kkouzlo kkouzlo komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Kniha překvapila.... mám za sebou téměř všechny Romantické útěky a tenhle patří k těm lepším :)
Vánoční romantika plná jídla a pití. Za mě tentokrát spokojenost, postavy většinou uvěřitelné, neuvěřitelná byla jen naivita ohledně safírů - to bylo zřejmé od začátku.

20.04.2023 4 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Dojemné, neskutečné... úžasné.
K Manon jsem se chtěla dávno vrátit a teď lituju, že jsem to neudělala dřív.

20.04.2023

Karanténa Karanténa Peter May

Žádnou z knih autora jsem nikdy nedočetla, tahle je první a asi jsem to dokázala jen díky tématu a aktuální situaci, kdy mě dělilo, že knihu napsal ještě dávno před covidem. Pinkie mi od jistého momentu přišel velmi, velmi neuvěřitelný. Do dalších knih autora se nepohrnu.

02.01.2022 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh vesnice během druhé světové války. Smutné, kruté, pravdivé.... přesně tyto romány plné propletených vztahů a zajímavých postav mě poslední dobou baví.... prostě život...

09.10.2023 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Léto s Bergmanem :)
Za mě zatím nejslabší díl a myslím, že je to tím, že se děj odehrává mimo republiku. Jsem prostě u Klevisové naladěná na známá místa, české lesy, typické české postavičky. Bergman ale opět nezklamal. Jeho postava, posun, úvahy o jeho životě (i obavy), kam se posunout mě baví víc a víc.

02.08.2023 3 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Léto s Bergmanem :)
Další ze série s detektivem Bergmanem. Zhruba v polovině mi došlo, že jsem viděla film, ale stejně jsem netušila, kdo je vrah.
Vesnice, samota, propletonost postav, trocha psychologie, pro mě uvěřitelné postavy.... skvělé čtení.

02.08.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Román volně navazující na Kyselé třešně, opět skvěle vykreslené postavy, osudy, nelehká doba po 2. světové válce.
Páté jablko jsem četla jako třetí v pořadí a největším zážitkem pro mě z této série asi zůstávají Kyselé třešně.

09.10.2023 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha, která mi na střední unikla, znala jsem jsem obsah, ale nečetla.
Příběh místy děsivý, napadala mě spojitost s dnešní umělou inteligencí.

02.08.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Léto s Bergmanem :)
Josef si na dovolené příliš neodpočinul, opět děj mimo republiku, ale pro mě přijatelnější než Holandsko. Těším se, až detektiv zůstaně opět v Čechách.

02.08.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Všeobecné nadšení z knihy úplně nezdílím, nemohla jsem se začíst, knihu jsem asi 3x odložila, ale nakonec jsem se nevzdala. Bohužel jsem děj odhadla a nemýlila se. S ohledem na tolik pozitivních ohlasů jsem mírně zklamaná a po knize určitě znova nesáhnu.

17.06.2022 3 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Kniha naprosto napěchovaná informacemi a úžasným dějem, mám potřebu ochutnat pchu-er a dovědět se víc o menšinách v Číně. Autorku jsem dosud neznala, ale určitě si přečtu i další její knihy.
Trochu rušivě působila změna písma, která mě ale své opodstatnění, a překlepy, kterých jsem si všimla.

02.02.2022 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Četlo se mi dobře, takové oddechové... ale vadilo mi, že příběhy nejsou v podstatě vůbec provázané a chybí jim zakončení - minimálně u dvou příběhů bych ráda četla dál, ale bohužel děj skončil.

14.12.2021 3 z 5

Metráček Metráček Stanislav Rudolf

Nostalgický návrat do dětství, dospívání, ke kterému jsem se dostala při plnění čtenářské výzvy.
Pro dnešní generaci možné nepochopitelné, ale pro mě ne, musím si znovu pustit i film.

09.10.2023 4 z 5

Co vás v dějáku nenaučili Co vás v dějáku nenaučili Markéta Lukášková

Kniha se liší od všech předchozích, které autorka napsala, ale tím není horší. Přečetla jsem ji během jednoho dne, četla se dobře.
Už po pár stránkách jsem si říkala, že ji za pár let dám povinně přečíst svým dětem. My jsme kdysi v dějepisu skončili druhou světovou a dost pochybuji, že se to změnilo k lepšímu.

28.09.2022 4 z 5

Příběh krutý, je dobře, že nezůstane zapomentu.
Na knihu jsem se těšila, první mírné zklamání přišlo už při koupi, že se nejedná o bichli jako v případě Šikmého kostela. Celý příběh jsem si zvykala na prolínání dvou různých stylů, vlastně si asi ani nezvykla, a najednou byl konec. Chybělo mi dlouhé vyprávění.

12.06.2022 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jaký komentář ke knize dát. Pět hvězdiček si zaslouží díky obsahu, který rozšiřuje obzory, i když přiznávám, že poslední část jsem už mírně přeskakovala. Téměř celou dobu jsem čekala na kapitolu o tolik zmiňované olympiádě a když jsem se dočkala, přišlo mi to krátké. Popisované události byly děsivé, režim krutý, a nemůžu říct, že bych o všech zmiňovaných událostech už dříve neslyšela z jiných zdrojů, ale i přesto se mě některé příběhy velmi dotkly.
Pan Etzler se snažil krotit své ego a sebevědomí, nicméně ne vždy se mu to povedlo, přesto budu knihu doporučovat dál.

31.05.2022 5 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Neměla jsem velká očekávání, knihu jsem brala jako oddechovku, kterou mi doporučila knihovnice a byla jsem mile překvapená. Styl psaní mi vyhovoval, děj očekávatelný, ale vlastně milý a celkově příjemné čtení.

22.12.2021 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vlastně nevím, co si o tom, kam děj směřoval myslet. Nečekala jsem to. Překvapilo mě to. Nepříjemně. A jakmile jsem zjistila, o co se jedná, čekala jsem jiný konec.

11.02.2024 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Knihu jsem zvolila kvůli lokalitě Krušných hor, které rádi poznáváme. Příběh byl smutný, místy i krutý, ale já mám takové děje ráda.
Velmi se mi líbí obálka knihy.

31.05.2022 4 z 5

Knihu jsem četla jako druhou v pořadí, nejdříve jsem četla Svědectví. Možná proto na mě Kim nepůsobil tak šokovaně a hrůzně, protože některá fakta a informace se opakují. Naprosto nedokážu pochopit, že někdo chce toto studovat, ale každý jsme jiný. Knihu každopádně doporučím dál.

31.05.2022 4 z 5