keiko33 keiko33 komentáře u knih

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Tak toto bola paráda. Po dlhšom čase dávam Lise 5*. V minulej časti mi chýbala Trinity. Aj keď tu jej je tiež málo, keďže je stratená. Josie a jej tím usilovne pátra po jej sestre, ktorá je za honbou skvelej reportáže unesená sériovým vrahom. Autorka používa pri objasňovaní mnoho zaujímavých veci a tentoraz použila tesnopis, o ktorom som v živote nepočula. Takže som bohatšia o ďalšiu zaujímavosť. Áno celý príbeh je tak trochu psycho, ale vďaka Zandre to všetko dávalo zmysel. Aj keď by autorka mohla ubrať s Josieinej múdrosti, lebo tie jej neskutočne odhalenia sú niekedy malo uveritelné. Josie a jej okolie som si obľúbila. Celú sériu som dala na jeden zásah, takže si na pokračovanie chvíľu počkám.

06.05.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Znovu zaujímavý príbeh. Tentoraz sa takmer celý príbeh odohráva v lesoch. Začiatok vás pohltí. Až som mala zimomriavky a celkovo tie tajomstvá okolo Svätyne. Trochu mi chýbalo viac Josie a Noaha. Josie si konečne dorieši minulosť. Autorkine príbehy mám rada, stále má čím prekvapiť. No má menšiu chybičku. A to, že na konci jej dochádza dych. Celý príbeh bol mrazivý, prešpekulovaný, ale na konci chýba ten wau efekt. Čakáte šokované odhalenie, no to odhalenie nieje až také prekvapujúce. Ale aj tak sa teším na ďalší prípad Josie Quinnovej.

04.05.2024 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Ďalší príbeh detektívky Josie, tentoraz rieši únos dievčatka v spolupráci FBI, dokonca pomáha aj Luke. Autorka znovu vymyslela prešpekulovaný príbeh, plný zvratov a odhalení minulosti. Autorka má dobrú fantáziu, ale niekedy až priveľmi. Keď dočítate príbeh a zamyslite sa, zistíte, že kopu veci sú dosť nereálne. Ale príbeh Amy ma dostal. Po tom čo si prežila či už v minulosti, alebo prítomnosti, sa čudujem že ešte bola taká, aká bola. Som rada, že sa to medzi Josie a Noahom všetko postupne napravuje. A nielen vzťah s Noahom. Aj napriek tomu čo si s Mistie prežili, stali sa z nich veľmi dobré kamarátky. Celkovo séria má množstvo postáv, ktoré som si obľúbila. Ešte aj večne naštvaného veliteľa začínam mať rada. Takže za príbeh dávam 4*, ale sériu ako takú zaraďujeme medzi moje obľúbené.

03.05.2024 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Autorka sa znovu blisla svojou nekonečnou predstavivosťou. Vražda sa znovu týkala jej blízkeho. Chudák Noah bol z toho mimo. Áno správal sa zle a počúval svoju bláznivú a tehotnú sestru, ale ktovie ako by sme reagovali na jeho mieste. Celý príbeh dokopy je na jednej strane ťažšie uveriteľný, no na druhej pekne vykresľuje, čo dokážu prekryť peniaze. Keď ich človek má dosť, prejde mu aj množstvo zločinov. Trochu mi tu chýbala spolupráca Josie a Noaha. No aspoň dostal šancu menej skúsený detektív. Nebola to najlepšia časť, ale ani najhoršia.

02.05.2024 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Znovu je tu zmena čítajúcej a u mňa zatiaľ vyhráva. Jej hlas mi sadol najviac. Neviem kde chodí autorka na tie bláznivé zápletky, ale klobúk dole pred jej predstavivosťou. Gretchen bola doteraz veľmi nenápadná a snaživá policajtka v stredných rokoch, pritom jej život nebol žiadna prechádzka ružovým sadom. Práve naopak. To čo si v živote prežila, by zvládol málokto a ešte byť popritom dobrou policajtkou. Páčilo sa mi, ako sa Josie a Trinity postupne zbližujú. Josie sa postupne po rokoch venuje vzťahom. Nielen so znovunájdenou rodinou, ale aj s Noahom a vlastnej aj s Gretchen. Josie má veľa zmien nielen v súkromí, ale aj v práci. Je znovu len detektívka a musí sa zase naučiť pracovať pod niekým a počúvať jeho príkazy.

