Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Legenda o digivyvolených Legenda o digivyvolených John Whitman

Nejlepší a nejakčnější díl série. Palec nahoru.

14.02.2024 4 z 5

Leomonova oběť Leomonova oběť John Whitman

Zde byly bojové scény poněkud chaotické, ale pořád lepší než první dva díly.

14.02.2024 3 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Začátek super - ne úplně známá část historie, hezky vykreslené různé podstatné i "nepodstatné" životní události, krásně zdůrazněno, že vzestup opravdu nebyl tak strmý a přímý, jak to děijny často vykládají, stejně jako, že nikdo se úplně nepostavil na odpor.
Celkově první polovina velmi zdařilá, krásně to kombinuje prvky životopisu a popisu politických pletich.
Druhá polovina - hodně slabá. Hodně zrychlená, jako by to autora buď přestlao bavit, anebo musel splnit limit stránek. Je to škoda. Dva díly by v tomto případě byly velmi poučné a vhodné.

14.02.2024 3 z 5

Digimon - Andromonův útok Digimon - Andromonův útok J. E. Bright (p)

Konečně to začíná být svižnější a ten popis děje není již tak kostrbatý.

08.02.2024 3 z 5

Digimon - Invaze černých ozubených koleček Digimon - Invaze černých ozubených koleček A. Ryan Nerz

Svižnější než první díl, ale pořád seriál je lepší.

08.02.2024 3 z 5

Kniha tajných přání Kniha tajných přání Stefanie Dörr

Ke knížce jsem se dostala náhodou. Nejsem cílová kategorie, ale příběh je to velmi milý, jednoduchý. Je zdae trošku znát vliv prostředí a mentality německých občanů (třeba přísně dodržování nejrůznějších pravidel ve veřejném prostoru), ale až na bizardní zápletku s jedním nejmenovaným chlapcem, s kterým to pak nedopadne úplně dobře (to bylo přitažené za všechny vlasy ten konec xD Takové nepovedená Kobra 11), jsem si tu knížku moc užila.

04.02.2024 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Knížka, která se ke mně dostala jako dárek k nákupu na eshopu holek. Neměla jsme od ní pražádná očekávání a osobně bych si ji asi nekoupila, hlavně kvůli tomu, že knihy psané influencery či celebritami mi nikdy po chuti nebyly.
ALE! Tohle bylo velmi příjemné překvapení. Zaprvé - mě šokovala gramáž papíru, neb je to skoro výkres. Zadruhé - zezačátku jsem chtěla dodat "škoda stromů, co na tuto knihu padly", ale tento dovětek si po přečtení odpustím.
Knížka byla velmi mile napsaná, inspirující, plná zajímavých myšlenek, v kterých se najdou, jak sledující A Cup of Style, tak i náhodní kolemjdoucí.
Je to příjemný doplněk k jejich videům, pěkná rekapitulace, která ukáže, že holky jsou opravdu pilné a spoustu věcí si vydřely. Na závěr si dovolím malé povzdechnutí - škoda, že aktuálně sociální sítě už moc blogům nepřejí. Za mě osobně byl psaný text od holek asi ten nejlepší obsah (a to v pozitivním slova smyslu!), škoda, že konec knihy byl napsán dosti svižně ve srovnání s předchozími kapitolami.

04.02.2024 4 z 5

Vanilkové dny Vanilkové dny Eva-Maria Bast

(SPOILER) Není to můj běžný šálek čaje, přesto toto bylo velmi milé vyprávění. Ano, vyuzlení nevěry bylo takové dosti naivní a těžko uvěřitelné, proto hvězdička dolů, ale jinak to bylo krásné vyprávění na motivy Dr. Oetkera (upřímně reálnost příběhu jsem si neověřovala, ale proč by to tak nemohlo být?)
Líbil se mi ucelený příběh, reálnost vztahu hlavních představitelů (až na výše zmíněné), bylo fajn, že problémy z hádky překonalo nakonechledání kompromisu a láska k tomu druhému, což nebývá vždy řešením v těchto knihách. MOhu doporučit jako příjemnou oddechovku.

04.02.2024 4 z 5

My Fair sukuba My Fair sukuba Jill Myles

Naštěstí to nebyla taková hrůza jako druhý díl a hlavní hrdinka si vybrala správně (dle mého skromného názoru), proto celá jedna hvězda.

