Kiris145 Kiris145 komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Výborně vystavěný příběh, musela jsem číst pořád dál a dál. Na vraha jsem měla tip už asi v půlce, ale autor mě v dalším pokračování zmátl a začala jsem podezřívat někoho jiného.
Chválím i charakter detektivů, hlavně Marka Hesse.
Knihu vřele doporučuji.

05.01.2020 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Jak samotáři ze Šumavy, tak i tato kniha ke mně přišla asi v tu pravou chvíli, kdy jsem na rozcestí, co se svým životem dál. Nejvíce mě oslovil asi příběh Michaela Stoniše, ten mi opravdu ve spoustě myšlenkách mluvil z duše.
Jako v nebi, jenže jinak se mi líbila ještě o trochu více než kniha první, určitě stojí za přečtení :-)

18.11.2019 5 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Knihu jsem četla docela dlouho, ne však proto, že by mě nebavila, ale něco na mě bylo až moc, a tak jsem občas knihu po kapitole či dvou odložila. Hanna mě občas opravdu děsila :D
Kniha byla tedy čtivá, ale pokud bude pokračování, nejspíš už si ho nepřečtu.

01.05.2019 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Knížka mě bavila. Byla čtivá a ze zajímavého prostředí, ale trochu mi chyběl ten wow efekt...

19.03.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Knihu jsem četla v období státnic, proto jsem jí nemohla věnovat tolik času, ale kdybych mohla, přečtu ji snad na jeden zátah. Opět úžasný příběh, který mne vtáhnul do děje a do Medvědína, jako bych byla součástí.
Postavy mi přirostly k srdci a vše jsem s nimi emotivně prožívala.
Teď je mi jen líto toho, že už je po všem.
Takže, opět a jednoznačně, doporučuji! :-)

23.02.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Knihu jsem zrovna dočetla a je ve mne tolik emocí. Brečela jsem i usmívala se, a to i najednou :)
Naprosto skvělá kniha! Jedna z nejlepších, jakou jsem kdy četla a asi i z těch, co teprve číst budu. Už teď jsem zvědavá na pokračování.

27.01.2019 5 z 5

Bláto, pot a slzy Bláto, pot a slzy Bear Grylls (p)

Kniha byla mou první od Beara Gryllse, a to jsem jeho fanouškem už více jak 10 let. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací z jeho inspirativního a dobrodružného života.
Jednoznačně doporučuji! :-)

06.01.2019 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Dala jsem po Hypnotizérovi druhou šanci Keplerovi, a tentokrát jsem naštěstí zvolila dobře. Kniha mě vtáhla do děje a byla jsem napnutá od začátku do konce :-)

23.07.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Asi jsem měla moc velká počáteční očekávání. Kniha je to pěkná, ale trochu jsem se s ní trápila...

19.04.2018 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Kniha mě vtáhla do děje asi tak v polovině. Nebudu srovnávat s Larssonem, kniha celkově mě bavila, ačkoliv mi přišlo, že zde Lisbeth už nebyla tak tvrdá jako v předchozích dílech a možná toho řekla více, než v celé trilogii dohromady.

Každopádně jsem ráda, že jsem si mohla přečíst další osudy Mikaela i Lisbeth a těším se na další pokračování.

08.07.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nenáročné letní oddychové čtení.

30.06.2017 3 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Remarque je pro mne prostě srdcovka a nejspíš se k němu budu vracet celý život.

17.06.2017 5 z 5

Navzdory recenzím musím říct, že se mi Zabiják líbil. Začetla jsem se do něj snáz než do Analfabetky, k čemuž mi nejspíš dopomohly i krátké kapitoly. A téma vlivu médií na společnost je více než aktuální. Místy jsem se zasmála a zklamaná jsem nebyla :-)

23.03.2017 4 z 5