01.05.2024 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Tretí príbeh detektívky Quinnovej a zatiaľ najlepší. Musím uznať, že autorka má neskutočnú fantáziu, niekedy až trochu na škodu. Príbeh detstva Josie odhalil desaťročia starých zločinov. Všetky tajomstvá som postupne tušila ešte pred odhalením. Keď dávate poriadny pozor, autorka vás navedie. A tu je pekne ukázané, že aj keď máte zlé detstvo, môžete byť dobrý a slušný človek ako Josie, ale aj zlý ako Lila. Všetko záleží ako sa k svojej budúcnosti postavíte. Vždy keď čítam takéto príbehy o ľuďoch z karavanu, alebo z nejakej zlej štvrte, tak si hovorím, že ta Amerika nieje až také terno. No a po tom, ako si Josie vyriešila minulosť, tak sa snáď konečne zameria na budúcnosť a možno dá šancu dobrému chlapovi.

01.05.2024 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Táto časť bola príbehom určite lepšia a uveritelnejšia, ako predchádzajúca. Aj keď toľko mŕtvych je už fakt dosť. Oproti jednotke sa zmenila aj čítajúca, ktorá mala oveľa lepší hlas. Mám rada meno Luke, preto mi je trocha ľúto, ako to celé s ním dopadlo. Príbeh bol od začiatku napínavý a tiež celá zápletka. Josie začínam mať rada, je mi sympatické, ako je zapálena pre svoju prácu. Už sa teším na pokračovanie.

30.04.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Počúvané ako audiokniha. Nesadol mi veľmi hlas čítajúcej, skôr by sa hodil k Agate Christie a nie k novej detektívke. Takže možno aj vinou hlasu čítajúcej mi chýbali emócie. Bolo to také chladné čítanie. Ako prvá kniha v sérii príbeh ušiel, ale zároveň celá tá zápletka bola dosť nereálna. Príliš veľa postáv, niekedy som sa v tom strácala. Ale ak sa to v ďalších častiach zlepší, tak sa dá tento nie príliš istý začiatok odpustiť.

29.04.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Počúvané, ako audiokniha. Autorka píše ľahkú romantiku, žiadna zložitosť. O Dánoch, ako najšťastnejších ľuďoch som už počula, ale slovo "hygee", som počula prvýkrát. Celkovo príbeh, nieje nič extra, kľudná romantika, keď chcete vypnúť. Ale z dánskeho hygee, som si odniesla veľmi dobrý pocit. Keby tento koncept ľudia používali, hneď by bol život krajší. Veľa ľudí nevie oddychovať, stále sa za niečím ženie. Pritom sú to práve maličkosti, ktoré robia ľudí šťastnými. Takýto typ kníh mám rada z dôvodu, že po prečítaní máte chuť zbaliť kufre a vydať sa do sveta. V tomto prípade do Kodane. A táto kniha splnila ďalšiu časť. Po prečítaní sa budete cítiť šťastne. Budete mať chuť zapáliť vonnú sviečku, zabaliť sa do teplej deky s knihou v jednej ruke a hrnčekom s niečím dobrým v druhej. A užívať si "hygee":)

28.04.2024 4 z 5

Zabij, nebo zemři Zabij, nebo zemři Isabella Maldonado

Na novú knihu od autorky som sa veľmi tešila, lebo séria o agentke Nine Guerrerovej bola úžasná. No také nadšenie som tu nezažila. Kniha bola perfektne prepracovaná, dobrý námet, aj samotná hlavná postava bola super, ale celému príbehu chýbalo srdce. Autorka používala priveľa odborných výrazov z ktorých sa vám doslova točí v hlave. Keď čítate podobný typ knihy, máte z nej zimomriavky. Tu mi chýbali a tiež emócie. Také sterilné. Takže záver : Nebolo to zlé, ale niečo tomu chýbalo.

28.04.2024 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Počúvané, ako audiokniha. Žiadna veľká literatúra to nieje, ale ako oddychová romantika pustená pri upratovaní ujde. Hannah bola taká šedá myška, ktorá sa stále ako žena podceňovala a stále nechápala prečo by ju Connor chcel. Nechápala, že vzhľad nieje všetko. No a Connor bol tak podozrievavý, že ju stále urážal jeho unáhlenými závermi. Ako oddychovka fajn.

