Kirtans Kirtans komentáře u knih

Moderní mexická kuchařka Moderní mexická kuchařka kolektiv autorů

Seznam nutných surovin k vaření. Rozdělené kategorie, nechybí jak sladké, tak i nápoje včetně alkoholických drinků. Recepty na domácí tortilly, tacos atd. Kniha pestrá, kvalita fotografií na dnešní dobu trochu pokulhává ale z fotek nevaříme. Na téma mexické kuchyně mi nic nechybělo.

10.08.2020 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Jedna z těch knih kde hojně využívám i google a dohledavam další informace. Několik pohledů a možností jak si knihu shrnout. Vynikající.

26.07.2020 5 z 5

Vlak pro děti Vlak pro děti Viola Ardone

Milá kniha bez větších zvratů, ač to zní jako kycovite označení. Moc hezky se čte i přes smutek, ktery z toho dýchá a v závěru je dominujici.

12.07.2020 4 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Bird Box mě uchvatil a litla jsem koupit Inspekci. Dost jsem se čtením bojovala. Chvílemi i chtěla odložit, nicméně ten nápad, z něj by šlo vytriskat mnohem vic a verim, že pokud to někdo neprezene a dodá tématu větší smrnc, vznikne dokonalý film. Poslednich sto stran je pak jizda, vlastne to i částečně působí, že k psaní dorazil jiný autor... Část nám servíroval Lawrence a zbytek Warren.

21.06.2020 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Bez posledni kapitoly nebo její změnou bych zvazovala ctyri nebo pet hvezdicek. Ctive a to velmi, dlouho se mi nestalo, ze bych menila spanek za cteni ale za mne zaver pritazeny za vlasy. Nicmene prekvapivymi momenty bych prirovnala k Zmizele v nejake jeji nedotazene verzi.

24.05.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Dobre napsane, ctive, velmi realisticky pribeh ale neprinesl mi to, co bych ocekavala.

16.05.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První polovina knihy mi opravdu nesedla, utahane, příliš mnoho slov. Druha polovina ma pak spad a energii ale ta prvni část zapricini premysleni zda pripadne cist dalsi dil.

05.05.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Mám tři děti. Možná i proto bylo působení knihy tak silné, že se objevily slzy.

10.04.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Silný příběh, na hořké téma se dobře četl. Obdivuju sílu se odhalit na kost, což chtělo i obrovské odhodlání rodiny. Všem z aktérů mnoho štěstí v životě.

16.02.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Nadchlo mě zpracování, geniální kresby v kterých jsou výrazně ztvarneny emoce. Knihu mám pro syna ale protože jsem zatim necetla s chuti jsem se ji venovala. Příběh jako takový mi pak přišel trochu vleklý a v klasickém ztvárnění bych na knihu neměla pro opakování zápisu sil.

17.01.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Miluju běh a je v knize zmíněn, hubnutí je částečně mou praci. Příběh roztomilý, zajímavé téma, ale! Neohromi. Jako rychlá jednohubka potěší.

09.01.2020 3 z 5

Jak zvládnout problémy dětí se školou? Jak zvládnout problémy dětí se školou? Miroslav Vosmik

Vice kniha rekne pracovnikum ve školství, ale i pro rodiče spoustu informaci, ktere se mohou hodit.

07.01.2020 4 z 5

Letní kuchařka Letní kuchařka kolektiv autorů

Jedna z kuchařek podle které opravdu uvaříte několik jídel. Lehké, snadně dostupné potraviny.

22.11.2019 5 z 5

Ze začátku docela trpké čtení, které připomíná všechny ty "mama" knihy. Po pár stranách se ale kniha rozjede svým tempem, vyskočí z řady "mama" kategorie a autorka je více sama sebou. Vánoce jsou skvělá kapitola. Přidaná hodnota jako zabíjačka, běhání a další, je super. Není to čistě jen o tom, že utírat nosy není dovolená. Za mne ano.

22.11.2019 5 z 5

Integrace dětí s aspergerovým syndromem a vysokofunkčním autismem do vzdělávacího procesu Integrace dětí s aspergerovým syndromem a vysokofunkčním autismem do vzdělávacího procesu Roman Pešek

Kniha staršího data, určitě je ted nově dost věcí jinak. Zkušenosti reálných lidí jsou ale k nezaplacení.

22.11.2019 3 z 5

Dítě v síti Dítě v síti Daniel Dočekal

Velmi poučné a ač jsem jako rodič spoustu věcí věděla, něco mě stále překvapilo. Rozhodně jedna z těch knih co by si měli rodiče přečíst.

25.10.2019 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Nehodnotitelne knihy. Snad zůstanou živé mezi čtenáři.

19.08.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Rozcarovani, chvílemi nuda, roztahlost děje. Téma skvělé, zajímavé ale budu velmi přemýšlet zda se pustit do dalšího dílu.

04.08.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Zajímavé téma, fandila jsem hlavní hrdince. Později se to ale přímo převrhlo a měla jsem jen vztek a knihu chtěla odložit. Jen další otázky, žádné odpovědi.

Možný spoiler:
Mateřství je zkrátka náročné dobrodružství, v knize snad ale nebyla žena, která by ho zvládala bez narušení, léků, odborné pomoci, či vraždy a sebevraždy.

19.07.2019 3 z 5

Klub sebevrahů Klub sebevrahů Rachel Heng

Nemastné, neslané. Čekala jsem od tématu více, ze začátku to vypadalo i slibně, nicméně pak nějak téma vyhasne. Rozhodně se dalo z nápadu vyždímat více.

14.07.2019 3 z 5