KetrinZel KetrinZel komentáře u knih

Já žasnu z komentářů, které zde jsou. Vždyť to není kniha, ale SCÉNÁŘ a ještě k tomu pracovní verze. Musí tam být přímá řeč a děje se tam také moc nevejde. Viděl jste někdo tu divadelní hru? Vždyť zde srovnáváte nesrovnatelné!!!
Já jsem tedy asi na rozdíl od ostatních neočekávala žádný senzační příběh. Moc mile mi překvapila návaznost i dozrání hrdinů především v rodiče.
Bohužel lidé nechápou (jak tady čtu), že se nejedná o KNIHU, ale o scénář a stále se to snaží zařadit do série. Ale nestojí to vedle sebe.

31.05.2017 5 z 5

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Úžasná kniha. Vše víme, ale ....proč to neděláme? On nám na to odpovídá......naše kyselé obličeje, pochybnosti, nevíra..........notorické lenochy to opravdu může nakopnout. Autor nazývá věci pravými jmény a nebere si servítky. Pro ty, co jsou na cestě, je to velká posila.

27.10.2014 5 z 5

Jádro knihy je úžasné, funguje to tak, jak autorka popisuje. Kniha je z mého pohledu napsána zdlouhavě, stále se informace opakují, na konci kapitoly se ještě shrnují. Buď autorka počítá s tím, že jsme natvrdlé nebo je to její rozvláčnělý styl. Kurz nebo knihy českých autorek je lepší.

08.04.2014

Kocour Vavřinec a jeho přátelé Kocour Vavřinec a jeho přátelé Dagmar Lhotová

Také mám z mého dětství tuto knihu a i když ji chybí přední strana a začátek prvního příběhu, mám ji schovanou i pro svá vnoučata.

22.03.2014

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Všechny knížky o Kájovi jsem přečetla a byla to moje oblíbená četba. Vzbuzovala u mě velkou chuť k jídlu, takže jsem měla vždy tajnou druhou večeři. Naštěstí to na mě nebylo nikdy vidět. Kájovi vděčím za moc.

11.04.2016

Svátky krásné hvězdy Svátky krásné hvězdy František Kožík

Doporučila bych všem rodičům, aby povzbudili své děti i pro jiné vánoční zážitky.

27.05.2014

Pravidla se změnila Pravidla se změnila Zdeněk Jirotka

Pěkné oddychové povídky, vhodná četba k vodě. Je mi u toho moc líto, že pan Jirotka napsal tak málo knih. Jeho Saturnin je ale nepřekonatelný.

23.04.2014 3 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Když jsem si četla jiné komentáře, tak se budu opakovat. Základní myšlenka je skvělá a lidé by si toho měli být vědomi. To, jak myslíme, se nám odráží v životě. Je to zpracované v mnoha knihách a není to žádné tajemství. Tato kniha je opravdu nakopávač, pro ty, co to ještě nevěděli, ale musí jít dál. Navíc americký způsob opakování hlavních myšlenek (asi jsou natvrdlí) a rozvláčnělost nám Čechům příliš nevyhovuje.

21.04.2014

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Knihu jsem četla na střední škole a docela mi pomohla pochopit některé ekonomické pojmy a velmi zábavnou formou.

18.04.2014

Poznej svůj cíl Poznej svůj cíl Zdeňka Jordánová

Mám naprosto stejnou zkušenost, pokaždé tam objevím ještě něco dalšího a dojde mi další souvislost.

08.04.2014

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Osobně si myslím, že by tato kniha měla být povinnou četbou pro každého rodiče.

26.03.2014

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Je neuvěřitelně aktuální stále. Byla a jsem z ní uchvácena, ale chce to dobrý překlad. Má ve své knihovně poměrně nedávný překlad - Labyrint světa a ráj srdce v jazyku 21. století z nakladatelství "Poutníkova četba".

23.03.2014

Marcelka z hor Marcelka z hor Věra Keilová

Kniha pro ty co hledají duchovní pravdu a cestu k sobě. I když se to tam nikde nepíše, přijde mi určitá návaznost na díla Tomášových, M.Foučkové, Maharišiho - ale mnohem jednodušeji a srozumitelněji pro konzumního českého člověka, aby se někam posunul.

03.08.2016 5 z 5

Noc s ďáblem Noc s ďáblem Václav Gruber

Dobře napsaný neotřepaný příběh. Zajímavá zápletka, nebudu nic prozrazovat.

13.03.2016 3 z 5

Čarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírody Čarovná moc rostlin - Mé setkání s léčivou silou přírody Wolf-Dieter Storl

Také mi tato kniha nakopla k návratu ke svému bývalému koníčku - bylinaření.

24.01.2016 4 z 5

Čarodějná medicína: Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě Čarodějná medicína: Znovuobjevení zakázaného umění - šamanské tradice v Evropě Wolf-Dieter Storl

Doporučuji všem, kteří mají rádi rostliny a dějiny. Je to opravdu barvitý průřez kulturou a vývojem společností v různých zemích a různých dobách. Zajímavý náhled na vývoj křesťanství a procesy s čarodějnicemi. V poslední části jsou dokonce rozebírána umělecká díla (obrazy, rytiny), která znázorňují "čarodějnice". Celou dobu, po ketrou jsem knihu četla, jsem si pokládala různé otázky i o tom, v čem se naše doba liší nebo se snad neliší. A kdo je vlastně čarodějnice? Kdo dal vlastně tomuto názvu ten hanlivý až zlý podtext. Není to jen žena, která ovlivňuje děj kolem sebe a protože tomu druzí nerozumí, tak ji přisuzují čarodějnou moc. Ráda s někým povedu diskuzi na toto téma. Zajímá mi Váš názor.

24.01.2016 5 z 5

Přírodní léčba boreliózy Přírodní léčba boreliózy Wolf-Dieter Storl

úžasná kniha, která tuto nemoc staví do kulturně-historického rámce a dívá se na ni z mnoha úhlů. Není to pouze návod, co a jak, ale také proč. Nalévá do žil optimismus a radost ze života. Ostatně jako všechny jeho knihy.

04.05.2015 5 z 5

Etikoterapie - záhada života a smrti Etikoterapie - záhada života a smrti Ctibor Bezděk

Úžasná kniha, etika - morálka a její nedodržování s dopadem na naše fyzično. I když si neuvědomujeme přímo, že se nechováme správně, tak hluboko v srdci v naší podstatě to víme. Dnes už je o tomto tématu napsáno mnoho knih. Ale před panem Ctiborem Bezděkem smekám.

21.11.2014 5 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Tuto knihu jsem četla jako první po slabikáři. Milovala jsem jí ještě dřív, než jsem uměla číst, protože v ní byly ilustrace od Zd.Buriana. Je pokladem v mé knihovně. To své vydání jsem zde ani nenašla.

31.10.2014 5 z 5

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Myslím si, že z takové knihy by se mělo čerpat při výuce o zdraví. Aby už děti chápaly, že mají své zdraví ve svých rukách.

18.05.2014