kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Předně bych ráda zmínila, že jsem pomalu už ani nedoufala, že se tahle série dočká na našem trhu konce. I přes pár občas dost závažných nedostatků mě tahle série bavila. Duchařské příběhy mě fascinovaly už jako malou holku a k tomu špetka romantiky... co víc si přát.
Co se týče těch nedostatků... hrdinka se chová věčně nelogicky. Autorka si kolikrát protiřečí i v jedné větě a to člověku fakt zvedne tlak. Hrdinka opět přespříliš vzdychá po Devlinovi. Kolikrát mi přišlo, že nemá v sobě ani špetku hrdosti. Přijde mi, že i kolikrát autorka zapomínala na to, co již bylo řečeno v jiných dílech, jen že se jí to zrovna hodilo to tak říct, aby víc zapůsobila na čtenáře. I přes pochybnou kvalitu je to stále čtivé, i když jaksi předvídatelné. Série se dočkala celkem pěkného zakončení, a budu se opakovat, ale dle mého názoru, trochu nelogického. S přivřeným okem trojhvězda.

10.02.2020 3 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Původně jsem tomu chtěla dát 4*, ale nakonec jsem to stáhla na 3 (reálně to pociťuji na 3,5). Ke knize nemám větší výtky a v rámci žánru patří rozhodně mezi to lepší. Možná jsem moc namlsná epickými fantasy, ale i ta S. J. Maas má své knihy daleko komplexnější. Ale četlo se to pěkně a dalo se u toho i celkem slušně vypnout.

28.01.2020 3 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

No když pominu, že mrzáka v civilu poslouchá i FBI, tak zase to bylo skvělý. Mírně pokulhává za prvním dílem, ale i tak si čtení užijete.

12.12.2019 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Menší zklamání. Kniha byla napsaná dobře. Jen mi prostě nesedl příběh jako takový. Ne že bych se bála, jen jsem cítila jakési znechucení nad tím vším. Asi už chápu, proč se Kingovi do vydání knihy moc nechtělo.

05.08.2019 3 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Všichni píšou o sneak peaku na další díl a já tam sakra žádný nenašla? Že by v českém vydání chyběl? Proč? (Může mi to pls někdo vyspoilerovat? :D) To mě vlastně hnalo ve čtení kupředu. Protože upřímně, za moc to nestálo. Naprosto o ničem, ale bylo tam pár dobrých scén.

01.11.2018 2 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Tak a je tu konec. Bylo to neskutečných víc jak 1500 stránek, které rozhodně neberu jako promrhaný čas, ale už se popravdě ráda přesunu k něčemu jinému.
V tomhle díle bylo jen málo hluchých míst. Autorka se stále vyžívá v popisech téměř všeho, což je občas na škodu. Rozhodně je zde víc akce, závěr série bylo to nejlepší, co série mohla nabídnout. Ještě, že není pokračování... nevim jestli bych dala další postavy navíc, kterých už se mi zde zdálo až až. Opět to mělo svoje mouchy, ale co... četlo se to pěkně.

29.10.2018 3 z 5

Třetí díl byl strhující. Bohužel jsem se ale nad některými scénami potutelně usmívala, jelikož mi už vyloženě přišly jako přitažené za vlasy.
Bohužel jsem si ani po třetím díle nedokázala plně oblíbit Lisbeth i když ta holka má něco do sebe. Naopak Blomkvist je pro mě jasnej favorit a líbilo se mi, že valná část příběhu byla podána přes něj.
Série Milénium tímto pro mě končí. Nemíním se pouštět do dalších dílů psaných jiným autorem. Je škoda, že Larsson své dílo nedokončil... zajímalo by mě, co si pro oba protagonisty připravil ve své hlavě.

09.05.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Po dechberoucí dvojce jsem netrpělivě vyhlížela třetí díl. Autorka samu sebe nepřekonala, ale i tak jsem se opět ponořila hluboko do milovaného Prythianu a prožívala to co hrdinové.
Chyběly mi ty tanečky Feyre s Rhysem, ale nenudili mě... Rhysovi zůstali koule a Feyre našla samu sebe. Hodně jsem si oblíbila Casse a Azriela, toho snad nejvíc. Mám problém s Nestou. Ta holka mi prostě vadí, doufám, že další díl nebude z jejího pohledu. Další spornou postavou je stále Tamlin. Čekala jsem víc Luciena, věřím, že si ho autorka schovává do další knihy :-) Konec byl šokující a svým způsobem i zvláštní a asi mi úplně nesedl, jako kdyby to autorka trochu odflákla... ale i tak se mi těžko loučí.

05.04.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Tak tahle temná jednohubka je přesně ve stylu Gillian a já jsem si jí fakt užila.

10.10.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Pokud od této knížky čekáte něco víc, jako já, budete zklamaní. Jako čtení k vodě je to asi fajn. A zase mě tam rozčilovaly všechny postavy... Ale ta obálka je fakt krásná.

13.07.2017 2 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Mělo to svojí ponurou a přitažlivou atmosféru tajemna, nicméně to pár hluchých míst mělo. Autorka se točila kolem čehosi a když už to vypadalo, že se čtenář něco dozví, hned to utnula. Amelia byla občas na přes držku a její pan božský (nebo ďábelský?) Devlin jakbysmet. Popisy toho jak na ní působil byly až úsměvné, ale dalo se to přežít. Detektivní linka mě bavila. Určitě se podívám na další díly, jelikož jsem rozhodnutá zjistit jak to s nimi dopadne.