27.04.2024 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Počúvané ako audio kniha. Táto kniha je taká hororová hra s mysľou. V lese Ashlough sa strácajú osamelí turisti. Práve sa stratila aj Eileen, ktorú sa rozhodnú jej brat Chris a jeho kamaráti na vlastnú päsť hľadať. Autorka sa s vami pohráva. Kto za tým stojí? Tajomná príšera, psychopatický vrah, alebo sa turisti v nekonečnom lese po tme zbláznia? Postavy boli ok. Tak trochu mi partia pripomínala Scooby doo. Múdra Anna, ako Velma. Hlúpučka Hailey, ako Daphne, Flint ako Fred. Idú riešiť záhadu. Aj keď výsledok nedopadne úplne bez obetí. Po celý čas som mala zimomriavky a to je pri takejto knihe najdôležitejšie a samozrejme konečne odhalenie. Musím sa priznať, že ku koncu, už mi bolo jasné kto to má na svedomí. Takže mi trochu chýbal ten wau efekt odhalenie. Trochu ma sklamal celkový dôvod. Už sa vám stalo, že kniha je po celý čas úžasná a posledných pár strán to pokazí? Koniec nebol zlý, ale ani ma nedostal. Preto len 4*. Páčilo sa mi, že najväčšia hlavička je ženská postava a to policajtka Carla.

20.04.2024 4 z 5

Květ odvahy Květ odvahy Shannon Drake (p)

Skvele ukončená séria súrodencov Cameronových. Christa bola srdcom aj dušou oddaná Juhu. Jedine koho dokázala zniesť bol jej brat Jess a švagriná Callie. To sa ale netýkalo Callieinho brata Jeremyho. Hlboko pohŕdala každým severanským vojakom. Jeremy a Christa boli hlavne kvôli Christe ako pes a mačka. Bola príliš hrdá a po hrôzach vojny, ktoré zažila, ešte prišla aj o milovaného snúbenca sa jej ani nečudujem. Bola telom aj dušou vlastenkou a on bol všetkým, čím pohŕdala. A aj keď na to chvíľu zabudla, hneď sa jej vrátili spomienky. Jeremy bol úžasný muž a Christa to vedela, ale stále bol Yenkee. Táto série je naozaj perfektne napísaná. Nejde len o lásku hlavných postáv, ale celkovo o históriu. Autorka si dala fakt záležať. Všetky dátumy a dôležité postavy občianskej vojny sedeli. Takže okrem romantiky, budete múdrejší aj o kúsok histórie.

19.04.2024 5 z 5

Nepřítel Nepřítel Shannon Drake (p)

Tak príbeh Daniela bol rovnako dobrý, ako Jessov, možno o kúsok lepší. V prvej knihe som Daniela vnímala, ako milého džentlmena a vojaka. Tu bol Daniel Južanský plukovník, ktorý bol neporaziteľný bojovník. Z jeho nenávisti som mala zimomriavky. Niekedy som ho mala chuť uškrtiť. Nech robila Callie čokoľvek, stále jej neveril. Príbeh bratov Cameronových je o to zaujímavejší, že vás oboznamuje o skutočnej vojne, o skutočných hrdinoch. Ak ste v škole nedávali pozor, alebo vás táto vojna nezaujímala, tak tu vás pohltí. Toľko zbytočne zmarených životov prevažne mladých chlapcov, ktorí bojovali za svoju krajinu. V boji sa veľakrát stretli so svojimi známymi, či dokonca brat s bratom. Autorka vás dostane nielen dokonalým príbehom dvoch ľudí, ktorí by sa do seba zamilovať nemali, ale aj skutočnou históriou, ktorá písala dejiny.

17.04.2024 5 z 5

Zrádce Zrádce Shannon Drake (p)

Tak to bol krásny príbeh. Príbeh dvoch zamilovaných tvrdohlavcov, ktorí sa stále rozdeľovali, kvôli vlastnému vojenskému presvedčeniu. Jessie bol rozumný lekár, ktorý chápal, ako táto vojna musí skončiť, aj napriek tomu, že miloval svoju krajinu, rodinu a hlavne Kiernan, ktorá bola asi tá najtvrdohlavejšia žena. S ňou nešlo nič jednoducho. Príbeh bol dokonalý hlavne tým, že postavy boli postavené v skutočnej histórii. Autorka si na tomto dala naozaj záležať. Chvíľkami sa mi až hlava točila z množstva informácií, mien a miest. Nikdy som sa veľmi o americkú históriu nezaujímala, takže pre mňa mnoho veci bolo novinkou. Vojna je zlá a ťažká pre ľudí, ale keď zrazu idete do boja proti vlastným a dokonca niekedy brat proti bratovi. Je to o to ťažšie. Príbeh bol nesmierne silný. Na konci mi chýbal epilóg. Nejaké ukončenie po vojne. .

