Robinsonův ostrov

Robinsonův ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76220/bmid_robinsonuv-ostrov-T3x-76220.jpg 5 32 9

Bílý jaguár série

Dobrodružný román pro mládež o pirátech a otrokářích v Karibském moři v 18. století. Hrdina se přesvědčuje o krutosti španělských otrokářů a jako trosečník na malém ostrově poznává ušlechtilost Indiánů a černošských otroků, které vede do boje za svobodu...

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

Wyspa Robinsona , 1958

Radium
04.12.2020 5 z 5

Nádherná dobrodružná kniha, která mě provázela velkou část dětství. Spolu s druhým dílem jsem ji přečetla aspoň pětkrát a vždy jsem byla nadšená.

Boby17
27.04.2020 5 z 5

První díl příběhu Jana Bobera mi v dětství nějak unikl, tak jsem to napravil nyní. A musím říci, že jsem byl spokojen, hlavně závěrečná část byla napsána napínavě a s velkou dynamikou. Dávám 4,6 hvězdy, takže zaokrouhluji na plnou palbu sekaným olovem :-)

KLADIK
29.01.2019 5 z 5

Krásný návrat o cca čtyřicet let zpátky do dětství plného úžasných dobrodružství. Taková krásná kniha dokáže v každém chlapeckém srdci vyvolat spousty nostalgických vzpomínek. Chci být znovu tím klukem co chtěl být John Bober. Vzhůru do čtení dalšího dílu. Orinoko!!!!

jirka7080
17.08.2016

já sem se k téhle knížce dostal pomocí knihobudky jednou sem se do ní koukal a našel jsem tuhle knížku kousek sem si přečetl a vzal sem si ji a nelituju je zábavná a pro mě byla pomalu i návyková takže sem ji dočetl celkem brzo a rozhodně nelituju

kalache
24.12.2015 5 z 5

...tak tuhle jsem četl mnohokrát..

Attia
01.01.2015 4 z 5

Proč jsem po knize sáhla? Napsal ji totiž nějaký můj jmenovec, tedy tím chci říct, že máme stejné příjmení. To byl primární důvod a zároveň jakýsi tahoun, když jsem to v první třetině chtěla vzdát. Začetla jsem se totiž až po nějaké době, ale dobře, že jsem vydržela. Je to úžasná a dobrodružná knížka.

muffkrcma9
11.07.2014 5 z 5

Miluji tu knihu… je úžasná a naprosto reálně zpracovaná… zbožňuji ji… nejvíc jsem smála v 10 letech, když jsem poprvé četla jméno hlavního hrdiny…

Kykx
16.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha, ostatně jako celá trilogie

vitavita
11.03.2012 4 z 5

Kniha mého mládí, měl jsem ji rád jako Robinsona.

pro děti piráti dobrodružství otrokářství Karibik pro chlapce dobrodružné romány

Arkady Adam Fiedler
polská, 1894 - 1985