15.05.2017 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kniha jede na stejné vlně jako film, respektive film celkem věrně kopíruje knihu, ale film jsem viděla jako první, proto tato perspektiva. Každopádně od Nesbøa jsem snad nečetla špatnou knihu a Lovci hlav byli opět parádní, i když slabší než Holeovky. U některých scén jsem se opravdu zasmála. Na Nesbøa je to netradičně poměrně tenká kniha, která opravdu velmi rychle odsýpá.

26.04.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Četla jsem spoustu nadšených recenzí a hned jak to šlo, se spoustu očekávání, se na tuto knihu vrhla. I když kniha byla dobrá, jsem vlastně zklamaná, ale i tak je to v rámci žánru mírný nadstandard. Nový svět Veronicy Roth je rozhodně zajímavější a propracovanější než v Divergenci, ale nepřišel mi zas ničím extra zajímavým. Nápad s Proudem mi tak akorát hned připomněl sérii Zlatý kompas, kde zas byl Prach. Hlavní hrdinové byli snesitelní a uvěřitelní. Ale nějak jsem to s nimi nedokázala naplno prožívat. Konec poodhalil o čem bude dvojka. Sice jsem zvědavá, ale myslím, že v klidu vydržím čekat na další díl.

30.01.2017 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Anthony Doerr je opravdu mistr slova. Tenhle člověk dokázal, že i během pár stránek dokáže čtenáře doslova strhnout a nechává ho prožívat vše, jako by byl sám součást příběhu. Kaleidoskop povídek se mi líbil, všechny mě svým způsobem zasáhly. Jsou světla, která nevidíme je stále pro mě autorovou TOP, ale tohle bylo také úchvatné.

Jen škoda těch chyb v textu jako správné skloňování a překlepy. Je škoda, že zrovna u tohoto autora se toto stane a trochu to kazí i ten požitek ze čtení.

25.01.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Sarah J. Maas se opět překonala. Úroveň jejích knih stále stoupá a co se týče příběhu, ta ženská je prostě ďábel. Ani jednou jsem si při čtení neoddechla a autorka se naštěstí drží hlavně děje, než romantické linky... za což jí patří vřelý dík. Všechny postavy až na Chaola mě bavily (cos mu to provedla Sarah?). Tentokrát dostáváme víc Aelin, což mi rozhodně nevadilo. Bavila mě přítomnost vílích válečníků (na český překlad Rowana/Jeřába si snad nikdy nezvyknu). Škoda, že bylo málo Manon a nakonec stihla jsem si oblíbit i nové postavy. Podle toho co autorka na konci dílu naznačila, bude další díl velmi zajímavý... hlavně se těším na Manon. Do té doby si zkrátím čekání povídkami, které snad objasní i různé narážky v tomto díle (pokud se vám dostanou do ruky, přečtěte si je před tímto dílem, ale čtení si užijete i bez nich :-) )

07.12.2016 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

I z této Orwellovy knihy mě mrazí. Na Farmě zvířat celkem jednoduše ukázal zvrhlost komunismu.

30.01.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jedním slovem skvělé, ale i tak byly okamžiky, kdy bych Calaeně jednu lískla. Chudák Chaol i Dorian. Jeho linka ale byla taky víc než zajímavá :)

No a jelikož jsem velmi inteligentní a nedám si říct a čtu spoilery, tak ani nevím zda se chci pouštět do dalšího dílu... :( na druhou stranu už aby to bylo :)

30.01.2016 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Jostein Gaarder je skvělý spisovatel, který o nelehkých věcech píše lehce... touto knihou mě v tomto poznání jedině utvrdil. Na knihu jsem se moc těšila, chtěla jsem ochutnat svět filosofie a Gaarder mi ukrojil pořádný kus dortu. Rozhodně nejde řádky hltat, ale chce to přemýšlet nad každou větou a ztráta pozornosti se trestá re-readingem. Kniha se dá rozdělit na dvě linie - Sofiin příběh a učebnice filosofie. Řekla bych, že Sofiin příběh je na udržení čtenářovy pozornosti (mladší věkové kategorie), ale obě linie jsou zajímavé a ať už jste fanoušek jedné či druhé, doprovodí vás zdárně ke konci. Gaarderovi se povedlo stravitelnou formou předat svoje znalosti i mladší generaci o ne tak úplně lehkém a uchopitelném tématu. Rozhodně si umím představit, že se k této knize v budoucnosti vrátím... tedy alespoň k některým pasážím.

28.08.2015 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Úžasné dílo. Pán Prstenů i Hobit jsou fenomenální, ale tohle je prostě bomba. Když si člověk uvědomí s jakou precizností si Tolkien vyhrál se svým světem, musí žasnout. A když ještě vezmu v potaz, že neustále vše přepisoval a nebyl úplně spokojen... bůh ví co by vzniklo, kdyby měl více času.

06.05.2015 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Už po pár procentech mi bylo jasné, že čtu skvělou knihu. V kategorii detektivek - tu nejlepší. Bohužel nemám moc srovnávacího materiálu, jelikož detektivky nejsou mým favoritem. Ale jsem nadšená. Larsson se projevil jako skvělý spisovatel. Nenechal mě vydechnout ani na pět minut, měla jsem problém se od knihy vůbec odtrhnout a přemýšlela nad každou volnou minutou, kdy bych se ke knize mohla vrátit. Vše působí naprosto realistickým dojmem. Postavy jsou skvěle vykresleny. Nemám nic co bych knize vytkla. Hurá na filmové zpracování. A neboj se Larssone, zas se k tobě vrátím!

06.05.2015 5 z 5