16.04.2024 5 z 5

Někdo to rád skotské Někdo to rád skotské Suzanne Enoch

Na Medveďa som sa tešila. Doteraz to bol len veľký prelietavý hromotlk, tak som bola zvedavá, ako sa zamiluje do "jednej" ženy. Nakoniec to bola skrytá kráska v nohaviciach, ktorú vychovávali, ako chlapca. No Medveďovi neušlo, čo sa pod tými nohavicami skrývalo. Zrazu sa z neho stal zamilovaný "psík", ktorý sa od svojej milovanej ani nepohne. Jedna vec bola, čo Cat nosila, no štvalo má, ako ju všetci kvôli tomu urážali. Dokonca aj Ranulf a Arran. Pritom, bol práve Ranulf v Londýne neokrôchaný Škót, ktorý nemá spôsoby. A zrazu keď si vezme za ženu urodzenú Angličanku,tak už zabudne, aký bol predtým. Práve preto mi bol Medveď najsympatickejší z bratov. Nesnažil sa na nič hrať, ani meniť. Jediné, čo sa zmenilo, že už behal len za jednou ženou. Čo musím vytknúť sú hrozné obálky, vôbec sa mi k téme nehodia a tiež chýbajúce epilógy. Pri ostatných knihách mi to až tak nevadilo, keďže nasledovalo pokračovanie, no tu mi fakt chýbalo zakončenie, namiesto rýchleho konca.

14.04.2024 5 z 5

Návrat na Vysočinu Návrat na Vysočinu Suzanne Enoch

Tak na túto časť som sa najviac tešila a bola zatiaľ najlepšia. Rowena bola celý život zaľúbená do Lachlana, no ten v nej videl, len mladšiu sestru, keďže bola od neho o osem rokov mladšia. No po troch mesiacoch sa Rowenta vráti z Londýna ako žena, čo si aj Lachlan všimne. Zrazu sa karty obrátili a teraz on uháňa ju. Strašne ma bavilo, ako Lachlan dostal pomyselnú facku a tentoraz sa musel o Rowenu snažiť.

10.04.2024 5 z 5

Nezkrotný horal Nezkrotný horal Suzanne Enoch

Tento diel sa mi páčil viac, ako prvý. V prvom to bolo o báloch, plesoch a krotení neohrabaného Škóta. Príbeh Arrana a Mary bol plný napätia a zakázanej lásky. Peter bol taký správny parťák. A svadba nemala chybu. Ranulf má na začiatku fakt štval, no nakoniec všetko dobre dopadlo. Tie useknuté konce bez epilógu mi trochu vadili.

09.04.2024 4 z 5

Ďábel nosí kilt Ďábel nosí kilt Suzanne Enoch

Taká oddychová romantika. Nedávno som si pozrela seriál Outlander, takže o situácii na Škotskej Vysočine som mala prehľad. Ranulf bol taký veľký neohrabaný Škót, ktorý sa snažil byť kvôli láske civilizovanejší. Ako sa hovorí, že láska spraví z každého blázna. Na Charlotte sa mi páčilo, že sa ho snažila pochopiť. Koniec bol prirýchly, ale tak snáď v ďalšej časti o nich ešte budeme počuť.

07.04.2024 4 z 5

Eden Eden Mia Sheridan

Prvá časť bola o chorom výmysle jedného šialenca, ktorý mal dar reči a manipulácie ľudí. O strachu o Caldera a Eden a ich budúcnosť. Táto druhá časť bola o znovu nájdení a spoločnom uzdravovaní. O nájdení svojho miesta v "novom svete", ktorý bol pre nich cudzí. Páčilo sa mi ako oni traja aj so Xanderom držali pokope a boli si navzájom oporou. Nikto iný nevedel tak dobre pochopiť ich bolesť, ako oni traja navzájom. Scéna z ozdravnej postele ma fakt dojala. Táto časť nebola plná napätia, len bola iná. Tie objavy na konci dodali príbehu správnu bodku. Je to možno zvláštne, ale nakoniec som vlastne Hectora tak trochu ľutovala. Človek nikdy nevie, ako s ním tragédia zamáva.

03.04.2024 5 z 5