19.01.2024 1 z 5

Dobrodružství na ostrově File Dobrodružství na ostrově File John Whitman

Příběh kopíruje děj seriálu, vhodné čtení pro první stupeň díky svižnosti, velkým písmenům a jednoduchým popisům. Co ale osobně považuju za hodně velkou nevýhodu - popis děje byl opravdu místy až triviální, něco jako kdyby to psal týpek znuděný seriálem.
Ale knížka obsahuje spoustu obrázků, ve středu i barenvý vklad výstřižků přímo ze seriálu (to dozajista potěší nostalgické duše jako jsem já)

14.01.2024 2 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Kelly Oram má ten dar vzít jednoduchý nápad a vytěžit z toho maximum. Moc se mi líbí, jak sama odkazuje na postavy a události doplňující universum jejích knížek. Opěr velmi milá, vtipná knížka, co má dynamiku a krásný příběh.

14.01.2024 4 z 5

Sukuby to rády horké Sukuby to rády horké Jill Myles

Připravovala jsem se na to, že to může být horší, než jednička a ono to bylo tak dvacetkrát horší xD Autorka psala random nápady nějakého orákula, co se jí usídlilo v hlavě. Příběh náhodný, nezáživný... těžko hledám něco, co bylo dobře xD Možná Zane. Ale ten taky nic moc, protože tam prakticky nebyl xD

11.01.2024 odpad!

Kletba sedmi příšerných Kletba sedmi příšerných Garth Jennings

Tohle bylo velmi pěkné zakončení série srovnatelné s prvním dílem. Vývoj děje jako opět překvapivý, zakončení moc hezké, za mě povedená série.

06.01.2024 4 z 5

Páni mají radši Sukuby Páni mají radši Sukuby Jill Myles

Taková trošku retro čtecí záležitost (v minulosti jsem o knžíce slyšela mnohé, hodně lidí sérii vychvaloval), teď jsem se k ní dostala díky knihobudce.
Příběh je trošku slátanina všeho možného, autorka si tam kolikrát vymýšlí zápletky za pochodu, hlavní hrdinka je na ránu pěstí, ale temný anděl je vlastně docela sympaťák (hodný anděl je tak nudný až to bolí). Zápletka se záchranou světa je přitažená za pačesy, stejně jako sexuální život hrdinů této knihy.
Co ale musím vychválit a díky čemu si kniha zaslouží dvě hvězdy je výborný překlad. Když to srovnám s aktuálními překlady podobně eroticko-romanticky laděných knih, to jsou nebe a dudy. Takže když už přečíst tak kvůli ukázce toho, jak se dá kvalitně přeložit brak.

06.01.2024 2 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Přiznám se, že od knihy jsem měla velká očekávání a to možná byla chyba. Anebo načasování četby nebylo ono. Nemohla jsem se do knihy začíst, ponořit a celkově triumfální závěr šel tak nějak mimo mě. A Henryho minulost mě tak nějak netankovala.
Tři hvězdičky dávám za nápad, nezvyklé vyuzlení příběhu a jednotlivé postavy. Samy o sobě byly super, ale dohromady mi to nějak nefungovalo. Jsem z knížky spíš rozpačitá než nadšená.

28.12.2023 3 z 5

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Nádherné ilustrace a svižný milý příběh.

28.12.2023 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Hodně podobné jako Divoká říše. Hrdinka, co spolkla všechnu moudrost, rádoby hloupý protějšek a celé to bohužel pan Laskavý neutáhne. Děj zdlouhavý, vůbec mě provedení neoslovilo.

25.12.2023 2 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Přiznám se, že knížku jsem vlastně pořizovala kvůli boxu a zážitku s otevíráním obálek...říkala jsem si, že to třeba knížku jako takovou vykompenzuje, protože už při pořizování jsem věděla, že to není můj "žánr". Každopádně po dočtení velmni váhám na 4 či 5 hvězdičkami, ano tak přijemně překvapená jsem z toho byla.
Luxusně vykreslené pocity, uvěřitelné reakce a chování postav a spousta myšlenek k zamyšlení. Nestačím zírat.

25.12.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Přiznám se, že s českým překladem nemám úplně zkušenosti, každopádně originály "Zapatovek" mám načtené všechny. Hrozně se mi tu líbí ten zlom "nejsi můj nejoblíbenější tvor na zemi" k "vlastně tě mám ráda". A celkově opět milý příběh, který si ráda znovu přečtu.

25.12.2023 4 z 5

Hodný, zlý a Sedm příšerných Hodný, zlý a Sedm příšerných Garth Jennings

Ve srovnání s jedničkou toto bylo slabší. Někteří u jedničky si stěžovali na zdlouhavé pasáže, s čím jsem úplně nesouhlasila. Tady ovšem bylo velmi zdlouhavé jednání (či spíš pasivita hlavního hrdiny). Na druhou stranu pasáže z dob minulých, jak vlastně extraktor vznikl se mi líbily moc a trošku jsem očekávala, že linky se budou více prolínat.

09.12.2023 3 z 5