klukem co chtěl být John Bober. Vzhůru do čtení dalšího dílu. Orinoko!!!!

29.01.2019 5 z 5

Tichý Don Díl 1–2 Tichý Don Díl 1–2 Michail Alexandrovič Šolochov

První díl přečten!
Další jsou s jistotou v budoucnu na řadě. Takže fajn.

20.01.2019 5 z 5

Monte Cassino Monte Cassino Matthew Parker

Podrobný popis bitvy s mapkami, fotografiemi a vloženým vyprávěním účastníku bitvy.
Doporučuji všem zájemcům o historii druhé světové.

20.01.2019 5 z 5

Exodus: Osud vyhnanců Exodus: Osud vyhnanců Guido Knopp

Od autora si jistě ještě něco přečtu. Takže knihu doporučuji!

16.12.2018 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Stejně dobrá jako první kniha. Musím někde sehnat pokračování :Psí domov.

25.09.2018 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Až budu starý kmet chtěl bych být moudrý jako Bailey a v příštím životě pes.

27.06.2018 5 z 5

Černá zem: Holokaust - historie a varování Černá zem: Holokaust - historie a varování Timothy Snyder

Opravdu jiný pohled na holokaust. Jen je škoda, že se k tomuto obsáhlému ,ale pochopitelnému dílu nedostanou masy lidí, aby pochopili závěrečné a skvělé podané varování autora před možným opakováním historie.

29.05.2018 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Teď musím jen s nostalgií vzpomínat na jednu z nejúžasnějších knih mého života. Nevím co napsat. Došly mi slova na psaní komentáře.

19.02.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Jedním dechem.

08.02.2018 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Kurt Vonnegut Jr. můj nový oblíbený autor!!!

12.12.2017 5 z 5

Strakatý pes na břehu moře Strakatý pes na břehu moře Čingiz Ajtmatov

Lidské moudro a zkušenosti v milé knize.

28.08.2017 5 z 5

Tažení v Rusku 1941-1945 Tažení v Rusku 1941-1945 Léon Degrelle

Degrelle byl opravdu fašista a cynik. Věřil ve svou věc až do posledních bojů a osobně si myslím, že až do posledních chvil svého života.To ovšem není důvod proč tohle dílo nečíst spíš naopak. Přečíst knihu s takzvaně z druhé strany může být i osvobozující od všemožného patosu a až božského hrdinství vítězných stran.

28.08.2017 5 z 5

Delfín Delfín Eric Lambert

Neskutečně milé!
Jak jinak než jedním dechem.

06.05.2017 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Pornografie,detektivka, horor, román, turistický průvodce, monografie o holocaustu to vše a možná ještě víc jsou Laskavé bohyně. Hlavní hrdina je pachatel nacistických hrůz. Cynik, homosexuál, incestní matkovrah. Přes osmset stran čtení s nejzápornějším hrdinou se kterým jsem se v knihách potkal. Je to docela sebemrskačské to číst, ale stojí to za to. Doporučuji všem kteří chtějí strávit necelé dva měsíce čtením tohoto masakru jako já.

02.05.2017 5 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

V den kdy jsem si knihu půjčil jsem následkem úrazu přišel o několik článků prstů na rukou. Což mě docela psychicky rozhodilo. Obavy jak budu teď žít atd. Ani né v polovině knihy jsem měl ve své hlavě vyřešené. Ve srovnání s hrdinou knihy se mi vlastně nic nestalo. Snad všechna utrpení a strádání v dnešní době jsou malicherná s utrpením Joa. I ta má. Děkuji za tuto knihu a v mysli jsem pořád s hlavním hrdinou.

14.03.2017 5 z 5

Oběti Jalty Oběti Jalty Nikolaj Tolstoj-Miloslavský

Kniha plná zajímavých pro mě a jistě i většinu čtenářů neznámých, ale přesto zajímavých faktů napsána autorem velice čtivou formou. Opět můžeme děkovat bohu kde a v které době jsme se narodili a že díky tomu nás nepotkaly osudy obětí Jalty.

06.03.2017 5 z 5